Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sikerkultusz szempontjából a...

Sikerkultusz szempontjából a jól fizető, szellemi munkát egyszerű fizikai munkára cserélő ember vesztes?

Figyelt kérdés

Néha szembejönnek ilyen történetek online hogy 10-20 évet dolgozott közép és felsővezetőként, de elege lett és elment tehenet fejni tanyára, meg vezérigazgató volt multinál, de elment árufeltöltőnek stb.


A sikerkultusz nekem úgy tűnik ezt kudarcként írná le és kivetné magából az ilyenre "vetemedő" egykor sikerembereket.


Az a felmentés sem állja meg a helyét amit sokan szoktak mondani, hogy "hát 20 év alatt felsővezetőként 100 milliós megtakarítása van már és abból él", mert ha ez igaz, akkor miért szorulna rá hogy árufeltöltő vagy állatgondozó legyen?



2023. jan. 19. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
De téged miért érdekel mások véleménye? Ha te úgy érzed jól magad, hogy tanyán teheneket tartasz, és anyagilag is jól megvagy, akkor nem mindegy? Azt csináld, ami örömet okoz.
2023. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BeefEater ***** válasza:
Először azt csinálta, ami sok pénzt hozott. Utána megengedhette magának, hogy azt csinálja, amit tényleg szeret, függetlenül a fizetéstől. Az, hogy valakit a tehénfejés vagy az árufeltöltés tesz boldoggá, teljesen mindegy.
2023. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól érzi magát ebben, akkor ő a maga mércéjével sikeres.


Egyébként ez nem egy klub, ami ki tud vetni magából valakit.

2023. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már maga a "sikerkultusz" szó is csupa minősítés, komplexus a részedről. Én nemigazán értem, milyen "sikerkultuszról" beszélsz. Más és más dolgokat tart más és más ember sikeresnek az életben. Például van olyan rokonom, aki pénzben, köbcentiben, m²-ben. A másik diplomában. A harmadik, fancy lakóhelyben. Én egyikben se, megvan a magam mércéje, amit leginkább magamra alkalmazok. Minden más: fölösleges címkézés, ítélkezés, végső soron energiapazarlás.


A "szellemi" és "fizikai" munkakörök szétválasztása is erőltetett dolog. A mai világban simán lehet egy nem-irodai munka jobban fizető, ergonomikusabb, végső soron egészségesebb, mint egy irodai. Megintcsak a saját példám: én irodában ülök amit rengeteg sporttal kell kompenzálnom, hogy egészséges maradjak, sőt, egyáltalán koncentrálni tudjak a munkára. A kollégáim 30-40%-a sötét, buta, leszakadt helyről származó ember, lehangoló társaság. A külföldi "partnerek" nagy része migráns vagy indiai.

2023. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!