Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi újság az építőiparban? A...

Mi újság az építőiparban? A háború hatással van rá, van még munka, vannak elbocsájtások?

Figyelt kérdés
2022. nov. 13. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
"Egy ismerősömék pl. betonoztak a multkor, mixerbetont akartak, 20köbmétert hoztak volna közel félmillióért... hát inkább ki lett keverve az a beton a helyszínen, fele-harmada áron."---20m3 betonba kell 20*300kg cement, 100Ft/kg-al számolva ez kapásból 600 000Ft és akkor a többi adalék árát sem számoltad, a legolcsóbb pont az általad írt mixerbeton!
2022. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert egyre több szaki jelentkezik a gyárba.
2023. jan. 21. 08:14
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Oda mennek ahol fűtenek :D

Te se nyomnád az ipart minusz 4 fokba!


Aki nem teheti meg, hogy kivárja a szezon kezdetét (kb március közepe), az elmegy a gyárba...


A legtöbben az építőiparba akik megtehetik, leteszika lantot november elején aztán márciusba kezdik újra, addig pihi.


Legalábbis 10 éve 15 éve még így ment...

2023. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%
A villanyszerelőit önmagába hiába végzed el szerintem, magamból indulok ki, nekem megvan, mégse mernék sokmindenhez hozzányúlni, egy bojlerfelrakás, meg egy kapucsengő, vagy lépcsőházi nyitó automata meg eddig is ment. FAM vizsga nélkül nem vagy komoly villanyszerelő, fam vizsgával meg nem hibázhatsz, különben valaki meghal...
2023. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
85%

Nincs pénz plusz infláció miegymás…


4 millás árajánlatot kaptam tavaly szigetelésre, ha megrendeltetem a szigetelő anyagot, mert idén megint emelkedett/emelkedik az ára (vállalkozó azt mondta, hogy 20-70% lesz kb az emelés) plusz ablakokat is cserélnem kell a szigetelés elött szóval nagyjából 5 millába állna meg a történet.


Kell másra is a pénz, szóval egyenlőre úgy nézki nem lesz ház felújítás

2023. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

Egyszerűen birka a sok vállalkozó!


Magánszemélynek nem vállal, mert azt képzelik a multiknak meg a holdingoknak több pénzük van, aztán jó nagyot koppannak amikor nincsenek kifizetve, vagy csúszik egy évet a pénzük...


Igérni a legnagyobb hatalom, és ingyen van!

2023. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

Én 3 évig vadásztam villanyszerelőt, hogy megnézze, miért nem ég a folyósomon a villany. Nem a lámpával és nem is a körtével volt baj. Ilyen "kis munkáért" senki fel sem kelt.


Manapság látom, hogy vannak egyesek, akik pont erre szakosodnak. Az apró munkákra. Már a lépcsőházakban is sok helyen hirdetik magukat. Szomszédnak 18 ezerért cserélték ki a bejárati ajtó zárát. Egy másiknak 20 ezerért csinálták a bojler karbantartást. Már megoldódott a villanyproblémám (3 év után), én is 20 ezret fizettem érte. De nem érdekel, legalább valaki elvállalta végre és nem kell már elemlámpával kóvályognom a lakásban.

2023. ápr. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!