Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az általános- és középiskolai...

Az általános- és középiskolai tanárok most, hogy őszi szünet van ugyanúgy megkapják erre a hétre a fizetésüket, mint ha iskola lenne és bejárnának?

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 17:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Provokatív troll kérdés. Jelentsétek!
2023. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Help24 ***** válasza:

Ez olyan mint a Biztonsági őr vagy Portás. Arról is mindig az a vélemény nem csinálnak semmit. 😁


Tegyük fel, hogy igazuk van az embereknek nincsen, de csak tegyük fel. Kérdezem én, mi a fészkes fenét zavarva az embereket, hogy a portás nem csinál semmit.


Elvégre ő egy 32-dik senki, másrészről nem tőle kapja a fizetését, harmadrészt azt sem tudja miből áll 12 meg sok helyen 24 órás szolgálat.


Jah és kapják a fizetést a semmi tevésért.. Hááát persze, ahogy Móricka elképzelte, de a szerződéssel senki nem foglalkozik ugye, mert abban le vannak ám írva, hogy például beázás esetén a fizetés mekkora részét vonják le kár keletkezés miatt. Vagy egy tűz esetén, vagy egy gyárban munkahelyi baleset nem megfelelő intézkedése esetén.


Azért megnéznék sok okoskodó embert, hogy írja meg a jegyzőkönyvet, a külön jelentést papíron és még le e-mailezni a biztonsági cég felé az eseménynaplót.


Nem beszélve, hogy még meg kellene tanulni intézkedni is tehát a dadogás, meg a szájból való nyál fröcsögés nem segít. Egy őrnek ugyan úgy kommunikatívnak kell lennie, nem kell szinonima szótár mondatok, csak legalább egy normális beszédkészség nem árt ha van.


Sajnos én a szakmában dolgozom, akire szintén azt mondják őrként nem csinálnak semmit. Hát ha ezt ilyen egyszerűen kijelenthető akkor el kell menni Vagyonőrnek. 😂


De az a helyzet most már nagyon válogatnak a biztonsági cégek hála istennek és nem minden h.lyét vagy analfabétát vesznek fel. Az meg hogy a tanárok nem csinálnak semmit túlzás.


Nekem volt pár éve egy párkapcsolatom, aki egyetemre járt és tanár szeretett volna lenni most már szerintem az is. És azt szeretném ezzel leírni, megosztani, hogy ha majd valaki eljut odáig, hogy egyetem, akkor lehet (talán) dumálni, ha megtudja érteni és csinálni mind azt, amit egy tanár.


Én férfiként mondom, hogy nem egyszerű főleg hallva mennyit kell idegeskedni a flegma és viselkedési problémákkal küzdő gyerekekkel, mert nem képes a seggén megülni egy tanórán.


Én sajnos egy megcsalás áldozata lettem a párkapcsolat szempontjából és mindig azt vágták a fejemhez túl tanult nőt soha ne engedjek az életembe, mert mindig cáfolni fogja az én tudásom, mindig bele fog kötni valamibe, vagy soha nem lesz neki jó semmi.


Hát én ezzel úgy vagyok, lehet valaki tanult, ha nem művelt. Ha lenne rá lehetőségem én biztos újra egy tanárnő kegyeit próbálnám meghódítani hiába vagyok már 30+ éves és hiába csaltak meg ennek ellenére.


Van valami, ami megfog bennük legalábbis a többségükben. És azt kárpótolni nem tudja egy mezei kis gyári munkás, aki lenézi mondjuk a Portást, mert éppen olyanja van.

2023. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%

Van, akit nem tudsz meggyőzni. Én tanárként dolgoztam, és igen, napi 4-5 órám volt csak, de erre készülni is kellett. Egyébként 4 év után valóban nem volt már meg a napi 8 óra munka, de! Kiállni egy osztály elé és beszélni napi 4-5 órát, fegyelmezni, eltűrni a hülyeségeiket, azért nem kicsit megterhelő. Vannak más olyan foglalkozások is, ahol nem kell 8 órát dolgozni, mégis főállásnak számít. Utána egy irodába mentem dolgozni, napi 8-10 órát, és sokkal kevésbé fáradtam el.

Egyébként le kéne már állni ezzel a tanárfikázással, ők nevelik a gyermekeinket, meg kéne őket becsülni.

Igen, sajnos nagyon sok rossz pedagógus van, és lesz is, mert senki nem választja ezt a szép pályát, lassan csak a legalja.

