Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajznak mindenképpen...

Az önéletrajznak mindenképpen ki kell férnie egy oldalra?

Figyelt kérdés

Két hasábos az milyen?


Van itt valaki, akinek kétoldalas önéletrajza van,

Vagy egy oldalon két hasáb van?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. dec. 3. 13:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
78%

Jó, a több ezer lehet, hogy túlzás, de egy irodai melóra tényleg van több száz jelentkező. És nem, nem a szalagra, oda lasszóval fogdossák az embereket.

Lehet, hogy van amelyik főnöknek ez nem tetszik, de az az általános elvárás, hogy férjen el egy oldalra. 46 évesen már nekem is nehéz. Olyat is hallottam, hogy valakit azért nem vettek fel, mert voltak lyukak az önéletrajzban, holott a nem releváns tapasztalatot én is ki szoktam hagyni. Szóval nem lehet mindenkinek megfelelni, de vannak általános elvek.

2022. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
96%
Sokan leírták, hogy munkafüggő. Vezető pozícióba biztos nem elég az egy oldal. Vannak olyan munkakörök, ahol érdemes kifejteni már a CV-ben, hogy pontosan mivel foglalkoztál, ilyenkor simán les 2-3-4 oldalas a CV.
2022. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
41%
Már ne haragudj, de 2-3 oldalas cv-t ki fog elolvasni?
2022. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
96%

Én például rendszeresen. Rengeteg olyan munkakör van, ahol egy munkakör megnevezése nem elég, hanem ki kell fejteni néhány mondatban, hogy mivel foglalkoztál.

Értelemszerűen egy egyszerű munkakörben legyen rövid és tömör de mint írtam, vannak olyan munkakörök, ahol igenis szükséges a kifejtés.

2022. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván egy targoncásnak elég felsorolni, hogy hol dolgozott, ott nincs mit magyarázni. De mondjuk ha a munkakör "fejlesztőmérnök" volt, azért igényel némi kifejtést, azon túl hogy listaszerűen felsorolod hogy 2010-2014 xyz kft-nél dolgoztál.
2022. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
78%
25# Az is kifér egy oldalban, csak ügyesen kell elkészíteni. :)
2022. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
38%
Max. 1,5 oldal!
2022. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
30%

Hiába pontozzátok le, a 26-osnak van igaza.

Ha túl sok munkahelyed volt, az sem jó. Ki akar olyannal együtt dolgozni, aki évente váltogatja a munkáját?

Én 46 éves vagyok, és eddig 4 munkahelyem volt. Úgy szoktam pályázni, hogy megnézem a kiírást, és ha úgy gondolom, hogy megfelelek, és szeretném az állást, akkor átírom az önéletrajzomat, és beleteszem azokat a kifejezéseket, amelyek a hirdetésben is vannak. Sokszor nem is ember nézi át ezeket, hanem ráfuttatnak egy makrót. A nem releváns munkatapasztalatot kihagyom. Kifér egy oldalra.

De ha nagyon nem, akkor a 27-esnek van igaza, max. 1,5.

2022. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :):) 4.-én már meg tudtam csinálni tök jóra, és kifért egy oldalra, és jól néz ki. :):) :) :):)
2022. dec. 6. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!