Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Befejezetlen bsc-t beírjak az...

Befejezetlen bsc-t beírjak az önéletrajzba vagy ne?

Figyelt kérdés

A valóság az, hogy 2016-ban kezdtem egy bsc-t, hallgatói jogviszonyom ma is aktív, ám már eldőlt (legfeljebb egy hete), hogy nem sikerül befejezni. A 2 passzív félévem 2022 tavasza és ősze volt. Tehát amikor utoljára érdemben csináltam valamit a suliban, az '21 ősze volt, így ha beírnám a CV-be, akkor 2016-2021 idősávban írnám be, csak persze feltüntetve a becsület kedvéért, hogy nincs elvégezve. Beírjam vagy ne, a friss CV-be?


A történetem:

• Érettségi után, OKJ-képzést végeztem 2016-ban.

• [a fent írt egyetemsztori]

• Folyamatosan *alkalmi munkám* volt 1 helyen érettségitől '22.01.07-ig (ez természetesen szünetelt az alábbi sorban látható időre).

• '21.02.22-'21.04.07. Munkaviszony. Ez határozott idejű volt. Eredetileg befejezni szántam a bsc-t, és az ahhoz szakmai gyakorlat volt ez. (Amennyiben írjam be a bsc-t befejezetlenül is, akkor persze maradhat ez a munkaviszony is szakmai gyakorlatként elnevezve. Viszont abban az esetben ha kihagynám a bsc-t a CV-ből, akkor ezen is kéne valahogy változtatni, de mire?)

• '22.01.17-'22.03.02. Munkaviszony. (Ez volt az első „rendes munkahely”, határozatlan idő, de furkálódós légkör volt, így én ott hagytam próbaidő alatt.)

• '22.04.19-'22.08.26. Munkaviszony. (Itt még szerettem is lenni, az előző hely kemény 1,5 hónapja után itt 4-4,5 hónapot is voltam, de végül valakit el kellett küldeniük és rám esett a választásuk.)

• '22.09.19-'22.04.14. Munkaviszony. (Ez volt a lehető legtávolabb a szakmámtól. Egy darabig elment ez is, de innen mindenképpen váltani akartam.)

((az utsó 3-4 hely közül a legutóbbi volt az, ahol a leghosszabban voltam túllépve fél évet ‒ elismerem, hogy ez sem sok, nem évek, viszont a korábbiakhoz képest növekvő tendencia; nem jókedvből hagytam ott egyiket se, nekik nem volt egyikük se a hosszú távon nekem való))


Jelen:

Álláskereső vagyok. Az összes eddig beadott pályázatot korábban adtam be mint, hogy leszámoltam volna a legutóbbi helyen (még dolgoztam a 14-e pénteki nap végéig, ill. a papírok keltezése lett aznap, ténylegesen meg hétfőn, 17-én voltam ott leszámolni), így az azokhoz beadott CV-ben még „2022.09.19 - Jelenleg” időszakra volt beírva az utsó munkahelyem. Viszont új pályázatra már friss CV-t küldenék.

Tehát most lenne először, hogy a legfelül említett történetnek is meg kellene feleltetni a CV-t (korábbi helyekre nyugodtan írhattam, hogy „BSc 2016.09.01 - Folyamatban”, mert akkor még, előre hozzáállni nem úgy akartam, hogy nem lesz vége, most meg már ez is biztos), hát ezért van a fenti kérdés.



2023. ápr. 21. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Írd be csak a megszerzett végzettségeket, azok megszerzésének évét a szakmai tapasztalat rész után.


Az elején legyen a szakmai tapasztalat a munkahelyek felsorolásával időrendben - minél frissebb vagy minél relevánsabb, annál részletesebben.

2023. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Én mindenképp beírnám.


Milyen képzés amúgy? Levelezőn nem tudod esetleg befejezni? Át tudod vinni a teljesített krediteket, szóval gyorsan meglenne.

2023. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mind2t köszi (más nézőpont szerint íródtak, mind2ben van valami)

#2 háát, a végére rendesen beletört a bicskám, amikor e félév elején bejelentkeztem aktívra (mert pont tavaly voltam passzív), és ennek megfelelően újra diákigazolvány-matricát kértem, még azt is elkottyintotta az ügyintéző, hogy most lehet az utolsó félévem, na így viszont már tényleg "ennek már mindegy"...🙄

2023. ápr. 21. 13:53
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor beírom (& ismét köszi)
2023. ápr. 21. 13:53
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Én csökkentett értelmi képességűnek tartom azt aki elkezd egy egyetemet de nem képes elvégezni.


Ha olyan területen szeretnél elhelyezkedni amivel kapcsolatban tanulmányokat folytattál az egyetemen, akkor azért nem írnám bele a helyedben mert ezzel azt bizonyítod hogy még az alapokat sem sikerült elsajátítanod és megugrani azt a szintet hogy diplomád legyen a területből -> tehát ezzel azt támasztod alá hogy nem értesz a területhez


Ha pedig olyan helyre adod be aminek köze nincs az egyetemen tanultakhoz akkor teljesen felesleges beleírni, mivel esetleg a diplomának van értéke nem annak hogy hányszor buktál miből.


Úgyhogy ha jót akarsz akkor kihagyod.

