Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha folyamatosan munkaerőhiánny...

Ha folyamatosan munkaerőhiánnyal küzd a cégünk akkor vajon a főnököm miért teszi ezt?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag faék egyszerűségű betanított munkáról van szó, mégis a jelentkezőkkel egy olyan túlbonyolított kognitív, logikai tesztet töltettet ki amin a jelentkezők többsége elvérzik és van olyan is aki ki se tudja tölteni, nem érti mi a feladat csinálni vagy van olyan aki feláll és hazamegy meg morog. A baj, hogy így meg alig 1-2 ember jut tovább de ők is lelépnek pár nap vagy pár hét után annyira kevés a fizetés de rengeteg a munka. Mi meg persze végezzük el több ember munkáját.
2023. júl. 23. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Kérdezd meg a főnokodet erről
2023. júl. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor nyilván faék a mostani állomány is, így nem biztos, hogy reálisan tudják megítélni a teszt bonyolultságát. Nálunk is vannak olyan tesztek, amik elsőre nem tűnnek hasznosnak, de pl pont van értelme.
2023. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Minden nap túlórázol, avagy hogyan végzed el több ember munkáját, ami ugye fejenként legalább +8 óra/nap?


Milyen tesztről van szó? Betanított munkánál is előnyös az odafigyelés és a józan paraszti ész. Ismerek olyan személyt, akinek ha 5x megmutatod még mindig nem képes megjegyezni, az ilyen személyeket szerintem érdemes kiszűrni, mert hosszútávon több bosszúságot okoz.

2023. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

A főnököd elhiteti veled hogy keres embert. Te több ember munkáját elvégzed kis pénzért boldogan. Minek vegyen fel egy új embert?

Rajtad megspórolja az új ember bérét.

2023. júl. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen. Vannak f@sztarisznya munkáltatók, akik annyira fogtechnikusok, hogy ezt már - már túlzásba viszik.


Értem, hogy egy cégnek kell spórolnia, de nem a munkavállalói rovásán.


Szerintem is az a helyzet, hogy egy nagy lóf@szt akar ő új embereket felvenni, akiknek fizetést is kéne adnia, ha már most is van olyan, aki elvégzi a többi ember munkáját is a jelenlegi fizujáért.


Nem hülye a főnök. Csak egy undorító, sz@rházi, mocsodék. De nem hülye.

2023. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"miért teszi ezt?"


1./ Mert hülye.

2./ Mert pont nem hülye, és így bizonygatja magának és nektek, hogy erre a "rendkívüli" képességeket igénylő munkára nincs megfelelő ember.



Nekem van olyan képességem, hogy 10 perc beszélgetés után meg tudom mondani, hogy ki alkalmas a feladatra és ki nem. Nem feltétlenül a munkáról beszélgetek velük és nem is arról, hogy akarnak családot alapítani, vagy sem.


Vettem már fel olyan srácot, aki nem járta ki a 8 osztályt sem, de írni, olvasni tudott. Mindenki nézett rám nagy boci szemekkel, hogy biztosan nem vagyok normális. Az egyik legjobb melósom volt. Több esze volt, mint az összesnek együttvéve.

2023. júl. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!