Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök állások és fizetések,...

Lexa00 kérdése:

Mérnök állások és fizetések, folyamatban lévő mérnöki diploma alatt. Mennyire nyitottak a cégek a mérnök "hiányra" tekintettel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, másfél évem van hátra a közlekedésmérnök diplomáig.


Amit tudni szeretnék el lehet e helyezkedni mérnöki vonalon már vagy csak ha végeztem? Ha igen milyen típusú pozíciókat érdemes nézni, illetve milyen br bérek a reálisak ha van már egy közgazdász diplomám illetve 5 év munkatapsztalat, igaz nem mérnöki vonalon.


Nem feltétlenül budapesti fizetések érdekelnének :)

Ami érdekelne termelés vezetés/tervezés, project Mérnök/engineer, logisztika.


mindenféle véleményre/tanácsra /tapasztalatra kíváncsi vagyok kinek hogy sikerült elhelyezkedni milyen bérek mellett. :)



2023. febr. 8. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ami érdekelne termelés vezetés/tervezés, project Mérnök/engineer, logisztika."


A vezetés és a projektmérnök pont két olyan terület, ami még friss diplomával sem túl esélyes, nem hogy anélkül.

2023. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Más diplomám van, így csak általánosságban tudok nyilatkozni.

Ha karriert váltaszt, akkor mindegy mennyi tapasztalatod volt másik területen, az újban az aljáról fogsz indulni. Hiány inkább a 3-4+ év tapasztalattal rendelkezőkből van a legtöbb területen, mert efelett embereket vezetsz és önálóan viszel projekteket, ez alatt pedig kell valaki, aki napi szinten foglalkozik veled és mentrolál (jobb helyeken). Bár ezt már valószinüleg tudod a közgázos tapasztalatoddal, műszaki területen többszörösen igaz, hogy egy kezdő munkatárs az elején nemhogy kisegít, de még több munkát jelent a többieknek.

Teljes állású munkával nem nagyon érdemes próbálkoznod, inkább arra gyúrj rá, hogy amikor megkapod a diplomád, akkor már legyen releváns szakmai gyakorlatod, diákmunka, gyakornokság, vagy tanszéki munka keretein belül. Amíg nincs meg a diploma, addig felesleges is a bérrel foglalkoznod, nagy szórás nincs, megtakarításod sem ebből lesz. Diploma után viszont remek esélyeid lesznek megcsípni a top helyeket. Továbbra is kezdő leszel, kezdő bérrel, de nem nulláról indulva, majd pár év után váltasz, és akkor kezdődik a jó élet.

2023. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el gyakornoknak. Sok helyen kifejezetten keresik azokat, akik suli mellett pár napot be tudnak segíteni.

Neked is nagyon jó, mert szerzel tapasztatalatot, önéletrajzban jól mutat.

2023. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen, versenyszférában is.


MÁVnál Volánbusznál, közlekedésmérnökök is ilyen nettó 240ért dolgoznak, gondolhatod milyen lehet a morál. Semmilyen.

2023. febr. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi az infókat. Sajnos a gyakornoki munka nem opció teljes állás mellett. Nyílván tudom hogy az elejéről kell kezdeni, nem főnök akarok lenni. De gondolom multiknál ezek a pozíciók is szépen feladat körökre vannak bontva nem? Pl nálunk a könyvelés, pl valaki csak számla követelésekkel foglalkozik, van aki csak ÁFA könyvelést figyel stb. Egy szó mint 100 akkor érdemes várni amig meg lesz a mérnöki papír is. Azért is furcsáltam mert néhány helyen folyamatban lévő tanulmányokkal mar keresnek full time-ba embert.
2023. febr. 9. 23:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat egyvillamosmernoki papírral lehet,hogy ugrálnának érted igyis de kozlekkel ez nem valószínű. Kezdőkent meg vezető és projekt menedzsment allasok szinten kilőve. Próbálj olyan állást találni ami első 2 évben mondjuk arról szól,hogy minél több folyamatba belelàss. Nem gáz az,hogy ha alulról indulsz és mondjuk azt is látod ,hogy egy autót hogyan lehet megpakolni egy munkagéppel vagy targoncaval. Ez is a folyamat része. De persze ezen felül láss feljebb is. Egy jó vezető ezekkel mind tisztában van. Ha nem, akkor jó eséllyel kiosztja egy targoncás is ha hlyeseget beszél. Lattam már ilyet más iparágban, sok diplomás kezdő vezetőt aki író asztal után szabadult ki terepre. Kapta az ìvet rendesen. Aztán ha van egy jó két eved utána már lehet junior projekt menedzsment felé menni. Előtte ne akarj,de ritka is hogy osszejon .
2023. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És sztem mellette is lehet, hogy osszejön végzés előtt, küldj motivációs levelet és önéletrajzot oda is ahol nem hirdetnek. En anno egyetem utolsó évében így szereztem melót. És sztem továbbra is fontos, hogy az elején a lentebbi szinteken levo folyamatokat is lásd. En epìtőiparban dolgozom, de legjobb főnököm anno szakikent kezdte meloskent és utána lépett feljebb képzések után.

. De egy bármilyen tárgyaláson látszott is, hogy ő értett mindenhez is, egy átlag író asztali vezetőt simán lemosott gyakorlati témákban:D

2023. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy alulról fogom kezdeni bármilyen mérnöki pozicióba is kerülök majd be. A hangsúly inkább az lenne nálam hogy mivel már van 1 diplomám ami alapvetően nem 1 rossz diploma, sikerült is azzal elhelyezkedni, nem váltok munkahelyet fél évente. De hosszú távon úgylátom a mérnőki vonalon jobb karriert lehet befutni és persze magasabb béreket is. Nálunk a cégnél is 1 pályakezdö mérnök bruttó150-170 -el kap többet mint 1 kezdő könyvelő, ami nem nem kevés diferencia szerintem. És ahogy látom pesten kívül vadásszák a mérnököket. Ez az amit talán meg szertnék fogni, meg hátha a cég is látja hogy már 4-5 éve dolgozok a diplomámmal, oké nem releváns tapasztalat 1 kezdö mérnöki munkához, de valjuk be én el tudom mondani magamról, hogy lehet terhelni, bírom a streszt is, napu minkámban folyamat problémákat oldunk meg, kissebb nagyobb projekteken belül és már más területen bizonyítottam, fél évet töltöttem szakmai gyakorlaton külföldön ösztöndíjjal. Ez szerintem még mindig nagy előny bármilyen pályakezdővel szembe aki 0 munkával a háta mögött 1 mérnöki diplomát mutogatva be köhög irreálisan magas béreket, és lehet meg is kapja mert nincs más. Persze ezt én gondolom így, egy munkáltatót lehet pont nem érdekel semmi (bár ezt kétlem) csak a papír hogy meglegyen a többit meg majd ugyis megtanítják.


Ezért vagyok kiváncsi ki mit tapasztalt, gondol a mérnöki vonalon :)

2023. febr. 11. 12:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
További tanacs, hogy kozlek mernökként versenyszfera fele mennek nem a mav, BKV stb irányban. Vmi nagyobb multi szállítmányozási, logisztikai reszlege fele. Aztan egyebkent sok sikert.
2023. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan az alapdiploma br. 600 alá ne menj be, mert nem fogsz tudni megélni már. Idővel 2-3+ év tapasztalattal már csak tőled függ mennyi az annyi, de ha jó vagy nőni fog.
2023. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!