Ha külföldön végzek mesterszakot az elég ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni az adott országban?
Én is ezt tervezem, én nem aggódom, Bsc alatt is kb végig volt munkám a területen. De szerintem önmagában nem elég, mint ahogy itthon sem kap mindenki munkát csak mert van egy diplomája. Rajtad múlik. Milyen szakon vagy, milyen tapasztalatod van, milyen egyéb skillekkel tudod megfűszerezni a CV-d stb.
Most mesterre mész, 30-50 éves vagy, vagy szülnél vagy mindet egyszerre? Nem egészen értem.
Én 21 vagyok, mesterre megyek, és csak egy évet tervezek ott dolgozni, a mester 2. évét.
Szerintem 50 évesektől nem kérdezik meg, hogy mikor várható a babaprojekt, de ugye ez amúgyis illegális.
"Ha külföldön végzek mesterszakot az elég ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni az adott országban?"
-Attól függ, hogy mennyire versenyképes a diplomád. Ógörög kultúrtörténész diplomával ott sem egyszerű elhelyezkedni, míg orvosként a legtöbb külföldi országban könnyű.
"Mennyire nehéz nőként?"
-Amennyiben piacképes tudásod van, egyáltalán nem nehéz, semmi hátrányod nem lesz a férfi jelentkezőkhöz képest.
"Ha gyereket akarsz ott sem nézik jó szemmel?"
-Ennek sehol nem örülnek ha a felvétel után rövid időn belül szülni fogsz, hiszen azért alkalmazzák az embert, hogy dolgozzon. Ha például fél éven belül szülni fogsz akkor teljesen felesleges felvenni, mert fél év múlva kereshetnek másik embert.
"Külföldön is mindenhol csak a fiatalokat akarják foglalkoztatni?"
-Nem, a tapasztalattal rendelkező, jó munkaerőt szeretik mindenhol, nem a kezdő fiatalokat.
"Ha 30-50 évesen keresel állást az mindenhol nehéz?"
-Amennyiben van kellő tapasztalatod egy területen lehetőleg nemzetközileg elismert multinál, abban az esetben nem nehéz elhelyezkedni ha versenyképes a tudásod.
Ha KÖNNYEN el akarsz helyezkedni akkor orvos, IT, mérnök, műszaki területek, gazdaság, matematikus és rokon területek, jog.
Ezen kívül van sok egyéb szak amivel közepesen jók a kilátások, azaz el tudsz helyezkedni de kapkodni nem fognak érted, valamint a fizu sem túl magas.
És vannak a semmit nem érő képzések. Az international relations tipikusan ilyen. Szerinted ezzel mégis hol fogsz tudni pályakezdőként elhelyezkedni? Tipikusan olyan szak amikor a jó pozícióban lévő szülők buta csemetéje elvégzi aztán beejtőernyőzik olyan pozícióba ahol szinte semmire nem használja az egyetemen tanultakat de legalább van diploma, hogy betölthesse az állást.
International relation sehol sem jó semmire önmagában. Ezt csak egy értelmes szak mellé szabad letenni (pl. jog, gazdaság, mérnök)
Ha biztos állást szeretnél a szakmádban, akkor villamosmérnök, informatikus. Az IT piac szívja fel az embereket.
Jogásznak akkor menj ha itthon akarsz dolgozni vele.
Itt jön szembe az, hogy külföldre az kell, aki ért valami szakterülethez. HR-es, nemzetközi tanulmányos, anglisztikás, szabadidő szervező, stb. nem kell az embereknek. Ezek a szakok semmilyen szaktudást nem adnak. Bárki bele tud tanulni, ha dolgozik valaki mellett.
Az alkotói tevékenységre vevők külföldön (+ orvos)
Annyit hozzátennék a fentiekhez, hogy attól még, hogy nem feltétlen lesz olyan munkád ezzel a papírral külföldön se, hogy elönt a pénz, azért ott jóval magasabb a fizu a nem szakmai munkakörökben is, annyira, hogy meg tudj élni. Mondok egy példát: én itthon is a bsc alatt már dolgoztam diákként, szakmai munkát, magas presztízsű helyen, és matematikusnak tanultam, ami alapból is keresett. Abból a fizuból, amit részmunkaidőben kerestem, esélyem nem lett volna kirepülni otthonról és albiba menni, pedig a diákmunkák között magasnak számított a keresetem. Ezzel szembem Németországban még ha hostessnek vagy takarítónak is mennék (amit amúgy semmi pénzért nem tennék), akkor is meg tudnék élni részmunkaidőből, egyetem mellett. Volt akkora szerencsém, hogy szakmai gyakorlatot találtam, így meg aztán pláne futja mindenre. Diákként. Amikor visszagondolok a magyar viszonyokra ehhez képest, elég éles a kontraszt.
Szóval én azt tanácsolnám, hogy vágj bele, ha nyitott vagy többféle munkára is. Pár évre, már csak tapasztalatszerzésnek is, szerintem megéri kimenni, és meglátni milyen ott. Meg ha a gyerekek a fő célod hosszú távon, szerintem sokkal jobb életet tudnál nekik kint biztosítani. Pl. gondolj a magyar oktatás helyzetére.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!