Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ingatlanosnak lenni?

Megéri ingatlanosnak lenni?

Figyelt kérdés
Az éven érettségizek és eddig a pillanatig semmi nem fogott meg az égvilágon, hogy mit is szeretnék csinálni. Az Egyetem is ? számomra mert lehet megbánom, elpocséklok 4+ évet... És egy filmben szembejött velem ez az állás, akik az ingatlanpiacon dolgoznak, elkezdtem utánanézni hogy is megy ez mit is csinálnak és eléggé megtetszett. Megéri mostanság ennek menni valamint mennyi lehet a fizetésük?

2023. szept. 25. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem.


A fizetésed többnyire jutalékból van, más fizut általában nem is kapsz.


Ha sikerül eladni, van pénzed, ha nem, nincs. Szóval arcba kell nyomulni, hazudni, és szervezkedni. Ez a munkaköri leírásod. A hozzáadott értéked általában nulla, és minden szereplő utálja a megkereséseid.


Jelenleg szétesőben az ingatlanpiac, de gondolom ezzel tisztában vagy, hiszen talán harminc másodpercnél többet foglalkoztál vele.

2023. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha sok kliensed van és sok ingatlant el tudsz passzolni, akkor jól lehet keresni, ha nem akkor éhen halsz belőle.


Az ingatlanos általában nem egy tipikus beosztotti foglalkozás.

Vállalkozó vagy, nincs fix fizetésed, ha tudtál eladást csinálni, akkor abból kapsz jutalékot, ha nem tudtál eladást csinálni nem kerestél semmit.


Sokak által lenézett szakma, mert nem igazán van "belépési küszöb" így sok a kókler is a szakmában. Ha keresed a klienseket, sokan már rád is verik a telefont, vagy eleve kiírják hogy "ingatlanosok kíméljenek".


Mivel tényleg a megélhetése múlik rajta az ingatlanosnak, hogy tud-e eladni, ezért sokszor gátlástalan nyomulósok, ezért sem szeretik őket.


De nyilván van aki jól meg tud élni ebből.

2023. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A jelenlegi gazdasági helyzetben semmiképp nem, egyrészt telített a piac ingatlanosokkal, alig van vásárló. Másrészt kell hozzá egy igen komoly gerinctelen jellem, ugyanis csak úgy fogsz ügyfeleket találni (akinek értékesíted az ingatlanát). A valóságban úgy néz ki, hogy egy magánszemély felad egy hirdetést kiírva nagybetűkkel a hirdetésbe, hogy: INGATLANOSOK KÍMÉLJENEK aztán így is ráír 15 ingatlanos, hogy ó ugyan hirdethetné-e az ingatlant vagy telefonon hívja fel. Aztán a legtöbb magánszemély elküld a büdösku..anyádba amikor már 10. ingatlanos hívta fel, hogy hirdetheti-e a lakását.


Szóval lehet az amerikai filmekben jól menő, gazdag, elegáns, öltönyös Úriembereknek vannak feltüntetve az ingatlanosok, a valóságban viszont igazi csicskamunka ahová vastag bőr kell a pofádra és gátlástalanság, hogy megszerezd egy ingatlan hirdetési jogát. Aztán mindenféle finnyás, bunkó potenciális vásárlóhoz és tulajdonoshoz kell alkalmazkodnod, valamint általában nincs fix jövedelmed, hanem a lakás eladás után kapsz x%-ot. Szóval simán előfordulhat (főleg a mostani gazdasági helyzetben), hogy hónapokig fizetés nélkül maradsz, aztán a munkaidőd is teljesen hektikus, mivel a legtöbb ember nem ér rá munkaidőben, ezért esténként vagy hétvégén akarják megnézni az ingatlant.


Ha viszont ezek nem okoznak problémát, kellően nyomulós vagy és a gazdaság is helyre billen akkor pár ingatlan eladása után már egész szép összeget zsebelhetsz be.

