Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendben van a fizetésem?

Rendben van a fizetésem?

Figyelt kérdés
Egy nagyon kicsi cégnél dolgozok, alig pár fő. Mindenki idős már kivéve én, aki 25 alatt van. Első hónapban egyenlő volt a bruttónk mindannyiunknak ( - pár ezer forint, ugye mert én voltam az új itt, így is beszéltük meg.) Eltelt 2 hónap és megfordult a dolog, mert a többieknek emelt a fizetésén annyit, hogy nettóban utolerjenek engem. Ez így rendben lenne szerintetek? Mondta a főnök hogy ha 25 leszek, csak akkora emeli meg nekem is a fizetésemet.

2023. szept. 19. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Rossz az irány, hogy a munkatársaidhoz hasonlítod a fizetésed. A saját fizetésedet kell összehasonlítani a saját - máshol elérhető - fizetéseddel. És ez alapján kiválasztani azt a munkahelyet, ahol egységnyi fáradsággal a legnagyobb bevételed lesz.
2023. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze ez érthető, és tudom hogy alapjaiban is rosszak a számok a szakmámhoz képest. Engem csak a vélemények érdekelnek moss, hogy ez rendben van-e. Miért köti a koromhoz a főnök a fizetésem. ( Gondolok itt arra hogy a többiek harcolták ki maguknak mert nemtetszett nekik hogy több a netto fizetésem)
2023. szept. 19. 08:56
 3/15 A kérdező kommentje:
Az nemizgat hogy ki mennyit keres most nálunk. Csak hogy ez ellenmegy a törvénykönyvel tudtommal, mint megkülönböztetés nem?
2023. szept. 19. 09:00
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nos a főnököd ezzel lenyúlta az adókedvezményedet. Spórol azzal, hogy 25 év alattiakat foglalkoztat.

Kérdés, vajon miért nem rúgja ki az idősebb kollégáidat és vesz fel helyettük olcsóbb fiatalt?

Ha viszont kitermeli az idősebb kollégák bruttóját, akkor a versenytársai is kitermelik - akik talán nem nyúlják le a fiatalok adókedvezményét…

2023. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
En csak azt nem ertem hogy a munkaadodon es rajtad kivül senkinek semmi köze a fizudhoz, akkor miert tudja a kollegäd hogy mennyit keresel? Ha a fönököd mondta el, hogy mennyit keresel akkor megserti az adatvedelmi törvenyt, ha te akkor egyszerüen "ostoba" vagy mert rontod a sajät poziciodat. Ha bärki kerdezi, hogy mennyit keresel, legküzelebb megvonod a vällad es mondasz valami kamu összeget...
2023. szept. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hó végén van egy összesítő lap mindenki adataival, szabadsagaval, brutto, netto, szja. Stb stb. Amit korbeadunk es aláirunk. Innen tudjuk. Máshol nem mondom el én sem.
2023. szept. 19. 09:26
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
ez tutira nem szabälyos, mert ez olyan adat amihez senki mäsnak semmi köze...
2023. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem sem a főnöknek, sem a kollégáknak nincs köze ahhoz, hogy milyen adókedvezményekre vagy jogosult. Bruttóban beszélünk a bérekről. Kérj bruttó emelést vagy hagyd ott őket és keress egy korrekt helyet. Azt nem tudom, hogy jogilag mibe ütközik.
2023. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 krwkco ***** válasza:
89%

"Rendben van a fizetésem?"

A rövid válasz: el tudnál menni egy másik helyre, ahol megkapnád azt brutto=netto-ban, amit a kollégáid kapnak bruttoban? Ha a válasz nem, akkor a fizetésed megfelel a piaci viszonyoknak, vagyis "rendben van".

2023. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Hogy kinek mikor emel fizetést a főnök, az kb az ő dolga. Te egy bruttó fizetést írtál alá, a nettód több az SZJA kedvezmény miatt, gondolom a többieknek azért emelt, hogy ne legyen zúgolódás, hogy te több nettót kapsz a kedvezményed miatt.


Én mondjuk sokáig nem dolgoznék ilyen helyen, az tuti.

2023. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!