Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek ha a munkahelyemen...

Mit tegyek ha a munkahelyemen folyamatosan azt sulykolják, hogy nem elég a teljesítményem, más dolgokban túlteljesítek és nekik másra van szükségük?

Figyelt kérdés

Grafikusként jöttem egy céghez koncepciókészítőként és grafikai szerkesztőként. Budapesten a legnagyobb cégeknél is megfordultam állandó bejelentett munkakával. Jelenleg külföldre jöttem. Nem írom le melyik országba.

A lényeg, hogy a legjobb teljesítményt nyújtom nekik a helyiek árának a feléért, a megbeszélt kvóta heti 1 munka volt amit rendszeresen nem hogy teljesítek, de általában ha valami nagyon sürgős 2 nap alatt megcsinálom nekik.

Mindig minden kész van a legjobb minőségben és a kvótát is túlteljesítem. Mellette nagyon izgalmas koncepcióterveket kezdtem el készíteni a főnöknek, de sosincs rá idő, mivel ez mellék feladat és általában elhalmoznak az általános munkával.

Én azt gondolom jól teljesítek, olyan dolgokat teszek le nekik az asztalra, amit a csapat (sokszor egy linket nem tudnak átmásolni a böngészőbe egy szövegdobozból) sosem tudna. Nagyon jó grafikákat készítek és én azt gondolom minden jó, sokszor még a megrendelő is megdícsér.


Én mégis egy ideje (fél éve vagyok itt) most elkezdtem azt hallgatni, hogy hát nekik nem kell ilyen magas minőség, meg nagyon sokat dolgozom a projecteken és hogy nekik az kéne, hogy azonnal legyen kész, napi 1 koncepció meg naponta legyenek kész a grafikák mert nekik nincs ennyi idejük, nem optimális a munkaidőm beosztása, blablablabla. soha dícséretet nem kaptam pedig olyan projecteken dolgoztam, hogy szerintem már százezer eurókat behozhattam a cégnek, legalábbis a projectbüdzsé alapján.


Az a baj, hogy mellette bedolgozom más szerkesztők fölé, akik előkészítik az anyagokat, tőlük folyton azt hallom, hogy hát én csak a folyamat végén vagyok és ők szívnak az előkészítéssel és nekik ez nem jó.


A kreatív tervező meg nem akar dolgozni. Leírtam neki hogyan tud előkészíteni nekem egy anyagot, hogy elkészítsem a grafikát és mondom egy szöveget nem tudott átmásolni a böngészőbe, nem csinál semmit csak telefonálgat egész nap.


Most az lett a mániájuk, hogy én nem vagyok jó, és irdatlan erőkkel nekiálltak más grafikust keresni. Egyelőre nem találnak. Ezen az áron ezt a teljesítményt senki sem fogja hozni nekik az meg, hogy napi 1 grafika meg koncepció az nonszensz, még a nagyobb irodáknál is heteket dolgoznak egy projecten.


Nem tudom mit csináljak. Szerintem a csapat rájött, hogy magas pozíción állok és bogarat ültettek a főnök fülébe.


Nekem kényelmes itt ebben az országban, stabil a helyzetem és nem nagyon akarok egyelőre új munkahely után nézni, szeretnék itt maradni ahol vagyok. Egyébként is bár tudom ez üzlet, de óriási felelőtlenség a világ másik feléből iderendelni valakit aztán utólag fél év után kritizálni a tevékenységét és visszaküldeni.


Próbáltam utalni rá a főnöknek, hogy a csapata egy lusta szar és rám mutogatnak azért mert ők nem akarnak dolgozni, de utalgatásnál erősebben ezt nem mondhatom mert tényleg lincselés lenne a vége.


Úgy néz ki csak egy utolsó lenézett kis magyar vagyok és ezért csinálhatják ezt.


Én viszont nem fogok nekik napi 1 grafikát készíteni, az meg elég undorító, hogy úgy keresnek közben mást, hogy velem nem is közlik, csak félszavakból hallom vissza, hogy nagy erőkkel keresik a helyettesemet.


2022. okt. 31. 16:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Például olyan élethű grafikai effekteket meg videoeffekteket használtam, hogy egyébként a magyar szakmabeliek már mozis, filmes munkákat is javasoltak. Tényleg piacvezető amit csinálok.


Mégis nem hogy meg sem dícsértek érte, de kb azt hallom, hogy nekik erre nincs is igazán szükségük. Oké, igaz ez, vagy csak a főnök fülébe ültették?

Ha valóban igaz, miért várják el, hogy egy teszkó grafikus legyek napi 1 grafikával? nem fogok. akkor tényleg rúgjanak ki. csettintésre találok más munkahelyet szerintem, de nem szeretnék most változást az életemben és nem 100% hogy találok. Jól elvagyok, fél éve stabil, nem értem mi a probléma....


Mit tehetek?

2022. okt. 31. 16:30
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Keress más munkát
2022. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Gondolom a többiek próbálnak leépíteni mert derogál nekik hogy egy kelet-európai alá dolgoznak.
2022. okt. 31. 16:39
 4/19 A kérdező kommentje:
2: nem és nem. leírtam, hogy nem akarok most változtatni meg keresgélni itt külföldön. Beteg drágák az albérletek és 2 hét kiesés már destabilizálhat. Nem ez érdekel, mert tudom, hogy mindenki ezt fogja írni. Itt szeretnék maradni náluk. Meg akarom ezt oldani.
2022. okt. 31. 16:40
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Ki akarnak rúgni a leírásod alapján, minek várnád meg?
2022. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert addig is kapok fizetést, de ne vitatkozzunk. Majd ha tényleg kirúgnak keresek másikat. Addig próbálom megoldani az itteni helyzetet.
2022. okt. 31. 16:44
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem pszichologust lenne erdemes felkeresned elso korben.
2022. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Több választ ne írj.
2022. okt. 31. 16:54
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Pedig tényleg a másik munka a megoldás. Nem azt várják el tőled, amit te nyújtasz, ill. nyújtani akarsz, ezt a kapcsolatot nem lehet megmenteni, teljesen mindegy, hogy mit beszéltetek meg előzőleg.

Amikor kirúgnak, onnantól kezdve kapkodhatsz az álláskereséssel. Nem lenne egyszerűbb most elkezdeni keresni? Most még nem sürgős, szóval a szar ajánlatokat vissza tudod utasítani.

2022. okt. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűen nem azt nyújtod, ami a cégnek kell. Ha nekik egy alsóközépkategóriás iparos kell, akkor az annak megfelelő időt és pénzt szánják rá. Hiába nyújtasz minőségben jobbat, ha az a teljesítés tempója alapján nem felel meg nekik.


Mondjuk nem igazán értem, hogy fér bele egy bekezdésbe, hogy csettintésre találnál munkát meg a nem biztos, hogy azonnal találnál másik munkát. De mindegy. Ha itt akarsz maradni, maradj. Két hónapod lehet még a cégnél.

2022. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!