Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hamburgban 8.000 euróból...

Hamburgban 8.000 euróból mennyire lehet jól élni családként?

Figyelt kérdés

4 tagú család vagyunk, 6 illetve 4 éves gyerekkel. A kicsi autista. Jelenleg egy 100 m2-es új házunk van, két 5 éves kocsi, a gyerekek lovagolni járnak, a kicsi fejlesztőkre. A fizetésünk 1 millió forint nettó összesen, 150 ezer a hitelünk. Épphogy kijövünk de úgy hogy nem nézzük az árakat, mindenből jó minőséget veszünk.


Ehhez képest Németországban lehet hasonlóan élni 8.000 euróból? Elvileg a megélhetés házbérlettel, autófenntartással 5.000 euró lenne. Barátunk ezt mondta. Így 3.000 megmaradna a gyerekek programjaira, nyaralni, ruhára, megtakarításra, stb.


Reális ez? Belevágjunk?


2023. okt. 20. 19:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha a 8000 EUR nettó, akkor simán megéltek belőle, mondjuk ha ennyi fejlesztést meg programot akarsz a gyerekeknek, akkor 10k EUR is kevés lesz, a szolgáltatás kegyetlen drága kint.


Ha viszont bruttó 8k, akkor abból marad mondjuk 5k nettóban, tehát ugyanottr lesztek, mint itthon, és még fejlesztésre sem lesz lóvé.

2023. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#1: egy családra 850 nettó ma igen hamar elpattan. Mi nem járunk semmi különleges fejlesztésre, meg kezelésre, nem nyaralunk, nem flancolunk. A hatalmas infláció óta 600e úgy elmegy havonta, hogy csak pislogunk, saját lakásban, 1 autóval. Munkatársam pont 600e-t keres, most már hónapról hónapra élnek.
2023. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%

Ha a fejlesztője azt javasolja hogy dobd be öket a kútba, akkor majd gondolom betartod ugye?


De amúgy nyugi, ilyen mentalitással Hamburgban is lefognak húzni.

2023. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia,

mi Aachenban eltünk sokaig most Kölnben.

Elegge drága városok ugy ahogy Hamburg is.


8 ezer ok. De szerintem picit le kell faragni a stilusbol.

Nalunk netto 12 000 (a ferjem magan fogorvos o keres jobban mint en, en csak Marketing Aszisztens vagyok)

Jol kijövünk felre is teszunk. Szerintem kb 10 ezer netto es akkor minden passzol. Akkor lehet menni moziba, szinhazba, neha opera, koncertek.

2023. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
utolso vagyok...meg annyi...hogy azert amit a baratok mondanak az egyik:) a masik a tenyek. Interneten gyorsan meg lehet nezi a konkret arakat mindenre. Az a biztos
2023. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
KÖSZI!
2023. okt. 25. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!