Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetsz anélkül hiteles...

Lehetsz anélkül hiteles business coach, hogy lett volna előtte saját sikeres vállalkozásod?

Figyelt kérdés

Sok ilyen embert látok, akik azt állítják magukról, hogy megtanítanak engem sikeres üzletet építeni. Itt most az MLM-et felejtsük el, ennél komolyabb szintről beszélek.

Ezeket a coach-okat néha rendes cégek is alkalmazzák, miközben ha megnézed az illető portfólióját annyit találsz, hogy semmi sikeres saját üzlet nincs mögötte, pusztán abból él, hogy tanácsot ad.

De mi alapján jön a tanács, ha azt az utat maga nem járta végig? És ha jó tanácsokat ad, akkor miért nem fogadja meg saját maga azokat és épít önállóan vállalkozást?



2023. júl. 9. 11:41
A kérdező szavazást indított:
Lehetsz hiteles coach anélkül, hogy lenne saját sikeres vállalkozásod
Nem adhatsz üzleti tanácsokat másoknak anélkül, hogy ne lenne mögötted egy sikeres vállalkozás
19 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Érthet még attól valaki a business menedzsmenthez, hogy nem volt tulajdonosa egy vállalkozásnak sem. Lehetett CEO, CFO, vezérigazgató stb.
2023. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Régi mondás, hogy aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja.
2023. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Én sosem vezettem várost, mégis városi döntéshozatalból írtam a doktorim, és tudok tanácsot adni.


Ha szakértelme van a területen, és egy erős portfoliója sikeres tanácsadói munkákról, akkor miért ne lehetne hiteles? Ha csak az lehetne hiteles üzleti tanácsadó akinek sikeres cége van, akkor a logikád alapján nem is lennének üzleti tanácsadók, mert mindenki a cégét menedzselné inkább. Van akiben nincs meg a kockázatvállalási hajlandóság, nem talált olyan piaci rést, stb... de attól még érthed a dolgok működéséhez, lehet jó analitikus vagy problémamegoldó, attól hogy nem jó vezető, stb. Nagyon egydimenziósan látod szerintem ezeket a dolgokat.

2023. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Van akiben nincs meg a kockázatvállalási hajlandóság, nem talált olyan piaci rést, stb... de attól még érthet a dolgok működéséhez"


Látod ez elég ellentmondásos. Könnyű úgy tanácsot adni, hogy nem a saját pénzeddel játszol. Ha már játszottál előtte a sajátoddal sikerrel, akkor oké. De hogy még ennyit sem tettél csak tanácsot adsz arról, hogy hogyan kéne, az nekem kevés.

2023. júl. 9. 13:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Mar ott van egy alapveto felreeetes, hogy a coach NEM ad tanacsot. A coach az onismereti modszerekkel abban segit hogy a sajat tudasodra, nezopontjaidra tamaszkodva megtalald a valaszokat. Ehhez neki nem kell sikeres uzletembernek lennie. (Habar szerintem is hitelesebb akkor)
2023. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5 tehát magyarul még tanácsot sem ad, hanem beszél a miről is?


Azt nem értem, mi a különbség akkor egy pszichológus és közötte, mivel ezt, hogy rávezetnek kérdésekkel téged a megoldásra egy konkrét Freud-i pszichiátriai gyakorlat.

Ezt miért kell felcímkézni másként és eladni valami külön üzleti szolgáltatásként? Mert így nem kell 8 évig egyetemre járni?

2023. júl. 9. 14:10
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

#4


Talán mert ha a pénzeddel játszol, és a tánctéren pörögsz, akkor pont hogy jól jöhet egy külső perspektíva, aki látott már elég sok táncost, eljárt elég sok konferenciára, segített már elég sok helyzetet megoldani. Talán pont azért mert benne vagy, nem látod a fától az erdőt. Vagy nem vagy hajlandó elengedni régi paradigmákat, és az alkalmazottaid pedig nem mondanak ellent neked, stb.


#6

És ha ez egy "üzleti pszichológus"? Azzal mi a bajod? :D

Szerintem tök feleslegesen kötekedsz, és próbálod invalidálni valakinek a működését, olyan érvekkel amik egyszerűen cikik, ha TE láttál volna már nagyvállalatot vagy üzleti tanácsadót működés közben.


Forrás: két cégem van, és vettem már igénybe üzleti tanácsadót, sok business coach, stb barátom és volt kollégám van, és nagyon hasznos a velük töltött idő, akár tetszik neked, akár nem.

2023. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem. Hogyan tudja egy ilyen ember másoknak hitelesen prédikálni a "siker"-t, amikor ő abszolút semmit sem ért el, csak megvette hitelből, használtan jó áron a jó autót. Pofátlanul oda megy ismertebb személyekhez, hogy fotózkodjon velük, elmegyek 1-1 utazásra csak hogy insta képeket csináljon és esetleg, ami most menő, valami kamu befektetési portfóliót photoshoppol.


Aztán ha sikeres lesz, akkor csak azért lesz az, mert elég embert rávett, hogy ő sikeres, így tudodt belőlük pénzt keresni.


Ez szerintem masszív átverés.


Az sem jelenti, hogy jó tanácsadó lennél ezt megelőzően felépítettél valami sikeres dolgot, mert sokan ember hiába kompetens 1-1 területen, a tudása nem feltétlenül tranzitív más területekre. Meg persze sokak meggazdagodásában rengeteg szerepet játszott az akkori piaci helyzet és a szerencse is.


... de legalább ha egy sikeres ember kezd el coachingolni, az már minimálisan hitelesebb.

2023. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

#8


Akiről te fantáziálsz, az valami B-kategóriás insta kókler.

A kérdés üzleti tanácsadókról szólt. De látszik, hogy lövésed sincs, szóval kár a szóért.

2023. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

7: látom, behisztiztél.


"Szerintem tök feleslegesen kötekedsz, és próbálod invalidálni valakinek a működését, olyan érvekkel amik egyszerűen cikik, ha TE láttál volna már nagyvállalatot vagy üzleti tanácsadót működés közben."

Érvekkel gyere légyszives, ne személyeskedéssel.

Azt magyarázd, meg, hogy mitől más egy business coach mint egy pszichológus, ha még tanácsot sem ad, csak a freudi pszichológiát átvéve megpróbál téged rávezetni a válaszokra. Azon kívül, hogy coach-oskodáshoz nem kell 8 év egyetem, csak nagy mellény és gátlástalanság.


"Forrás: két cégem van, és vettem már igénybe üzleti tanácsadót, sok business coach, stb barátom és volt kollégám van, és nagyon hasznos a velük töltött idő, akár tetszik neked, akár nem."

A legkevésbé számít az, hogy nekem mi tetszik és mi nem, az már annál inkább, hogy valaki miért kér el pénzt és mit szolgáltat cserébe. Amúgy nincsen neked egy céged sem, csak túl sok szabadidőd.

2023. júl. 9. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!