2023. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég szomorúan hallom de szintén olvastam hasonlókat és eléggé elvették a kedvem. Ezt igazából másodállásnak terveztem hogy olyat is csináljak amit szeretek, a megélhetéssel nem hiszem hogy lenne probléma. Kezdőként irták hogy cégekhez menjek és kapok x%-ot viszont a vállalkozás része hogy hogy működik semmit nem találtam
2023. szept. 25. 19:24
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Kezdőként is vállalkoznod kell, mert semelyik ingatlanos cég nem fog téged bejelenteni mint alkalmazottat, hogy ne legyen rajtad kiadásuk.
2023. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Vagy is hogy kvázi nekik dolgozol, de nem mint alkalmazott, hanem mint "alvállalkozó".
2023. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ahaa értem. Viszont a saját vállalkozás az ugy megy hogy a ház tulaja fizeti meg azt ha eladom az ingatlant?
2023. szept. 25. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Mindenféleképp a ház tulaja fizeti meg az eladási jutalékot. Max ha te egy irodának dolgozol, akkor még ők is leveszik a saját sápjuk.
2023. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ingatlanügynök van már. Cégek és szabadúszók.

Szerintem úgy éri meg, ha korrekt vagy és becsületes, mert az ritka. Ha tisztességes vagy, akkor ajánlani fognak téged és lesznek később visszatérő ügyfeleid.


A tisztességesség sok részből áll.


Például korrekt vagy az eladóval és a vevővel is, nem kritizálod őket, nem teszel nekik beszólós megjegyzéseket, szépen kommunikálsz.

Nem hirdetsz egy lakható állapotú normál házat luxusházként. Nem hirdetsz omladozó romot lakóházként, amihez cinikusan odaírod, hogy legalább kiélheti a vevő a kreatív fantáziáját. A legjobb, ha tárgyilagos vagy, nem tagadsz le, nem másítasz meg, nem szépítesz meg dolgokat hanem úgy írod le, ahogy van. Azzal megspórolsz felesleges időpazarlást az eladónak, a vevőnek és magadnak is. Mert a vevő úgyis látni fogja az igazságot, amikor elmegy és megnézi és akkor az egy felesleges kör, üzletkötés nélkül.

Korrekt módon megmondod az eladónak, hogy mennyi a reális ár és ha nem tetszik neki, akkor nem te sértődsz meg, hanem normális hangnemben egyeztetsz arról, hogy akkor lehet, hogy az eladás esélyei csökkennek, vagy sokáig tart majd eladni.

Ha már jutalékot kapsz, akkor vállalod, hogy foglalkozol a vevőkkel és azt is tisztelettudóan teszed.

Nem veted be a már mindenki által ismert unalmas és ugyanakkor idegesítő kereskedői trükköket. Mint például hogy megpróbálod beijeszteni, sürgetni azzal, hogy sok érdeklődő van, döntsön gyorsan (mert ehhez a vevőnek semmi köze, de ha ezzel belerángatod egy olyan hirtelen döntésbe, amivel később nem lesz elégedett, akkor a te fejeden veri le, vagy minimum rossz híredet kelti majd).


Érettségi után megpróbálhatod, elvégzed a tanfolyamot és legfeljebb ha fél év után nem működik neked, akkor csinálsz mást.

Az egyetem nem időpocséklolás, ha olyan szakot választasz, amiről biztosan tudod, hogy érdekel és el is végzed. Mellette tudsz csinálni mellékes munkát, mint például az ingatlanozás, vagy más.

2023. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Pang az ingatlanpiac? Hol? Hónapokig házakat néztem, mert költözni akartam. Az országban több helyen is néztem opciókat. Az utolsó cigánysori putri elkelt 2 hónapon belül Békés megyében. És ezt a két szememmel láttam. Az osztrák határnál meg 2-3 hét és mindent eladtak, ami olcsóbb volt. Azóta elköltöztem az osztrák határhoz, volt a közelben egy 200 milliós ház, 1,5 hónapot volt fent a neten, és már az is elkelt.

Volt egy borsodi házam, én is eladtam 2 hónap alatt, a cigánysoron!

Egyáltalán nem pang az ingatlanpiac. Én is, és a párom is benne vagyunk a témában, és nem ezt tapasztaljuk.

2023. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!