Milyen állásokra jellemző, hogy pofára veszik fel a jelentkezőket?
Nem így fogalmaznék, de sok helyen.
Bejön 200 önéletrajz, abból kiválasztanak 10-et, aki a leírt végzettség és tapasztalat alapján megfelelőnek tűnik. Ezek után az interjún leginkább az fog számítani, hogy a főnöknek ki a szimpatikus. Persze vannak praktikák, mint mondj, mit ne mondj egy interjún, de pár ilyen után az ember már rutinos. Én sokszor jöttem ki úgy interjúról, hogy ez milyen jól sikerült, aztán mégsem engem vettek fel. Miért? Valamiért nem voltam szimpatikus, vagy inkább azt mondanám, valaki más szimpatikusabb volt.
De ez alatt nem azt értem, hogy valaki csúnya vagy öreg.
Persze vannak olyan helyek, ahol pl. jobban szeretik a fiatalokat, ez is előfordul.
De én nem gondolnám, hogy azért kell valakinek keseregni, hogy jaj, de ronda vagyok, ezért nem találok állást, azért ez nem ilyen egyszerű.
Nem pofára, de a személyes szimpátia sokat számít. Legyen pozitív a kisugárzásod. Legyél vidám, és ne panaszkodj. Pl. ha megkérdezik, hogy miért akarod otthagyni a jelenlegi munkahelyed, még véletlenül se mondj rosszat a munkahelyről.
Mosolyogj, és legyél magabiztos.
A személyes szimpátia meg sok mindentől függ. Lehet, hogy a leendő főnöknek elcsábította a feleségét valaki, aki hasonlított rád. Nem fog téged felvenni, ebben biztos lehetsz, de erről te nem tehetsz. Ezért teljesen felesleges ezen agyalni.
Legyél ápolt, kedves, pozitív, és a többi már nem rajtad múlott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!