Aki átlag 2-2,5 évente váltogat, az jobhopper? Hátrány HR szemszögből? (irodai, szellemi munkánál)
Pontosan azt hívják jobhopperkedésnek amit csinálsz. Ha máahol jobb a fizu, már lépsz is.
HR szempontjából nyilván hátrány, hacsak nem rövid projektre keresnek embert. Ki akarna 2 évente új embert betanítani, ha az úgyis lelép éskezdheti elölről?
#5: nem minden munkahelyen van előrelépési lehetőség. Eddig inkább lapos szervezeteknél dolgoztam. Volt egy csapat (mi) felettünk pedig már rögtön az igazgató/osztályvezető. Sehol egy team lead, senior, manager. 1 helyet tudok mondani, ahol lehettem volna rövid időn belül senior, majd team lead, de az a munkakör 0 kihívást tartogatott volna számomra hosszú távon. Szakmailag is csak leépültem ott, tényleg semmi fejlődés nem volt. Anyukáknak persze biztos jó az ilyen, de én többre vágytam ennél.
A mostani munkahelyemmel is az a baj, hogy mindenki azonos szintre van beosztva, nincs senior szintű megkülönböztetés, tök mindegy, hogy 3 vagy 23 éve van itt valaki. Tehát hosszú távon itt se lesz más, mint folyton ugyanazok a feladatok napról-napra, hétről-hétre évente 3-4% emelés miközben idénre is 6-7% infláció várható.
Hozzáteszem, ha elérném az áhított senior szintet és a hozzátartozó fizetést, akkor nyilván lenyugodnék és a langyos vízben is el lennék sokáig. Nekem se jó interjúkra járni, beilleszkedni új csapatba, új környezetet megszokni, 2-3 hónapig mindennap bejárni, mert még nem vagyok jogosult HO-ra. Kinek hiányzik ez? 🫤
Ja amúgy top manager nem akarok lenni, céges autó sem kell, titkárnő főleg nem, bár a havi 4M jól jönne :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!