Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöki állásnál, ami munkahel...

Mérnöki állásnál, ami munkahelyi munkavégzéssel van meghirdetve, érdemes felvetnem a távolsági (Remote) teljes munkavégzést?

Figyelt kérdés

Néhány számomra tetsző külföldi állás úgy van meghirdetve, hogy bent kell lenni, talán néhány home office nap megengedett.


Én nem szeretnék odaköltözni, a telephelyen lenni, de a munka teljes egészében elvégezhető számítógépen otthonról, ezért tulajdonképpen nem látom akadályát, miért ne lehetne így végezni. Beszélem a helyi (német) nyelvet, és az angolt is, mindkettőt folyékonyan.

A pozícióhoz tartozó elvárásokat bőven teljesítem, sőt, felülteljesítem, és tudom, hogy nem lesz könnyű nekik megfelelő pályázót találni.


Arra gondoltam, hogy ugyan nem szeretnék odaköltözni, de felvetném nekik a pozícióhoz a Remote munka lehetőségét egy másik országból. Kíváncsi volnék, mennyire nyitottak a cégek ilyenekre. Attól sem zárkózom el, hogy majd később odaköltözzek, de jelenleg nem akarok.


Érdemes próbálkozni ezzel a különféle cégeknél, akik olyan szakembert keresnek, mint én? Vagy nem érdemes ilyen ötlettel házalni, mert tuti nem nyitottak rá és még nem is fog nekik tetszeni, hogy ilyen egyéb oda nem illő ötlettel zargatom őket?



2023. jan. 2. 22:42
A kérdező szavazást indított:
Nem érdemes próbálkozni variálni. Ha irodában való munkavégzésnek hirdették meg, akkor az lesz.
Lehetséges, hogy nyitottak rá, főleg ha nehezen találnak megfelelő jelentkezőt. Egy próbát megér.
10 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Természetesen olcsóbban elvállalnám, mint amennyit személyes bent lét esetén kérhetnék.
2023. jan. 2. 22:44
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Hát figyi, mi a legrosszabb ami történhet? Max nemet mondanak
2023. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Meg lehet próbálni. Én legutóbb részmunkaidőt alkudtam ki így, hogy teljesre volt meghirdetve.
2023. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2-es: A legrosszabb dolgok, amik történhetnek:


1) Valahogy a jelenlegi munkahelyem tudtára jut, mert utánam kérdezősködnek ott, esetleg teljesen véletlenül van valami közös kapcsolat, közös ismerős, akármi - jártam már így, és csúnya vége lett a főnök által


2) Azzal, hogy ilyen ötletekkel zavarom őket, miközben szó sem volt remote lehetőségről a hirdetésben, rontom az esélyeim azzal, hogy ha a közeljövőben úgy döntenék, hogy akár költözéssel együtt is megpályáznék pozíciót ezeknél a cégeknél, ráadásul több telephelyük is van különféle városokban, így összeköttetésben lehetnek és tudhatnak a korábbi pályázásomról

2023. jan. 2. 23:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval amit mondani akartam, hogy lehet ára annak, hogy csak úgy jelentkezgetek, pályázgatok, ezeket az árakat nem szeretném megfizetni esélytelennek tűnő helyeknél
2023. jan. 2. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért arra elég kicsi az esély nagyobb vállalatoknál, hogy bárki is a jelenlegi főnöködnek akarna bármit is mondani, ez max kis cégekre jellemző.


Mint mondtam hacsak nem 50 fő alatti céghez adod be a jelentkezést, kb 1 év múlva senki se fog rád emlékezni. Én simán jelentkezek olyan pozira is aminél nem teljesítem az összes pontot, vagy épp nekem vannak elvárásaim

2023. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Senki nem fog nyomozni utánad...
2023. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Külföldön azért komolyabban veszika GDPRt, mint nálunk. Szóval mem fognak nyomozgatni.
2023. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokat nem vesztesz vele. Egyebkent meg bátraké a szerencse, ha valahova nagyon kel az ember és netán szimpi vagy nekik még szerencséd is lehet.
2023. jan. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges, nem fogják engedni. Ezt már próbáltam én is, speciális mérnöki terület, de nem IT, nehezen találtak embert, de nem engedik a Home Officet Magyarországról adózási dolgok miatt, meg amúgysem. Pedig itt alapból volt 1-2 nap HO mindenkinek, de mondták, hogy azt is csak akkor, ha ott vagyok külföldön. Ha magyar ingázó vagyok (Győr-Bécs), nekem heti 5 napot be kell járni.


Ez az itthonról külföldre dolog csak az IT-ben működik contractorként, sima céges alkalmazottként se ott, se a mérnöki szektorban nem lehetséges.

Ha nem akarod felesleges interjúkra pocsékolni az idődet, akkor hagyd a francba, hidd el, hogy valós tapasztalatból mondom kb. 10-15 osztrák/német interjú után.

Nyomozni mondjuk sehol nem fognak utánad, azt el is felejtheted, de ha így több válasz után sem tudod elűzni az ilyen irányú félelmeidet, akkor főleg hagyd az egészet.

2023. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!