Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A felmondási idő alatt elmehet...

A felmondási idő alatt elmehetek máshova dolgozni? Ha igen, kifizetik -e ugyanúgy?

Figyelt kérdés
év végével mondtak fel és február 4ig tart a felmondási időm. elvileg addig tart a munkaviszony, de gyakorlatilag meddig?
2008. dec. 27. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag is addig tart a munkaviszonyod.

Vagyis úgy mehetsz el dolgozni, ha ezt az eredeti munkaszerződésed és az új munkaszerződésed is lehetővé teszi. Azaz ha nincs a "másodállásra" vonatozó korlátozás benne, akkor nyugodtan.


Az én véleményem az, hogy ha ezt a főnökökkel leegyezteted, akkor minden további nélkül el tudsz menni, szerintem nem lesznek ellene arra a kis időre.

2008. dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A törvény nem tiltja a két munkahelyet!!

Erre jó az alkalmi munkavállalói könyv..

2008. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem úgy mondott fel a munkáltatóm. 3 hónap volt a felmondási időm, de azt mondták, hogy ha előbb találok munkát, akkor szóljak és módosítják a papíromat, hogy a felmondási idő akkor érjen véget, amikor az új munkaviszonyom kezdődik.

Nekem a felmondási időre járó bért előre kifizették, és azt mondták, hogy ha előbb mennék el dolgozni, akkor sem kell visszafizetnem semmit.

2009. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!