Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bele kell írni az önéletrajzba...

Bele kell írni az önéletrajzba, hogy melyik egyetemre jártam?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 17:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nyugodtan beírhatod azt az egyetemet, amelyiket akarod. Például BME.
40 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha az adott munkakör betöltéséhez az egyetemi jelenléted vagy a diploma releváns, akkor nyilván igen. Ha nem, akkor sem a diplomát, sem az egyetemet nem kell beleírni. Ha a BME-n végeztél mint okleveles gépészmérnök, de te bartender munkakörbe jelentkezel egy budapesti diszkóba, akkor nem baj ha kimarad. :D
2022. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
A szavazás utolsó opcióját nem is értem. Tudsz róla, hogy a bizonyítványaidat általában bekérik, ugye? Ha az önéletrajzba beírod, hogy pl. BME, aztán az oklevélen meg ott van, hogy tök máshol végeztél, az szerinted nem lesz egy hangyányit ciki?
2022. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2: Ciki vagy sem, elfogadják és mehetünk tovább.
2022. dec. 14. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Álomvilágban élsz kérdező.
2022. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Hát persze, minden munkaadó álma egy munkavállaló, aki már az önéletrajzában is hazudik... :D Ha annyira mindegy, és úgyis elfogadják, akkor miért nem írod bele azt az egyetemet, ahova jártál?
2022. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Olyan egyetemre kellett volna járni amit nem ciki beírni...
2022. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
voltam egyetemen, 2x az E-KLUB-ban
2022. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszlehetőség a kedvencem :)

Hidd el, nem érdekel senkit, akit elvileg érdekelnie kéne, sokszor azt se tudja, hol, milyen szakok vannak, illetve mire kiderülne (nem fog), megintcsak nem érdekel senkit.

Saját példám: 10-ből 1 hr-es mindig megkérdezi, hogy 10 éve (!) a pénzügy szakot a PSZF-en (!!) végeztem-e, holott ott van a CV-mben, hogy hol. A slusszpoén, hogy már akkor sem létezett PSZF, max BGF, ami ha jól tudom a mai BGE.

2022. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb cégek rutinból bekérik a diploma másolatát, úgyhogy nem nagyon tudsz kamuzni. De nem is értem, miért kellene? Melyik egyetemet nem mered bevallani?
2022. dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Komoly melo lehet ahova igy is be lehet jutni, meg igy is ott tartanak.
2022. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!