Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az úgy rendben, ha a fizetésem...

Az úgy rendben, ha a fizetésem tizede kb elmegy havonta a benzinre?

Figyelt kérdés
Egyéb káros kiadásaim nincsenek. Semmi alkohol, cigi ilyenek. Edzőtermi bérlet+ az oda út kissé szívja a benzint, de ennyi csak jár már havonta.

2023. szept. 25. 23:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%

"egy albi pedig 25-30 ezer volt, ma már 150 ezer egy kis garzon, bocsánat ékszerdoboz* Kőbánya "szívében" is"


És ezzel mi a gond? Ez az én bevételem gyarapodását növeli, ugyanúgy mint az ingatlanjaim értékének a lineáris növekedése 2013-tól 2022-ig.

2023. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Én amíg be kellett járnom dolgozni úgy spóroltam, hogy tavasztól őszig (hacsak nem zuhogott az eső) biciklivel jártam. Igaz, nekem csak 6km volt a munkahely.
2023. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%

#21 Végülis csak az a gond, hogy így leginkább csak az jut saját ingatlanhoz aki vagy örököl, vagy nem '90 után születtek, és lemaradtak azokról az időkről amikor 2 marék eperért vettek az emberek házat.

Mert ugye a mai fizetéssel számolva 18 évet kell dolgoznod és elraknod a havi bruttó fizetésed 100%-át ha saját házat akarsz, amivel amúgy nem lenne gond, ha nem az lenne a helyzet, hogy míg pl 20-30 évvel ezelőtt csak fele annyi ideig kellett dolgozni egy házért, hiába volt a fizetés is 3x kevesebb.


Vagy vannak még azok akik bevállalják a hitelt és a kockázatot, hogy megállás nélkül 30 évig dolgozni kell és törleszteni napra pontosan és végül 2x annyit fizet vissza, különben viszi a bank a házat, teljes egészében, hiába ha csak 1 évet nem fizetsz a 30-ból.

De amúgy a hitellel sem lenne gond, ha valóban előre mennénk és nem hátra.

2023. szept. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem 20% volt szóval eladtam a francba
2023. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%

Legjobb ha az embernek nincs autója,

Egyszerűen úgy nyúlunk érte mintha szappanról lenne szó, pedig kemény pénzek...

Nemcsak a benzin, majd várható egy nagyobb szla a javításról és bírság is ott lebeg.

2023. szept. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Nemcsak a benzin, majd várható egy nagyobb szla a javításról"

Én pl. olcsó városi kisautót vettem. Éves szerviz márkaszervizben 70 ezer forint. Nem vág földhöz. Egy agyonhajtott batár SUV nyilván drágább, de akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is...


"és bírság is ott lebeg."

Már akinek. 22 éve vezetek, de eddig összesen 3000 forint bírságot fizettem egy megállni tilosért. Talán azért, mert betartom a szabályokat és pl nem szokásom gyorshajtani?

2023. szept. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#18

"Publicus: 890 forintos benzinárnál váltana más közlekedési módra az átlagos autós"

Tehát nagyságrendileg igazam volt, 2010-ben 300 Ft-ról indult a benzin, ma 900 Ft-ot elbírna a magyarok pénztárcája.

(Az utakon is látszik, hogy semmi forgalomcsökkenés...)

2023. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Az alapján amennyien napközben, munkanapon, munkaidőben az utakon kocsikáznak, bőven lehetne még drágább is, láthatóan annyira gazdagok a magyarok hogy dolgozniuk se kell, rá érnek munka helyet a várost járni...
2023. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!