Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki nem állásinterjúra...

Ha valaki nem állásinterjúra jelentkezik diplomával hanem már egy pozícióban van diplomásként akkor mennyire számít az hogy az milyen úgy értem mennyire komoly diploma vagy csak diploma diploma és kész?

Figyelt kérdés
2023. febr. 13. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudok olyan esetet amikor számítana itthon ez.
2023. febr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagyis senki se hantorgatya fel hogy ez csak egy kohómérnök?
2023. febr. 13. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
A cégen belüli pozi váltás 99,9999%-a pofára megy.
2023. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 ha igen akkor onnan el kell jönni.
2023. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet rá minden helyzetre alkalmazható választ adni, mert cég és cégterülettől függ.


Az ökölszabály az, hogy maximum az első 5 évben szoktak foglalkozni a cégek a diploma milyenségével (nyilván pályakezdőknél még erősebben), utána gyakran már szóba sem kerül, vagy maximum "kipipálás" szinten (voltam olyan multinál felvételizni, ahol mondták, hogy náluk elvárás a diploma, van e, mondtam, hogy van, rá sem kérdeztek, hogy milyen, nem számított).



Viszont vannak olyan területek, ahol ezt komolyabban veszik, ezek jellemzően azok a területek, amik végzése erősen kötődik a diploma létéhez, például jogi területen.

2023. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Ha cégen belül mozog nem számít.
2023. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!