Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen sorrendben érdemes...

Milyen sorrendben érdemes elkezdeni olvasni SW univerzumhoz tartozó könyveket? Illetve melyiket preferáljátok jobban, Kánon vagy Legendák?

Figyelt kérdés
Teljesen 0-ról szeretnék belemélyedni a SW világába (csak a filmeket láttam, egyelőre a sorozatokat sem kezdtem (még) el). Mivel lenne érdemes elkezdeni, miket érdemes szem előtt tartani könyvkiválasztás alatt? Érdemes a történések időrendbi sorrendjében haladni, vagy jobb, ha karakterről karakterre haladok, ha lehet ilyet egyáltalán az összefonódások okán?

2023. febr. 28. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, tényleg ajánlanám neked a sorozatokat, az animációsakat is pl Clone Wars (A klónok háborúja), mert rengeteg jó karaktert behoz és nagyon sokat bővíti a Star Wars világát.

Ami a könyveket illeti... nincs erre bevett módszer, bármivel, bármelyik korszakkal kezdheted. Ha érdekelnek a Kánonon kívül a Legendák is, akkor akár kezdheted az erdeti Thrawn Trilógiával (A Birodalom örökösei, Sötét Erők ébredése, Az utolsó parancs) mert ez egy Legendák alapmű, sokan mind a mai napig ezt preferálják a Kánonnal szemben. Egyébként én is ezzel kezdtem.

De remek Kánon könyvek is vannak. Több, mint harminc elolvasott Star Wars könyvvel a hátam mögött talán tudok ajánlani neked még néhány regényt a Kánonból is, ha tudsz esetleg mondani nekem kedvenc korszakot, szereplőt, amelyről szívesen olvasnál.:)

2023. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anno azokat olvastam el, amelyek általam kedvelt karakterekről szóltak és/vagy érdekes volt a tartalma. Meg amik jó értékeléseket kaptak molyon.
2023. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1:


"...ha tudsz esetleg mondani nekem kedvenc korszakot, szereplőt, amelyről szívesen olvasnál."

Egyelőre ez még nincs meg, mivel nem ismerem behatóan :)

De ahogy láttam, van bőven miből válogatni.

2023. márc. 1. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van több olyan könyv, ami trilógiává nőtte ki magát, meg nemrég kezdődött el A Köztársaság Fénykora időszaka, így ott érdemes sorba haladni. De a többségnél igazából nem gond, ha esetleg nem sorba haladsz, bár a kánon könyvek némelyike visszautal néha egy korábbira. Illetve van jó pár könyv, ami a sorozatokhoz is kapcsolódik, de ha azokat még nem láttad, akkor azokba még ne kezdj bele.


A filmekhez kapcsolódó kánon könyvek idővonala:


1. Cavan Scott: Dooku, az elveszezt Jedi

2. Kiersten White: Padavan

3. Claudia Gray: Mester és tanítványa

4. E. K. Johnston: Királynő végveszélyben

5. E. K. Johnston: A királynő árnyéka

6. Mike Chen: Testvériség (ez a könyv köti össze a 2. filmet A klónok háborúja sorozattal, így mivel a sorozat korábban készült el, lehet érdemes először azt megnézni, de a könyv kronológiailag még a sorozat legelső része előtt játszódik pár héttel, így végül is itt nem nagyon számít az esetleges spoiler)

7. E. K. Johnston: A királynő reménysége

8. James Luceno: Katalizátor

9. James Luceno: Tarkin

10. Rae Carson: Koréliai hajsza

11. Paul S. Kemp: Sith nagyurak

12. Claudia Gray: Elveszett csillagok (ez a könyv több éven keresztül fut, a vége pár évvel az endori csata után íródott)

13. Claudia Gray: Leia, az Alderaan hercegnője

14. Bizonyos szemszögből

15. Kevin Hearne: A Jedik örököse

16. Bizonyos szemszögböl: A Birodalom visszavág

17. Alexander Freed: Alkony század

18. Christie Golden: Inferno osztag

19. Chuck Wendig: Utóhatás-trilógia

20. Daniel Jose Older: A végső dobás

21. Claudia Gray: Vérvonal

22. Rebecca Roenhorse: Az Ellenállás újjászületése

23. Delilah S. Dawson: Fekete Torony


Az alábbiakat még nem olvastam, de szintén 6. és 7. rész között játszódnak valamikor:


-Adam Christopher: A sithek árnyéka

-Alexander Freed: Alphabet-osztag trilógia

-Kevin Shinick: Az Erő nyomában

-Delilah S. Dawson: Phasma

-Zoraida Cordowa: A sors keze

2023. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Itt egy polc a kánonról, meg egy másik a legendákról, vannak benne linkek egyéb sorozatokhoz és olvasási sorrendekhez is, itt érdemes nézelődni szerintem. :)

2023. márc. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kronológiai sorrendet ajánlok. Akár Kánon akár legendák. Mondjuk legendákba vannak húzós árú könyvek. Olyan 500-600e ft az összes legenda könyv egybe.
2023. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De amúgy ha bele akarsz szeretni akkor Darth Bane trilógia. Egyik legjobb SWbe.
2023. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!