Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik az IT-t hozzák fel szent...

Akik az IT-t hozzák fel szent grálként a jó kereset, szabadidő, home office univerzális megteremtőjének valójában belegondoltak ebbe?

Figyelt kérdés

Lényegében ha valaki úgy éli az életét, hogy 18-23 éves koráig mérnökinfón vagy proginfón végigtolja amikorra már van alapja a sok gamerkedésből (ami alatt eltartja a családja, mert nyilván nem bölcsésszak, ahol belefér a "tanulgatás" mellé a bulika meg a diákmunka és a kevés alvás), hobbija is az egész, így ha nem fizetnének neki is szabadidejében is ezt csinálná, ezért bedolgozza magát és ÉVEK múlva MÁR SENIORKÉNT kap olyan engedményeket (ami igazából talán pont a covid utóhatása, hogy akkor kötelező volt a home office, azóta meg akkor már ha így alakult akkor úgy is marad, mivel seniort nem szívesen rúgnak ki ha jól dolgozik), hogy lehet teljesen home officeban meg a deadline a lényeg, nem a napi munkaidő és figyelembe veszik a javaslatait, tehát nem a bolsevista "mert én azt mondtam, én vagyok a főnök, nem érdekel, hogy így rosszabb és tovább is tart, így kódolod le, mert csak, amúgy is 8 órában vagy fizetve, idődből kitelik" stílusban bánnak vele.


Akkor nála teljesen reális, hogy millió felett keres nettóban (családi adókedvezmény meg egyéb szir-szarok nélkül) és még mobilis is és dolgozhat egy tengerpartról is laptoppal, de miért állítjuk be ezt úgy, mint ami egy bárki számára elérhető kínálkozó lehetőség?


A "kihalásos munkakör" kifejezést ismeri valaki? Képzettséget nem igénylő munkák terén is van olyan, ahol kb. semmit nem kell csinálni, csak bejársz filmet nézni, kávézni meg beszélgetni és kapod az amúgy nem magas fizetést, de ugyanannyit kap egy gyártósori dolgozó vagy kukás is, aki viszont keményen dolgozik azért a pénzért és dupláját kapja az, aki heti 6 napokat 12 órákban betonozik az autópályán hóban, kánikulában, stb.


Ha pedig felfelé mész a magasabb képzettséget igénylő munkakörök felé, ott kevesebb nyitott pozíció van, de az arányok kb. ugyanezek.


Szóval ti ilyenkor figyelembe szoktátok venni, hogy nagyon magas lóról beszéltek és az messze nem a 6 hónapos GreenFox szint, de még egy több éves egyetemi mély-átfogó tudást adó diploma után is szintén újabb több év 1-2-300 ezrekért gürizés és napi több óra önképzés után elérhető szint... abban az esetben HA kineveznek seniornak, projektmenedzsernek, stb. és nincs egy szimpatikusabb vagy protekciósabb jelölt.


Az olcsó indiai meg filippínó programozók pedig mindig ott fognak Damoklész kardjaként lebegni a fejetek felett, mert miért adjon valaki millió felett, amikor más megcsinálja feleannyiért.



2023. aug. 6. 18:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"ÉVEK múlva MÁR SENIORKÉNT kap olyan engedményeket , hogy lehet teljesen home officeban meg a deadline a lényeg, nem a napi munkaidő"

Egyrészt, ja a fizu tényleg tapasztalat kérdése, de mindenhol az.

Másrészt, a home office mindenkinek van, nem csak seniornak. Szóval ez ökörség, még gyakornak is jár nálunk pl.

Harmadrészt, a deadline-os dolog az cégfüggő. Nálunk sok esetben közbejön valami és nem ragaszkodunk annyira a dolgokhoz, így el lehet engedni pár dolgot mindig. Vagyis de, nálunk a 8 óra a lényeg és munkaidő után mindenki kb. eldob mindent.


" figyelembe veszik a javaslatait, tehát nem a bolsevista "

Nálunk a junior véleményét is figyelembe veszik, ez megint cég és kultúra függő.

Sőt, tudok olyan juniort nálunk, aki egyedül ért valamihez, amihez senki más, mert ő tette bele az időt, hogy megértse azt.

Nyilván senior is megértheti, de neki is foglalkoznia kell vele.


"miért állítjuk be ezt úgy, mint ami egy bárki számára elérhető kínálkozó lehetőség?"

