Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzből lehet Zürichben...

Mennyi pénzből lehet Zürichben megélni? Illetve dolgozik valaki gépjárműiparban Zürichben vagy tágabb értelemben Svájcban közületek?

Figyelt kérdés

Korábban, úgy egy fél éve (vagy régebben) volt hasonló kérdésem, de az arról szólt, hogy hogyan lehet ott letelepedni. Oké, azt felfogtam.

Most már egyre komolyabban kezdem gondolni a helyzetet, és úgy igazából már annyira "nem szimpi", albérleteket néztem, és egy 35-40 nm-es lakást, rezsivel együtt nem lehet megúszni 2000 chf alatt. Inkább 2100-2200.

Állásokat is néztem, szerencsére volt olyan, ahol ki volt írva a kereseti lehetőség. Ilyen 5-6 ezer frank / hó. Azt is tudom, hogy Svájcban magamnak kell adózni, kerestem kalkulátort, és ha hinni lehet neki, mondjuk 6000 CHF jó esetben, az 4700 nettóban. (Olyat is találtam, ahol éves jövedelem volt kiírva, természetesen azt 14 hónapra osztottam le, akkor is kb ennyi jött ki.)

Na most, keresnék 4700 frankot, kifizetem az albérletet, marad 2500 frank, az mire elég Svájcban, Zürichben? Ha nem behúzott nadrágszíjjal akarok élni, mint itthon. Persze azért két kézzel sem szórom a pénzt, azt megtanultam (Magyarországon muszáj) beosztani.

Egyébként én itthon CNC gépkezelő vagyok, igen, gépkezelő, nem gépbeállító vagy programozó, de nem nagyképűségből, de amit csinálok, szerintem (gépkezelői) szinten ez a plafon, mert a gépjárműiparba gyártok alkatrészeket, 5 tengelyes megmunkálóközpontokon, jellemzően +-0.01 mm-es tűrésekkel. A gépben van 150-200 szerszám, sokszor kell szerszámozni, lapkázni, vagy méreten állítani, ezeket mind egyedül csinálom.

Tehát már nem vagyok kezdő, lévén itthon is 5 kilót keresek túlóra nélkül, ilyen tapasztalattal a 6000 frank fölé lehet menni esetleg Zürichben, egyáltalán ott lehet alkudni a bértárgyaláson?

Nyilván én is olyan állásra jelentkeznék, ahol gépjárműiparba gyártanak alkatrészeket hasonló tűrésekkel, hasonló bonyolultságú alkatrészeket, mert ott lehet a tudást, tapasztalatot a legjobban hasznosítani, és talán ott lehet a legtöbbet elkérni.

Nyilván műanyagiparba nem mennék el.. Pedig sajnos sok műanyagipari állást láttam. De vannak azért "CNC Fräser" állások. "CNC facharbeiter" állást nem találtam, Ausztriában abból sokat keresnek, bár nem tudom, hogy Svájcban különbséget tesznek-e.

Ami a legközelebb áll, olyan hirdetést találtam, hogy "CNC Fräser" és 5 tengelyes gépen kellene dolgozni, pont ott írt 6000 chf-et. De az is oda volt írva, hogy ez marógép, én meg megmunkálóközponton (Werkzeugmaschinen németül) dolgoztam. Illetve dolgozom még.


Ennyire a szakmai részletekbe ne menjünk bele, aki konkrétan tud válaszolni, vagy pontosítani, az válaszolhat erre is.

Tehát első sorban olyan állást keresnék, ahol "5-Achs

Werkzeugmaschinen"-re keresnek embert kifejezetten gépjárműiparba mert az nyilván komolyabb munka és talán jobban fizet Svájcban is. Ha nincs, érdekel a sima "CNC Fräser" munka is.



Az elsődleges kérdésem az, tegyük fel nettó 4700 frankot tudnék keresni, ebből elmegy 2200 albérletbe, a maradék mire elég?


Mert ha épphogy csak meglehet élni az összegből (egyelőre egyedül) és félretenni nem vagy alig lehet ekkora összegből, akkor az halottügy.


Tehát elsősorban olyan válaszokat várnék, akik már kint élnek Svájcban, lehetőleg Zürichben és megtudják írni nagyjából, hogy ennyit keresnek, ennyi megy el albérletre, kajára, utazásra (ami tudom hogy az sem olcsó), és végül ennyi marad a fizetésből.

Köszi előre is.



#Svájc #CNC #Zürich #gépjárműipar
2023. máj. 8. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
2023. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Akkor a 4700 frank az épphogy elég... És szórakozásra alig jut, félre tenni meg nem is lehet :D

Hát ha jól számolok...

Azért volna jó pár személyes tapasztalat, ha van..

2023. máj. 8. 19:26
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Hát ha cnc papírom lehetne semmin nem aggódnék.
2023. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nekem nem csak papír van, hanem tudás és tapasztalat. :) Igaz, nem olyan sok, mert csak 6 éve dolgozom a szakmában - más 10-20 évet vagy egy egész életet, de azért a gépjárműipar gyorsan "edzi" az embert.
2023. máj. 8. 20:28
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
A 4700 frankbol lejon also hangon 200 frank egeszsegbiztositasra. Az elelmiszerre szamolj heti 100 frankot ha magadra fozol es eszel hust.
2023. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Zürich Svájc legdrágább városa. És még nem számoltad az egészségbiztosítást sem hozzá a költségekhez azt is fizetni kell, plusz orvosi, kórházi ellátás esetén mindig van önrész is.


Meg azt se felejtsd, hogy nem EU, az ott nem megy hogy kimész aztán lesz ami lesz.


Szóval ha találsz munkát akkor bevándorlóként valamivel magasabb életszinvonalon fogsz élni mint Magyarországon, meg a munkajogi szabályokat is ott betartják, de kb ennyi.

2023. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben inkább Ausztria keleti részét vagy Németországot próbálnám meg. Svájchoz képest a fizetéshez arányaiban kisebb a megélhetési költség, van állami egészségbiztosítás és jóval kevesebb macera ott élni és letelepedni.
2023. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Svájc ennek a másfélszere felett kezd érdekes lenni, de mondjuk ez Magyarországon is igaz a 500k nettó helyetti 800+ esetén. Inkább képezném magam olyan irányba, hogy adjanak több pénzt. 6 éve dolgozol, de úgy beszélsz magadról, mi t egy nyugdíj előtti ember, akinek már értelmetlen új dolgot tanulnia a szakterületén.
2023. máj. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem csak a jobb kereseti lehetőség miatt szeretnék elhúzni innen, hanem mert egyre jobban undorodom ettől az országtól, a birka néptől, a politikai mocskolódástóll, a megtévesztéstől és a sok hazugságból is elegem van már :)
2023. máj. 9. 20:16
 10/21 A kérdező kommentje:
Kiterjesztettem a keresést egész Kantonra, úgy már Zürichtől 5-10 perces távolságban (autóval) màris vannak 1000-1100 frankért lakások, az már kicsit barátibb, de ilyen árak mellett így is keveslem a bruttó 6000 frankot / nettó 4700-at.
2023. máj. 9. 20:59
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!