Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az Arbitrázs kereskedés legális?

Az Arbitrázs kereskedés legális?

Figyelt kérdés

Csak nem rég halottam erről a dologról, pedig én már gyerekként kerestem ezzel “pénzt”, csak akkoriban fogalmam sem volt róla hogy ezt csináltam.


“Az arbitrázs kereskedés egy stratégia, aminek a lényege, hogy egyidejű vásárlásokkal és eladásokkal generál profitot. Ez leggyakrabban különböző kriptotőzsdék ugyanazon valutapárjaikon zajlik. A valutáknak az árai elméletben ugyanazok két tőzsdén, mivel ugyanazokról a digitális eszözökről van szó, de mivel minden piacot a saját kereslete és kínálata irányít, eltérések lehetnek a tőzsdék között. Egy rövid ideig.

Az arbitrázs trader számára nem csak az jelenti a kihívást, hogy megtalálja az árfolyamkülönbségeket, hanem az is, hogy elég gyorsan lépjen. Sokan figyelik ezeket az ár eltéréseket, és amikor nagy tételben kereskednek rajtuk, az árfolyam gyorsan kiegyenlítődik és ezzel eltűnik a különbözet. Mivel a kockázat alacsony, a haszon aránya is kicsi, így csak egy nagyobb vagyonnal lehet belőle kézzelfogható eredményt kinyerni. Az arbitrázsnak több fajtája is van“


Én steames játékokkal játszottam, és voltak különböző oldalak ahol botokkal lehetett kereskedni ezekkel az itemekkel… Felfedeztem, hogy egy orosz oldalon nagyon pici árrés volt 1-1 itemen. Míg mondjuk átlagosan az ilyen oldalakon 12 kulcsot ért egy item, addig itt mondjuk 13 kulcsot, ilyesmi minimális eltérések voltak és nagyon kellett figyelni; mert a borokhoz sorba kellett állni és ezeket az értékesebb itemeket nagyon hamar elkapkodták, pedig szerintem igencsak kevés ember fedezhette fel ezt az árrést… Én odáig eljutottam 6 kulcsba való befektetéssel, hogy lett kb. 50 kulcsom és még azon túl is vagy 4-5 értékes ritka skinem, késem.


Ezeket el lehetett volna valódi pénzért is adni bizonyos oldalakon, banki utalással, akár több száz euróért (2-300) a késeket pl.


A ritka skineket azokat ilyen 50-60 euróért, a kulcsokat pedig olyan 1.6 euróért darabját (akkoriban).


De én a Steam marketen belül adtam el Őket, amivel a virtuális pénzt a Steam fiókomba kaptam meg, ahonnan már nem lehet kivenni… Viszont egy csomó játékot vettem belőlük, asszem valami 680 euró gyűlt össze és kb. 1 hónapig csináltam ezt a dolgot, de addig éjjel nappal. Aztán megszűnt az oldal…


Arra vagyok kiváncsi, hogyha ezt valódi pénzért adtam volna el, akkor ez legális lett volna?


Ha most csinálok hasonló dolgot kriptovalutával (bár ez komolyabb terep, nagyobb a konkurencia, nem igazán hiszem hogy tudnék érvényesülni), az legális lenne? Ha legális, akkor valahogy adóznom is kéne utána, de mégis milyen formában lenne az megoldható ilyen esetben?



2023. febr. 19. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legálisnak legális, de a kriptotőzsdék nem fognak szeretni, így kitilthatnak egy idő után.
2023. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legális. A világ legnagyobb bankjai és hedge fundjai is kereskednek arbitrázzsal, ha találnak egyet a piacon, míg a saját kínálatukat nagyon aprólékosan ellenőrzik, hogy ne legyen benne.
2023. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fsms ***** válasza:
Legális, de nagy szakmai tudás is kell. Illetve nagy tőke.
2023. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!