2023. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Meg
2023. nov. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

"ők nevelik a gyermekeinket,"


Hát nem. A gyereknevelés a szülő feladata, a tanár maximum próbálja terelgetni a neveletlen gyereket, mert a jól neveltet nem kell terelgetni.

Sajnálom őket ilyen szempontból, mert semmi eszköz nincs a kezükben erre vonatkozóan.

Régen is voltak olyan gyerekek, akiket inkább felcsapkodott volna bárki a falra, akkora paraszt és nagyképű volt, de legalább erősebb fegyelmezési lehetőségekkel rendelkeztek a tanárok. Két pofon kint a folyosón nevelési célzattal, és máris nyugi volt év végéig az egyik hülyével, ami által lapított a többi hülye is.


Most a buszon lekurv.z, köp is utánad egyet és még csak meg sem rázhatod, pedig szíved szerint a fogát ütnéd ki.

Ugye sejtjük a dolog végét?


Az pedig csak duma, hogy egy gyerek ért a jó szóból. Nem mindegyik...

2023. nov. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15-ös, 3 éves korától berakod a gyereket az óvodába reggel 8-kor és fél 5-kor mész érte. Azt csak te hiszed, hogy te neveled a gyereket. Sokkal többet van házon kívül, mint otthon.

A pedagógusnak nem csak az a dolga, hogy leadja a tananyagot, hanem igenis nevel. Ez alatt nem feltétlenül azt értem, hogy rászól a gyerekre, ha az szemtelen. De egy osztályfőnöknek pl. nagyon fontos közösségépítő szerepe van. A közösségben való együttműködést nem tudod otthon egyedül megtanítani a gyerekednek, azt csak a közösségben lehet megtanítani. Ha van gyereked, tudod, hogy főleg egy alsós tanítónőnek mennyire meghatározó szerepe van egy kisgyermek életében.

2023. nov. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16-os, sok igazság van abban is, amit te mondasz. De alapvetően a gyökereket már 3 éves koráig beleülteted a gyerekbe. A viselkedéseddel, a példamutatásoddal. Látok én nem kevés olyan családot, ahol a 3 év alatti gyerek már uralkodik a szülein. Ugrálnak neki, mint egy istennek. Se határok nincsenek meghúzva, se semmi. Szerinted milyen felnőtt lesz abból, milyen értékrenddel? Az alapokat (főpillér) akkor is Te, mint szülő rakod le, nem pedig a pedagógus! Utána már csak imádkozhatsz, hogy vajon jó mélyre sikerült elültetned azokat vagy sem.


Nyilván egy pedagógusnak is hatalmas szerepe van abban, hogy egy gyerek merre veszi az útját. De innen kiindulva, ez nem csak a pedagógusokra igaz, hanem mindenkire, aki valamilyen szinten hatással van a gyerekedre. Lehet ez akár egy szomszéd is, nem kell hozzá pont a pedagógus.

2023. nov. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17-es, nem állítottam, hogy a szülőnek nincs szerepe a gyermeknevelésben. De nem szabad elbagatellizálni a pedagógusok szerepét sem.

Sok példát mondhatnék. Pl. a lányom balkezes. Ő volt az egyetlen balkezes gyerek az egész osztályban. A tanítónő minden egyes tanórán szóvá tette neki, hogy lassú, sete-suta stb.

Teljesen rászállt az osztály, mivel azt látta a tanártól, hogy vele ezt meg lehet tenni. Beszéltem a tanítónővel ő meg elintézte annyival, hogy a gyerekem túl érzékeny, és mindenen megsértődik. Kicsit sem vette észre, hogy neki mi volt a szerepe a gyermekem kirekesztésében. Amúgy 30 éve a pályán volt, és tőlem kellett megtudnia, hogy a balkezes gyereknek jobb oldalon kéne előírni az írásjeleket, talán akkor nem takarná le a kezével másolás közben amit írt, és jobban tudna haladni. Ráadásul a gyerekem önbizalmát teljesen taccsra vágta.

Másik példa, a fiam osztályában volt egy autista kisfiú. Ha a tanár azt hangoztatja, hogy minek vették ide fel, semmi helye az integrált iskolában, a gyerekek szét fogják szedni. Ha viszont azt mondja, hogy neki is joga van ide járni, és legyetek vele toleránsak, akkor megpróbálják a gyerekek is befogadni. Ezekre nem lehet azt mondani, hogy otthon tanulta. Nyilván volt olyan, akinek otthon mondogatták, hogy fúj, autista, de a tanárnő megpróbálta ezt kiiktatni, és így a kisfiú el tudta végezni a 8. osztályt.

2023. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mint írtam, sok igazság van abban, amit mondasz...
2023. nov. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!