Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetsz anélkül hiteles...

Lehetsz anélkül hiteles business coach, hogy lett volna előtte saját sikeres vállalkozásod?

Figyelt kérdés

Sok ilyen embert látok, akik azt állítják magukról, hogy megtanítanak engem sikeres üzletet építeni. Itt most az MLM-et felejtsük el, ennél komolyabb szintről beszélek.

Ezeket a coach-okat néha rendes cégek is alkalmazzák, miközben ha megnézed az illető portfólióját annyit találsz, hogy semmi sikeres saját üzlet nincs mögötte, pusztán abból él, hogy tanácsot ad.

De mi alapján jön a tanács, ha azt az utat maga nem járta végig? És ha jó tanácsokat ad, akkor miért nem fogadja meg saját maga azokat és épít önállóan vállalkozást?



2023. júl. 9. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

#10


Az érveket leírtam, példákkal, csak nem azokat idézted be, és nem azokra reflektáltál, butus.


És ismét megkérdezem, mi a baj azzal, ha egy business coach gyakorlatilag egy üzleti / szervezeti pszichológus, aki diagnosztizál, más perspektívát hoz be, kereteket rak le produktív in-house átszervezéshez, stb? Van akinek pont erre van szüksége.

És van olyan aki pedig szakértelmet hoz be, például egy komplex üzleti modell átstrukturáláshoz ami jobban megfelel például új EUs irányelveknek (pl. egy termék komponens kiváltása körforgásos gazdaság elvei mentén, új üzleti modellek kipróbálása etc etc). Több tucat példát tudnék hozni jól működő business coach beavatkozásokra konkrét átalakítási folyamatokban.


Akár elhiszed, akár nem, két cégem van, és feltételezem neked nincs számottevő tapasztalatod, ezért egy kis alázatot és szerénységet javasolnék, ha már egy szinten vagy a témában egy jól megtermett gimissel.


Mikor legyen szabadidőm, ha nem vasárnap délután? Jeez.

2023. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11: "És ismét megkérdezem, mi a baj azzal, ha egy business coach gyakorlatilag egy üzleti / szervezeti pszichológus, aki diagnosztizál, más perspektívát hoz be, kereteket rak le produktív in-house átszervezéshez, stb?"


Leírom harmadszorra, hátha a nagyokos üzleti fejeddel végre megérted: az a baj vele, hogy lényegében pszichológust játszik anélkül, hogy erre bármi képesítése lenne. Olyan, mint amikor a szcientológus adja ki magát a lélek nagy szakértőjének, miközben semmiféle hivatalos elismervénnyel, de még csak kézzelfogható korábbi eredményekkel nem bír.

Nekem igazából nincs bajom azzal, hogy te fizetsz nekik, buta emberekből mindig is jól meg lehetett gazdagodni. Őszintén remélem, hogy a tény, hogy ki tudsz valakinek fizetni egy raklapnyi pénzt a semmire annak a jele, hogy jól mennek a cégeid.

2023. júl. 9. 17:58
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy korábban elhangzott: "Ha szakértelme van a területen, és egy erős portfoliója sikeres tanácsadói munkákról, akkor miért ne lehetne hiteles?"


Erre azzal érvelsz, hogy "nincs képesítése" és "korábbi eredményekkel nem bír". Hát, nagyon okos vagy. :D Nyilván egy szakterülethez nem értő, tapasztalattal nem rendelkező ember nem hiteles, de nem is ezt kérdezted, hanem hogy "Lehetsz anélkül hiteles business coach, hogy lett volna előtte saját sikeres vállalkozásod?" amire a válasz az, hogy IGEN. Az érveimet feljebb találod. Ha nem tudod értelmezni a válaszokat, vagy szándékosan átugrod/félreérted ami nem validálja a beszűkült látásmódodat a témában amihez láthatóan nem értesz, akkor lelked rajta.

További jó puffogást egy szakma létezésén.

2023. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Puffogást csak tőlem láttam. Engem nem zavar, hogy létezik, nyugodtan fizess ki pénzeket a semmire, senki nem tilja, hogy hülye legyél.
2023. júl. 9. 18:11
 15/17 Robcsi84 válasza:
9%

"Én sosem vezettem várost, mégis városi döntéshozatalból írtam a doktorim, és tudok tanácsot adni."


Valószínűleg pontosan ezért tart ott ez az ország ahol.

2023. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15


Főleg Kelet-Ázsiában és nyugaton (Kanada, Ny-EU) dolgoztam tanacsadokent. Szóval igazad van, ha globálisan elismert szakemberek dolgoznának be magyar városoknak, akkor nem itt tartanának sok szempontból. Azért évi 1-2 pro bono tréninget tartok itthon is, jól szokott sikerülni.

2023. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt valami félreértés van, az üzleti élet nem csak a saját vállalkozásról szól. Sőt, főleg nem arról, hanem a multikról - a tipikus business coach velük dolgozik, hogy a részlegvezető menedzserek fejében rendet rakjon. Nem az a dolga, hogy üzleti terveket készítsen elő az induló kisvállalkozásodnak, hanem hogy egy már meglévő munkahelyi kultúrából és emberekből a lehető legtöbbet hozza ki. Ne engedje, hogy kokainos, kiegyensúlyozatlan, agyondolgoztatott emberek üljenek be a megbeszélésekre, hanem néha elbeszélget a döntéshozókkal, hogy milyen filozófia mentén kéne működnie a vállalatnak és ők azt hogyan tudnák átültetni a gyakorlatba.

S igen - főleg pszichológia. A coachnak nem kell ismernie behatóan a vetőmag, mikroelektronikai alkatrész vagy nehézgép piac részleteit, hogy kirántsa egy beszélgetéssel az alkalmazottakat a hétköznapi darálóból. Ez a megfelelő pillanatban dollármilliókat érhet.

2023. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!