Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Befejezetlen bsc-t beírjak az...

Befejezetlen bsc-t beírjak az önéletrajzba vagy ne?

Figyelt kérdés

A valóság az, hogy 2016-ban kezdtem egy bsc-t, hallgatói jogviszonyom ma is aktív, ám már eldőlt (legfeljebb egy hete), hogy nem sikerül befejezni. A 2 passzív félévem 2022 tavasza és ősze volt. Tehát amikor utoljára érdemben csináltam valamit a suliban, az '21 ősze volt, így ha beírnám a CV-be, akkor 2016-2021 idősávban írnám be, csak persze feltüntetve a becsület kedvéért, hogy nincs elvégezve. Beírjam vagy ne, a friss CV-be?


A történetem:

• Érettségi után, OKJ-képzést végeztem 2016-ban.

• [a fent írt egyetemsztori]

• Folyamatosan *alkalmi munkám* volt 1 helyen érettségitől '22.01.07-ig (ez természetesen szünetelt az alábbi sorban látható időre).

• '21.02.22-'21.04.07. Munkaviszony. Ez határozott idejű volt. Eredetileg befejezni szántam a bsc-t, és az ahhoz szakmai gyakorlat volt ez. (Amennyiben írjam be a bsc-t befejezetlenül is, akkor persze maradhat ez a munkaviszony is szakmai gyakorlatként elnevezve. Viszont abban az esetben ha kihagynám a bsc-t a CV-ből, akkor ezen is kéne valahogy változtatni, de mire?)

• '22.01.17-'22.03.02. Munkaviszony. (Ez volt az első „rendes munkahely”, határozatlan idő, de furkálódós légkör volt, így én ott hagytam próbaidő alatt.)

• '22.04.19-'22.08.26. Munkaviszony. (Itt még szerettem is lenni, az előző hely kemény 1,5 hónapja után itt 4-4,5 hónapot is voltam, de végül valakit el kellett küldeniük és rám esett a választásuk.)

• '22.09.19-'22.04.14. Munkaviszony. (Ez volt a lehető legtávolabb a szakmámtól. Egy darabig elment ez is, de innen mindenképpen váltani akartam.)

((az utsó 3-4 hely közül a legutóbbi volt az, ahol a leghosszabban voltam túllépve fél évet ‒ elismerem, hogy ez sem sok, nem évek, viszont a korábbiakhoz képest növekvő tendencia; nem jókedvből hagytam ott egyiket se, nekik nem volt egyikük se a hosszú távon nekem való))


Jelen:

Álláskereső vagyok. Az összes eddig beadott pályázatot korábban adtam be mint, hogy leszámoltam volna a legutóbbi helyen (még dolgoztam a 14-e pénteki nap végéig, ill. a papírok keltezése lett aznap, ténylegesen meg hétfőn, 17-én voltam ott leszámolni), így az azokhoz beadott CV-ben még „2022.09.19 - Jelenleg” időszakra volt beírva az utsó munkahelyem. Viszont új pályázatra már friss CV-t küldenék.

Tehát most lenne először, hogy a legfelül említett történetnek is meg kellene feleltetni a CV-t (korábbi helyekre nyugodtan írhattam, hogy „BSc 2016.09.01 - Folyamatban”, mert akkor még, előre hozzáállni nem úgy akartam, hogy nem lesz vége, most meg már ez is biztos), hát ezért van a fenti kérdés.



2023. ápr. 21. 09:07
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
#9 óh, azt én tavaly is (és már azelőtt is) figyelembe vettem, mivel tapasztaltam, hogy már az addigi helyzetbe is (akkor még mindig kevesebb ideje tartott a bsc-m mint ma), már akkor is sokan beleláttak rosszat, még nemlétező rosszat is belelát(hat)tak már akkor is. Lehetek mintadiák+mintagyakornok+mintadolgozó is, akkor is lenne valaki az általam megismert összes HR-es közül, akinek nem felelek meg. Korábbi álláskereső időszakaim is úgy néztek ki, hogy „HR-ese válogatja” mit kezd velem: sokan nézték egyébként kizárólag a sulin kívüli életemet, a dolgozói múltam, és közülük vegyesen voltak, akik a „mindenhol rövid volt az ugyanott töltött idő” részleten akadtak fenn és ez volt az első számú rossz pont (legalábbis az első számú olyan, amit szóvá is tettek), és voltak, akik ezzel nem foglalkoztak (legalábbis az én tudomásomra nem hozták, ha amúgy gondoltak erre, amit sose tudok meg). Mégis csak volt már állásom a múltban, és sose volt szentebb a múltam mint ma, szóval aki eddig felvett, az mégis felvett mindazok ellenére, hogy milyen múltam van (szó szerinti sikerélményem mai napig az OKJ-vizsga letétele volt a legutóbbi).
2023. ápr. 26. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!