Szerintetek melyik diplomával lehet többet keresni? Hogy alakul a sorrend közöttük?
Orvosok mindig is a legtöbbet kereső emberek között voltak, még a hálapénzes korszakban is, de akkor illegálisan.
Az emberek mindent megadnak az egészségükért, ez az alapszabály.
Nem a diploma határozza meg a fizetésed, hanem sokkal inkább a munkaköröd.
Orvosként lehetsz osztrák határ melletti magánklinika jól fizetett plasztikai sebésze, vagy egy keleti határ melletti zsákfalu háziorvosa is. Matematikusként a pénzügyi szektorban jól lehet keresni, de ha mondjuk bent maradsz az egyetemen kutatni, vagy elmész tanítani, nyilván nem ugyanaz lesz a fizu. Informatikus diplomával is jól lehet keresni a versenyszférában, de a volt sulimban a rendszergazdának is ugyanilyen diplomája volt nettó 210-ért... És még lehetne sorolni.
A felsoroltak közül bármelyikkel tudsz akár alkalmazottként, akár vállalkozóként boldogulni. Ehhez viszont az kell, hogy jó érzékkel válassz szakirányt, amire specializálódsz, tudatosan keress munkahelyet, és -talán a legfontosabb- szeresd azt, amit csinálsz. Akkor tudsz ugyanis a "csúcsra" törni, ha folyamatosan tanulsz, fejleszted magad, amit csak akkor tudsz megtenni hosszútávon, ha szereted, amit csinálsz.
Az atlagot nezzuk, vagy az extremumokat is? Ha utobbi, akkor IT-ban pl. elerhetoek a tobb millio dollaros eves kompenzaciok alkalmazottkent (persze nem Magyarorszagon).
A szavazasban szereplo tobbi terulet fizeteseivel nem vagyok kepben.
4-es: ezért írtam, hogy átlagot nézzünk.
5-ös: több millió dolláros kompenzáció mit takar? De egyébként MO-ra értettem, vagy maximum programozóknál külföldre való dolgozást,de itthonról.
"5-ös: több millió dolláros kompenzáció mit takar?"
Ez adott ceg kompenzacios strukturajatol fugg. Egy Netflixnel pl. alapbert, egy Google-nel alapert+RSU-t, egy Jane Street-nel meg alapbert+bonuszt.
A legbiztosabb nettó milliós fizetést alkalmazottként az orvosi pálya biztosítja. Viszont ott ezért inkább heti 80 mint 40 óra munka van, és ez nem opcionális, kötelező 24 órás ügyeletek, és nem léphetsz le 8 óra munka után, hogy akkor neked most lejárt a munkaidőd. Érdemes továbbá tudni, hogy alkalmazottként valahol 2m körül van egy elég komoly plafon, amit nem nagyon tudsz áttörni. Külföldre távmunka lehetetlen, ha pedig ki is költöznél, az sokkal komolyabb feltételekkel jár nyelv és egyéb vizsgák terén, mint egy programozó.
Programozóként van a legkönnyebb dolgod itthon élni és nyugati fizetésért távmunkát végezni. Ha ez sikerül, akkor simán lehet havi milliókat keresni. Ha viszont nem sikerül, mert nem vagy elég jó és elég élelmes, akkor könnyen beragadhatsz itthon egy nettó félmilliós kategóriába.
Alkalmazott matematikus hasonlít a programozóhoz, sok alkalmazott matematikus végzettségű ember ténylegesen programozóként dolgozik. Ha ténylegesen a matekosabb munkákat nézzük, akkor az itthoni fizetési padló valamivel magasabban van a bankoknál és biztosítóknál, talán könnyebb is vele külföldre költözni, de nehezebb olyan állást találni, amit itthonról végezhetsz külföldi fizetésért.
Közgazdászként az előbbi pozíciókkal csak akkor lesz versenyképes fizetésed, ha valami középvezetői vagy manageri pozíciót megkaparintasz, praktikusan MBA végzettséggel.
Mérnök az alkalmazott matematikushoz hasonlít a legjobban, nehéz a távmunka, könnyű költözni, itthon pedig egy átlag 10-15%-al kevesebbet keres mint az alk mat.
Ügyvédek fizetésében nem vagyok túl jártas, így nem akarok hülyeséget mondani.
"Ha viszont nem sikerül, mert nem vagy elég jó és elég élelmes, akkor könnyen beragadhatsz itthon egy nettó félmilliós kategóriába."
Azt hogy? Netto fel millio az ~750K brutto, egy normalisabb junior fizetes fejlesztokent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!