Valamilyen szinten egyébként elérhető. Nyilván lesz egy felső határ, de most medior szintig annyira semmi extra dolog nincs, és már ott is milliós bruttó bér van, ami mégha nem is nettó, de Mo.-on nagyon jó bérnek számít.


"A "kihalásos munkakör" kifejezést ismeri valaki? Képzettséget nem igénylő munkák terén is van olyan, ahol kb. semmit nem kell csinálni"

És ez hogy jön ide? Ha meg lehetne élni úgy, hogy lósz*rt nem csinálsz, akkor ezt csinálnák az emberek, de nem lehet.


"Ha pedig felfelé mész a magasabb képzettséget igénylő munkakörök felé, ott kevesebb nyitott pozíció van, de az arányok kb. ugyanezek."

Ez nem tudom, hogy honnan jött, mert nem igaz.

Ma nem 100 embert kell felvenni egy farmra, amikor be kell takarítani valamit, hanem venni kell egy kombájnt és kifizetni a képzett szakembert, aki karbantartja neked.

Jelenleg magasan képzett emberekből több kell.


"nagyon magas lóról beszéltek és az messze nem a 6 hónapos GreenFox szint"

Bele kell tenni a munkát, ez igaz, viszont ez nem cáfolja azt, hogy más is eljuthat erre a szintre.


"diploma után is szintén újabb több év 1-2-300 ezrekért gürizés és napi több óra önképzés után elérhető szint"

Szar helyen esetleg, normális helyen simán kapsz 400k nettót. Ez elég alap.

És az önképzés szintén, normális helyen munkaidőn belül van. Nekem is munkaidőn belül van.


"HA kineveznek seniornak, projektmenedzsernek, stb. és nincs egy szimpatikusabb vagy protekciósabb jelölt."

A senior szint nem jobb jelölt kérdése. Nem úgy néz ki, hogy ha van 3 juniorod, akkor kötelező valakit seniorrá előléptetni, akkor lépteted elő, amikor elérik az adott szintet.


"Az olcsó indiai meg filippínó programozók pedig mindig ott fognak Damoklész kardjaként lebegni a fejetek felett, mert miért adjon valaki millió felett, amikor más megcsinálja feleannyiért."

Két oka van.

Egyrészt, nem ugyanaz a minőség. Én multinál vagyok és jött visszajelzésben, hogy szeretnék ha magyarok is fejlesztenék az adott appot, mivel jobb a minősége, mint az indiaiaké.

Másrészt, nincs annyi indiai, hogy elvegye a munkát. Mivel programozóból hiány van, így a cégek oda mennek, ahol fel tudnak venni programozókat. Ha holnaptól 5 ezerrel több programozót képeznek mondjuk egy kis amcsi faluban, akkor oda települ egyből 3-5 cég.


A cégek az emberek után mennek jelenleg, amíg nincs ember, ha túl sok lesz az ember, akkor beszélhetünk a fordítottjáról.


Egyébként miért végezné el az indiai feleannyiért, amikor remote munkában sokkal többet elkérhet.

Jelenleg az IT globalizálódik, így lassan eltűnnek majd ezek a különbségek, mivel a lokál cégeknek versenyezni kell majd a remote lehetőségekkel.

2023. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért ne állítsd be az IT szakokat úgy, hogy valami ku rva nehéz lenne őket elvégezni. Vannak ennél sokkal nehezebb szakok is és csak akkor tudnál relevánsan összehasonlítani a szakokat, ha kiróbáltad kb. Gazdinfót végeztem, jó fizetésem van majdnem full HO-val, mégis szétbuliztam az egyetemet. Biológus tesóm meg széttanulta a fejét és fele annyit keres mint én. A másik, hogy pont az IT szakoknál szoktak nagyon sokan elmenni egész hamar, már a második évben dolgozni, hogy megkezdjék a releváns szakmai tapasztalat megszerzését, ez nem orvosi, hogy napi 12 órákat kötelezően bent kell lenni, aztán suli után éjfélig tanulsz. Aki nem analfabéta matekből és szorgalmas, az elvégez bármilyen IT szakot. És igen az IT bárki számára elérhető, egy szar gépen is el tudod kezdeni, youtube videók, ingyenes feladatok,tesztek minden ott van interneten.
2023. aug. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Megint sok volt a kannás bor, Balázska?
2023. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!