Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ugyanúgy vannak...

Egyetemen ugyanúgy vannak osztályok, mint középiskolában/gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Most megyek 12. osztályba, és majd érettségizik. Még van 1 évem:) De nem tudok semmit erről, hogy ott is kialakulhatnak-e barátságok, ellenségek, civakodások, szerelmek stb. vagy mindig más-más lesz az osztálytársunk?
2011. aug. 6. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak csoportok, habár nálunk ezt nemigazán tartják lényegesnek. Így sokan a-b-c-d csoportosok, attól függ, hogy milyen órát hova vettek fel.

Amúgy az ilyen, hogy barátság, civódás, szerelem stb. bárhol kialakulhat. Mondjuk egyetemen már annyira nem gyerekesek az emberek, hogy direkt piszkáljanak valakit. Szerintem.

2011. aug. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már a hagyományos értelemben vett osztály eltűnik, legalábbis minálunk így volt. Mi 400 fős évfolyamként kezdtük, azt hiszem 5 vagy 6 szakkal. Minden egyes szaknak az 1. félévben volt 2-3 tanköre (osztály szerű) és elvileg mindenkinek oda kellett felvenni az órát, ahova a tanköre szólt. De mivel a csoportbontott órák 60-90 fősek voltak általában, így meg nem ismertük az embereket, csak akikkel közösen dolgoztál (beadandó, házi feladat, stb.) Ahogy múlik az idő, már egyre inkább csak szakos tárgyaink lesznek és így kötelező nekik oda felvenni, tehát a lemorzsolódást, meg azt, hogy 2 tankörre vagyunk már "csak" bontva, az oda vezet, hogy ilyen kis osztály szerűség alakuljon. De általában mikor odakerülnek az emberek, akkor szinte senki sem oda vette fel az óráját, ahova kellene. igazából bonyolult összekombinálni, mert neptun - tanulmányi rendszer + tankörös órarend + papír és ceruza és az emberek lusták.


Igazság szerint nagyon sok emberrel én úgy voltam, hogy 1. félévben láttam, most meg kb. 8-9 hónapja nem is látta,m meg sokan ekkor kezdik el élni az "életüket" és úgy gondolják, hogy nem kell járni előadásra, gyakorlatra (ált. kötelező) és így nagyon sok embert akkor ismersz meg, ha dolgozat (zh - zárthelyi) vizsga van. :)


Most is mikor vizsgaidőszak volt, kicsit le voltunk döbbenve, hogy mennyi ismeretlen arccal futottunk össze.


Barátot mindképpen találsz, bár magam nem voltam gólyatáborban, de ott is lehet ismerkedni, a kollégium is kiváló erre, első héten még mindenki beül a másik mellé "Szia, hogy hívnak? Milyen szakos vagy? Én..." és így kb. egy hét alatt 20-25 embert meg lehet ismerni... :) Meg például fészbukon készítenek csoportokat és ott lehet dumálni azokkal, akikkel elvileg x évig együtt fogsz járni.


Remélem, kielégítő választ adtam a kérdésedre! :D:D


20/F

2011. aug. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ugye vannak az évfolyamok (hogy első éves, másodikas, stb), de ide a középsulis isztály 30 fője helyett 200-400 ember jár:D Ezeken belül általában vannak kisebb csoportok (egyetem függő, hogy ez hány embert takar, lehet 30, de 100 fő is). Ez jobbára azokon az egyetemekn 'jön ki', ahol sok a gyakorlat, szóval eleve lehetetlen lenne 100 emberrel egyszerre érdemi munkát végezni, pl. orvosin ált. 15-20 emberrel vagy együtt a legtöbb a gyakorlatok miatt, így ez jobban "osztályszerű", mint egy olyan helyen, ahol inkább az előadások dominálnak. Miután kapcsolatban vagy az emberekkel, ezért perse, h van szerelem, barátság stb.
2011. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hagyományos osztály jelleg nincs meg. Attól függ, hány fő van az évfolyamon, szakon/szakirányon, hogyan osztják be őket, illetve ők maguk hogyan osztják be magukat! (Nem feltétlen ugyanakkor ér rá időben X, mint amikor Y.)


Az ELTE BTK romanisztika-olasz szakirányon egy évfolyamon kb. 40-en vagyunk, mindenki mindenkit megismert előbb-utóbb (20 fő már gólyatáborban). Viszont osztályhangulata nincs a dolognak, mert csak előadásokon ülünk együtt (ott sem jelenik meg mindig mindenki), és a szemináriumokon a csoportok nem fixek. Ha előző félévben X csoportban voltam, nem ugyanaz az összetétele Y csoportnak a következő félévben.

Ugyanakkor az anglisztikások kétszázvalahányan is megvannak, még több, apróbb csoportba rendeződnek, és lehetetlen, hogy mindenki mindenkit ismerjen. Ismerek jópár anglisztikást, akik pedig egymásról sosem hallottak még, nem is látták egymást.


Barátságok, szerelmek vannak, persze. Nem kell ugyanazon a szakon, akár karon tanulni. A kollégiumi és egyéb bulik, közös órák (amikor több szakos is ugyanazon az előadáson rohad xD) összehozzák az embereket.

Civódni mi sosem szoktunk, ez egyetem, oda mész, ahová akarsz, azzal beszélsz, akivel akarsz. Itt nem szokták lenézni egymást az emberek, mindenki önálló, felnőtt ember, saját ízléssel és a közös az, hogy tanulni akar.


Osztályfőnök sincs, bár egy-egy tanárral jól össze lehet haverkodni, akár. :)

2011. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!