Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A flow mint érzés egy üzenet...

A flow mint érzés egy üzenet az univerzumtól, hogy az adott dologban tehetséges vagyok és érdemes is azzal foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Nem kell szó szerint érteni és nem az univerzumos rész a lényeg.


Ha csak magamra figyelek és a bennem lévő érzésekre, ha egy munkafolyamat alatt jelentkezik a flow, akkor csupán már a kitartásomon múlik hogy azzal tudok e foglalkozni?


Tehát például ha matek feladatok megoldása közben elveszítem az időérzékemet, teljesen hatalmába kerít a flow és belemerülök, a szívem közben csordultig telik boldogsággal és teljesen feloldódok és csak csinálom és csinálom, akkor érdemes a matematikára mint karrierre gondolnom?


(Csak egy példa)


Ti hogy vélekedtek erről?



2023. ápr. 13. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen mint egy lehetséges út. Törekedj arra, hogy minél több időtöltésednél találd meg ezt az érzést, legyen az munka, hobbi, szórakozás és akkor nagyon nem lőhetsz mellé az életben.
2023. ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Szerencsés vagy, ha ezt megtalálod és érdemes minden ilyen jelre koncentrálnod.
2023. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"ha matek feladatok megoldása közben elveszítem az időérzékemet, teljesen hatalmába kerít a flow és belemerülök, a szívem közben csordultig telik boldogsággal és teljesen feloldódok és csak csinálom és csinálom"

Én ezt nevezem koncentrálásnak. Illetve a buddhisták úgy mondják, légy jelen a cselekedeteidben. De én általában így koncentrálok autóvezetés közben is, meg otthon villanyszerelés közben is, és a kertben a paradicsom palánta ültetés közben is. Amúgy informatikában dolgozom.

Ha nálad nem mindenhol jelentkezik ez az érzés, hanem csak egyes területeken, akkor igen, azt a területet választ, aminek végzése közben el tudsz mélyedni, és oda tudsz koncentrálni a feladatra olyannyira, hogy megszűnnek a külvilág zavaró ingerei...

2023. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!