Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Tudom, ha táppénzről visszamegyek a műszakvezetőm közölni fogja, hogy ki vagyok rúgva. Sajnos 4 napja elaludtam rá 2 napra pedig lebetegedtem. Azóta táppénzen vagyok. Gyári munka, 3 műszak.
febr. 4. 19:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Itt csak agyhalott válaszok vannak
febr. 4. 20:12
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
ha vmi nem tetszik, akkor az már rögtön agyhalott :D
febr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kösz ez volt a leghasznosabb
febr. 4. 21:17
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A Munka Törvénykönyve erősen szabályozza, hogyan lehet kirúgni valakit. Alapvetően vagy pozíció megszüntetéssel, amit indokolni kell, vagy rossz teljesítményre hivatkozva, ezt pedig bizonyítani kell.


Előbbi esetnél, ha megszünteti a pozíciódat, mondjuk mert a munkamennyiség nem indokolja, utána fél évig nem vehet fel senkit a helyedre, különben úgy bepereled, mint a pinty. Utóbbi esetben, a rossz teljesítményt nagyon alá kell támasztani, marhára nem egyszerű.


Persze vannak kiskapuk, kivételek, például leépítés...


Először nézd meg, mivel indokolja a főnököd, ha el akar küldeni.


Ha eléd tesz egy közös megegyezést, és azzal akar elküldeni, nehogy aláírd! Ez a legfontosabb.


A közös megegyezés általában csak a cégnek jó, ha elolvasod, megérted. Például benne van, hogy lemondasz minden követelésedről, ergo később nem nagyon fogod tudni őket perelni.

Nem kényszeríthet a közös megegyezés aláírására, kötelező időt hagyni az elolvasára, sőt, ügyvéddel is jogod van átnézetni aláírás előtt. Ne hagyd, hogy megfélemlítsen.


Hidd el, meg fogják próbálni a közös megegyezést, ne írd alá. Akkor kénytelenek lesznek neked felmondani, és ekkor kötelesek a felmondási idő felére felmenteni a munkavégzés alól. Például 30 nap felmondás, ebből csak 15 napot kell ledolgoznod, a másik felében felmentés, amit természetesen ugyanúgy ki kell fizetniük.


Írjon szépen egy felmondást a céged. Azt megtámadhatod, ha a benne foglalt indokot nem érzed elfogadhatónak. Ez viszont sajnos nem kis idő és pénz lesz, ügyvéd stb. Még ha nyersz is, nem biztos, hogy megérte.

febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, ha táppénzről visszamegyek a műszakvezetőm közölni fogja, hogy ki vagyok rúgva."


Műszakvezető nem rúghat ki, hacsak nem egyben a munkáltatói jogkört gyakorló is.


"Sajnos 4 napja elaludtam rá 2 napra pedig lebetegedtem."

Első körben mindig fegyelmi eljárást kell lefolytatni az "elkésés" miatt. Azon belül írásban figyelmeztetni a dolgozót, hogy a következő alkalommal milyen következményekre számítson.


Én az előzmények alapján sem gondolom azt, hogy a munkáltatónak van lehetősége felmondani rögtön, az azonnali hatályú felmondáshoz meg még annyi sem.


Mi sokat szondáztattuk a dolgozókat. Ha elszíneződött az alkoholszonda, írásbeli figyelmeztetést kapott a dolgozó és nyilván aznap nem dolgozhatott tovább, mivel veszélyeztette volna a többiek életét, testi épségét. Az írásbeli figyelmeztetésben benne volt, hogy a következő alkalommal azonnali hatállyal megszüntetjük a munkaviszonyát. Csak így lett volna "szabályos" jogilag a kirúgás.

Mindig mérlegelni kell a körülményeket. Hányszor fordult elő, mennyire súlyos a vétség, figyelmeztettük-e arra, hogy ezt nem kéne és a következő alkalommal mire számítson. Egy munkaügyi pernél ezek a dolgok nagyon fontosak.


Hogy értsd: Dolgozik egy emberke 26 éve a cégnél. Soha semmi gond nem volt vele. Erre kicsit piásan érkezik be dolgozni egyetlen egyszer és cserébe kirúgom.

Na ezt a történetet még egy bíró sem fogja egyértelműként kezelni, hiába volt meg rá az okom. Mert mindig figyelembe veszi a dolgozó előéletét, és azt, hogy ennyi évig meg voltak vele elégedve, így az egyetlen alkalom esetére túlzó bizony a kirúgás! Ráadásul nem volt figyelmeztetve rá, attól függetlenül, hogy mindenki tisztában van vele, piásan nem megyünk be dolgozni. Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor, ha a dolgozóm az ellenkezőjét állítja az esetről?

Ezért (is) kell fegyelmi eljárást lefolytatni első körben. Legyen dokumentálva az eset, hogy később is legyen mire hivatkozni (problémás lett a dolgozó, hiába van 26 éve ott).


Nem olyan egyszerű ám, mint sokan gondolnák...

febr. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van meg a munkaviszonyod? Ne parázz ha több mint egy éve mert van @álláskeresési és egész jó összeg nameg mellette EFO munka vállalható és ingyen bérlet jár bármeddig ameddig nem találsz melót!
febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!