Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség egy melós és...

Mi a különbség egy melós és egy munkás közt?

Figyelt kérdés

2023. szept. 1. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Melós az egy proli még a munkás az munkás
2023. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 krwkco ***** válasza:
93%

A "melós" szleng kifejezés a munkásra.

"meló – ‘munka, nehéz testi munka’. Származékai: melós, melózik.

Jiddis eredetű: meloche (‘munka, mesterség’), forrása a héber melákáh (‘munka’). Talán német közvetítéssel került a magyar argóba, s meloche ⇨ meloch ⇨ melóh ⇨ meló hangfejlődéssel jutott el a bizalmas nyelv ~ formájához."

2023. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
melós az aki hordja a téglát, meg viszi ki a sittet, a munkás a kőműves ki rakja a falat. Tehát a melós a munkás csicskája.
2023. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem semmi.


Azt veszem észre, hogy az aki alacsony szintű munkát végez, nagyon durván ki van akadva, ha véletlenül is egy nála még alacsonyabb szintű munkással összekeverik.


Pl.: Unokatestvérem egy gyárban dolgozik és rettenetesen megsértődött rám, amikor úgy referáltam rá, hogy a gyári soron dolgozik. Undorral mesélt róla, hogy őt ne keverjem össze velük.


Erre kiderült, hogy ő is a gyártó soron van. Egésznap áll, csak ő nem nyúl hozzá a termékekhez, csak egy gépet fog, nyomkod rajta gondombokat, de amúgy ugyan annyi fizetést kap, mint a többiek. Tehát nagyon keveset. Semmilyen képesítést nem igényel a munkája.


Nem tudom. Én meg mérnökinformatikus vagyok. Kb lesz-rom, hogy mérnöknek neveznek-e. Azzal is teljesen oké vagyok, ha csak "informatikus"-nak hívnak, ami látszatra egy OKJ-nek tűnik és olyan, mintha egy gimnáziumban lennék rendszergazda, de egyátalán nem érdekel.


Ma is háziorvosnál, amikor megkérdezték mit csinálok, nem kezdtem el mondani, hogy "Mérnökinformatikus, Cloud egnineer, Java fejlesztő" stb..., csak rávágtam, hogy informatikus.


A való világban abszolút nem számítanak a ilyen megnevezés beli különbségek, csak páran akadnak ki rajtuk.


Bizots vagyok lesz (talán a 3# ez a kategoria), aki belemagarázza, hogy melyik kifejezés, mennyire rosszabb mint a másik.

2023. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Balázska megint részeg.
2023. szept. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan aszt jelenti mind kettő szó.
2023. szept. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök ugyanazt jelenti. Ez olyan mint az autó és a gépkocsi.
2023. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
A kultúra. Kultúráltabb emberek a munkás szót használják, a kultúrálatlanabbak meg a melóst. Amúgy ugyanaz a kettő
2023. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont annyi, mint a dolgozó és a foglalkoztatott között.
2023. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!