Igaz, hogy gépészmérnökként már közel sem rózsás a helyzet?
Egy kérdésnél olvastam, hogy 5-10 éves tapasztalattal, Msc-vel és nyelvtudással budapesti multik bruttó 600-700-at ajánlanak gépészeknek. Ez igaz? Én villamosmérnök vagyok, és három év tapasztalattal egy vidéki kkv-nál többet keresek ennél Bsc-vel. Mikor 2014 környékén gondolkodtam, hogy gépész vagy villamosmérnök legyek, akkor mintha úgy lettem volna tájékoztatva, hogy fizetes és megbecsültség szempontjából nincs nagy különbség a két szak között, talán egy picivel jobb a villamos, de én mostanra jóval nagyobb különbséget látok.
Az mennyire igaz, hogy Budapesten egy-egy pályakezdő gépész állásra 40-50 jelentkező van?
Az is igaz, hogy gépészként a bruttó 1 millióhoz vezetőnek kell lenni? Nálunk sima beosztott alkalmazottak keresnek ennyit, de ahogy olvasom, Budapesten beágyazott fejlesztők pár év után keresnek ennyit, ami még mindig egy szarul fizető terület a szoftverfejlesztésen belül.
Mennyire gyakori, hogy gépészek inkább IT-ra nyergelnek át?
Tulajdonképpen már egy pénzügy-számvitel vagy akár egy gazdmen is nyújt annyi, vagy akár több lehetőséget, mint egy gépészmérnök, csak éppen ezek könnyebb képzések, szerintem.
Mi történt a gépész iparággal?
Amit egy magyar gépész meg tud tervezni azt ma már egy kínai is tudja - negyedannyiért. Ráadásul míg Európában hiány van mérnökből, Kínában nagyjánól vannak 100 millióan. De ne aggódj - a ti szakmátok a következő.
Amúgy egyáltalán nem lehetetlen az 1 millió bruttó gépészként, pl. az olajiparban.
Villamosmérnök keresettebb, nehezebb, bonyolultabb. Ennyi. Ezért többet fizetnek. Egyébként meg energetikás/erősáramú mérnökök nem keresnek jobban gépészeknél szerintem.
Csak azok a villanyosok akik automatizálással, robotokkal, elektronikával, HW fejlesztéssel vagy beágy rendszerekkel foglalkoznak (ahogy írtad)
Pesten szarabbul fizetnek mint "vidéken", ez már évek óta így van, csak a média hazudozik, mert próbálják még a lakáspiacot feltornászni, és "fel"költöző tömegeket teremteni.
Egyszerűen b*zipest megtelt, minden melóra van egy rakás jelentkező, a béemé meg az óe ontja ki a friss gépészmérnököket, akik szarér-hugyér elvállalnak mindent gyakornokként, 100 ezres szobában nyomorogva. Keleten meg alig találnak speciális tudású embert, így vastagon foghat a ceruza. A BMW Debrecenben pl. bruttó 1,2-1,4-eket osztogat 3-5 éves tapasztalattal rendelkező beosztott gépészmérnököknek.
Gépész képzéseken a legtöbb szakirányon marginális dolog a "programozás" nem azon van a hangsúly.
Gépészeti mechatronika vagy gépészeti fejlesztő (FEA metódus, matlab, stb.)
esetleg előfordulhat.
Pedig nagyonis azon kellene legyen. Az első komolyabb munkahelyemen az ügyvezető is mondta, hogy mennyivel többet érne a CV-m, ha tudnék legalább 1 programnyelvet.
De ehelyett a 150 évvel ezelőtti statikai számolgatások papíron azok mentek- Ahelyett, hogy mondjuk ANSYS-t oktattak volna...
Vagy 1 félév AutoCAD helyett minden félévben lehetett volna mélyen venni + még legalább 1 másik CAD szoftvert is.
Irányítástechnika... Papíron rajzolgatni a hidraulikus meg pneumatikus kapcsolásokat, mikor erre szoftverek vannak? Mi a tök?
Stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!