2023. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 "hát köszi" de a szakom neve nem pontosan egyezik az OKJ-szakmámmal és a keresett állások szakterületével (a 2 utóbbi kellőképpen egyezik egymással), simán lehet inkább az a helyzet, hogy a bsc-szaknak, ami még az oktatóim szerint is egy kevert szak, mégis ment a munkához releváns része és a szaknak inkább másmilyen részébe tört bele a bicskám

(ha kihagyom, akkor mit csináltam helyette ‒ jó, említettem, hogy alkalmi munkám az folyamatosan volt sok évvel az első „rendes munkahely” azaz teljes munkaidejű állás előtt, ámde az már volt akkor is, amikor mellette csináltam az OKJ-met, tehát ugyanezzel az erővel csak dolgozgattam és hesszeltem egy kihagyós verzió szerint 2016 nyarától 2021 végéig, mindenki tudja milyen az EFO, nemcsak egy hónapban lehet max 15 napot dolgozni, miközben amúgy 20 munkanap van az átlag hónapban, hanem egy évben meg összesen 90 napot lehet, na ez máris lazsálós ahhoz képest, hogy csak a 15-öt is ha 12-vel szorzom, az 180 nap lenne egy évben, de csak 90 lehet, szóval '16-ig tudtam egymás mellett csinálni az alkalmi munkát és az OKJ-t, de '16 nyarától '22 januárjáig se továbbtanulást se más munkát, ez így tényleg lyuk, és valóban '22 eleje óta van csak az, hogy amikor volt állásom, az teljes munkaidős ‒ plusz az a részlet még mindig megválaszolatlan, hogy az eddig „szakmai gyakorlat” néven futó munkaviszonyom ('21.02.22-'21.04.07.) mégis mire legyen átírva ha kihagynám a bsc-szakot? Mert amíg nem rejtettem el a bsc-t, addig a „Miért volt ott csak pár hetet?” kérdésre jó válasz volt az, hogy azért, mert az szakmai gyakorlat volt és határozott idejű, ámde ha titok a befejezetlen bsc, akkor máris átfordul ez oda, hogy mégis mihez kellett szakmai gyakorlat, tehát inkább nem az volt, de akkor mi volt? Jóhogynem teljesen törlöm ki (akkor se, ha ez még '21-ben volt és az alkalmi munkám végleges vége csak '22 elején volt), mert az azért munkahelyre bejárás volt, amivel még jobban az az elvem, hogy az nem lehetett a semmiért, hogy még említésre méltó se legyen, minimum annyit ott kellett megtapasztaljak, hogy munkahelyre járok be és ott (a kajaidőn kívül) mindig dolgozni vagyok ott.

2023. ápr. 21. 15:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott egy újabb verzió is. Ami igazából a visszatérés ahhoz a verzióhoz, ami e kérdés kiírását megelőzően volt. Abban csak annyi lenne a friss módosítás, hogy a legutolsó munkaviszony még „2022.09.19 - Jelenleg” idejűnek volt írva, ezt persze mindenképpen átírom „2022.09.19 - 2023.04.14.”-re. Szóval ma is van sulijogviszonyom, még a státuszom is aktív, szóval ha se nem állítom be befejezetlenre a sulit, se nem törlöm ki, akkor még mindig tartónak nézne ki. Erre mondta még hetekkel ezelőtt a párom azt, hogy elgondolkodna a helyemben azon, hogy bent maradjon-e a „sohavégetnemérős” egyetem. Tavaly még mindenhova, ahova felvettek, nem volr rossz pont, hogy még tart az amúgy '16-ban kezdett jogviszony, de elismerem, hogy ma már egy évvel jobban őskövület a sulitémám mint egy éve volt.

Szóval melyik lenne vállalhatóbb?

• Ha lezártnak (de befejezetlennek) írom át a bsc-t, akkor nem tudtam befejezni, viszont nem járok jelenleg suliba (esetleges munkahiányzás forrása), dologzni szeretnék (és dolgoztam is már ezelőtt), és ki vannak valamivel töltve az első „rendes munkahely” előtti évek is.

• Ha kitörlöm a sulit, akkor bár teljesen megúszva az „ez nem tudott egy felsősulit befejezni” téma, viszont akkor mit csináltam '16 és '21/22 között.

• Ha folyamatban lévőnek hagyom a sulit a CV-ben, akkor ugyan még mindig tartónak állítom be (papíron ez helytáll attól még, hogy én sajnos már most kénytelen vagyok tudni, hogy buktam), viszont akkor tényleg az merülhet fel, hogy mióta húzom már.

Akárhogy nézem, bármelyiknek megvan a hátránya is (és bármelyiknek az előnye igazából direkt megkeresett előny, bármelyiknek az előnye csupán annyi, hogy elmarad a másik verzió hátránya)

2023. ápr. 24. 14:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem biztos hogy hagynám veszni azt a végzettséget. Újra jelentkeznek, tárgyakat elfogadtatnam és újra neki mennek. Hancsak pár év telt el talan nem változott sokat a.tanterv és lehet esélyed.
2023. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt vedd figyelembe, hogy a HR-esek akik amúgyis belelátnak red flag-ot, ők is látni fogják, hogy 7 év alatt nem sikerült elvégezned egy BSc-t.
2023. ápr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha a befejezetlen BSc helyett beleírod hogy maszekban dolgoztál építkezésen feketén
2023. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!