Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennél, ha kiderülne,...

Mit tennél, ha kiderülne, hogy az egyik emberednek kamu érettségije van?

Figyelt kérdés
A hogyan mellékes, megtudtam, hogy a középiskola közelében sem járt, amiről papírja van. A pozíció betöltésének feltétele volt az érettségi, tehát egyértelműen hazudott az interjún. Belelát a céges dolgokba, több-kevesebb céges pénzt is kezel. Ezek után eléggé megrendült a bizalmam az emberünkben.

2022. dec. 5. 16:40
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
33%
Ez gáz. Jó a hamisítója:)
2022. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
79%

Ez kezd egyre nagyobb kamu lenni. Honnan tudod az érettségije sorszámát?? Lefénymásoltad a felvételi interjún?? Életemben nem hallottam még olyan munkahelyről, nagyon nagy multikat kivéve, ahol lemásolják a felvételi iratokat.


Továbbá milyen egyetem TO-ján? Érettségi bizonyítványt? :D


Kamu.

2022. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
32# Azt be szokták csatolni a felvételi anyagaidhoz. Pl. a bizonyítványok fénymásolatát .
2022. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Rendben. De a kérdésben még “hazudott az interjún” van, a 24-es hsz-ben meg “bemutatta a bizonyítványát”. Folyton változik a történet.


Ha mégis úgy lenne, hogy (akkor fogalmazzunk precízen) hamis érettségi bizonyítvány másolatát küldte be a jelentkezése mellé, az valóban közokirat-hamisítás.

2022. dec. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Igen, lefénymásoltam.

Azokon a helyeken, ahol életemben dolgoztam, ott is mindenhol be kellett mutatnom a saját bizonyítványaimat.


Az egyetemek tanulmányi osztályainak hozzáférése van az országos oktatási adatbázishoz. Tudod, mielőtt felvesznek valakit ellenőrzik, hogy rendelkezik-e a megfelelő előképzettséggel. A diploma nem csak egy színes papír, hanem egy tanúsítvány az emberről.

2022. dec. 6. 09:13
 36/46 A kérdező kommentje:
Tehát még egyszer. A bizonyítványban látható tintával beírt név nem egyezik a hivatalos adatbázisban szereplő névvel.
2022. dec. 6. 09:16
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
A rossz érzésed nem fog elmúlni amíg nem lépsz. Beszélj vele. Utána könnyebb lesz és itt nem te vagy a hunyó.
2022. dec. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
68%

És te HIVATALOSAN, azaz LEGÁLISAN jutottál az információhoz?


Mert ha ENGEM nyomnál fel a rendőrségen ezzel, én is felnyomnálak, és kirúgatnám a besúgó, patkány haverodat is, aki leinformált!

2022. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
65%

#32: már itt is alakul a flexi-sztori....????


Tipikus kamutörténet...?

2022. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
91%
Nevetek hogy milyen sok a feljelentés válasz. Ha anyagi kárt nem okozott akkor simán csak lapát nem kell ezt variálni.
2022. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!