Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora havi bevételtől,...

Mekkora havi bevételtől, megtakarítástól és vagyontól számít Magyarországon ma valaki tehetős, jómódú, és gazdag embernek?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
egyén válogatja
2022. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen értelemben tehetős?



Rengeteg szempont szerint lehet ilyen skálát felállítani, borodban már egy fűtött ház + új kocsitól is tehetős leszel, a ranglistákon meg milliárdos vagyonoktól.

2022. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Havi 1-2 milliárd fölött.
2022. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Havi bevetel: 2,5 millio Ft-tol.

Megtakaritas: 50 millio Ft-tol.

Osszes vagyon: 250 millio Ft-tol.

Altalaban a 30 ev feletti seniorok mar jomodunak szamitanak, foleg ha contractorkent dolgoznak.

2022. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
direkt szedtem ketté hogy tehetős jómódú és gazdag, mert a kettő nem ugyanaz.
2022. nov. 7. 13:19
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"Megtakaritas: 50 millio Ft-tol."


Ez egy ócska 45nm-55nm körüli pesti lakás ára. Komolyan tehetős lesz valaki, mert örököl egy 55nm-es panelt? Na ne már! A privát banki szektorban ennek a duplája a belépési küszöb.

2022. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

"direkt szedtem ketté hogy tehetős jómódú és gazdag, mert a kettő nem ugyanaz."


Ok, de akkor előbb definiáld, hogy neked ki a jómódú és ki a gazdag.


Mert minden csak definíció kérdése. Én pl egy bp-i multinál dolgozom, van jó kocsim, lakásom, és olyan havi fizetésem, amiről a vidéki rokonok el sem hiszik, hogy létezik.


Feléjük Borsodban nem csak jómódú lennék, de már gazdag is. Bp-en ezzel még az átlag jómódú polgárságba sem nyerek belépést, nyilván nem éhezem, de egy jómódú polgár nem is 8 éves Toyotával jár, amit nem fog még cserélni 3-4 évig biztosan. A gazdagságtól meg messze vagyok.



Ugyanaz a bevétel, ugyanaz a vagyon nagyon mást jelent különböző körökben, vannak ismerőseim akik már úgy néznek rám, mintha milliárdos lennék, másnak a könyvelője vagy a fogorovosa a többszörösét keresi az én vagyonomnak.

2022. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát erre lettem volna kb kíváncsi h kinek mit jelent ez a két fogalom pénzügyesítve..
2022. nov. 7. 13:38
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
jah, ok, csak nem ezt kérdezted
2022. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szinonímák a tehetős, jómódú és gazdag szavak.


Ezeket összeggel nem lehet definiálni.


Leginkább úgy lehet leírni, hogy az illető gazdag, amennyiben a megelégedésére szolgáló életszínvonalat haláláig fenn tudja tartani további erőfeszítések (munka) nélkül. Azaz haláláig a tőkejövedelmei és passzív jövedelmei fedezik az általa megfelelőnek tartott életszínvonalat.

2022. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!