5 kw teljesítményú klíma hany kwot fog megenni egy nap ha folyamatosan megy?
Használat módjától függ.
Ha normális hőfok van beállítva és egyenletesen működik a készülék, akkor lesz a legoptimálisabb.
Fogyasztásmérővel vagy a villanyóra állás néhány napos írogatásával egész pontos értéket lehet meghatározni.
Ha ez az elektromos teljesítmény lenne akkor 5 kW-ot. Ha kWh-ra gondolsz, akkor csak a maximumát lehet megmondani, 5kW*24h=120kWh.
Azt, hogy valójában mennyire van ebből szükség az adott hőmérséklet tartásához senki sem mondja meg csípőből.
Ha ez a leadott teljesítmény, akkor pedig még hozzájön pár befolyásoló tényező.
Olvass vissza, minden nap van most 2 ilyen kérdés.
De mindegyiknél leírjuk, hogy nem tudjuk.
Egy régebbi gépnek kell ennyi villamos teljesítmény, egy újabb akár 1,5-2kW-ot fogyaszt. (ezt meg tudnánk mondani, ha legalább a pontos tipusát leírnád) De az is rengeteg mindentől függ, nem állanadó a fogyasztása. Mekkora a kinti hőmérséklet, milyen az épület szigetelése, nyílászárók stb. Napról napra, óráról órára más a fogyasztás. Egy klimaberendezés nem olyan mint egy lámpa, hogy bekapcsolod és akkor 60W-ot fogyaszt akkor is ha sötét van, akkor is ha világos.
A legjobb megodás venni egy fogyasztásmérőt és folyamatosan monitorozni.
"5 kw teljesítményú klíma hany kwot fog megenni egy nap ha folyamatosan megy?"
Hova megy?
Folyamatosan üzemel? Akkor nagyon hideget csinál. Ez egy hűtőházba kell? Mert lakásban nem üzemel folyamatosan, A beállított hőfokot ha eléri, onnantól leszabályoz a teljesítményből. Mint a fűtés, ha már elég meleg van, kikapcsol.
De ha pl. eközben nyitva van az ajtó-ablak, akkor működhet folyamatosan, mert nem éri el a beállított hőfokot, hiszen a helyiség levegőjére hat a készülék, ami kicserélődik.
Ettől függetlenül a kérdésre olyan pontos válasz adható, mintha arról lenne szó, hogy egy 1500 ccm autó mennyit üzemanyagot fogyaszt. Melyik autó, hányan ülnek benne, hegynek fal vagy le, autópálya vagy város, szembeszél vagy hátszél, tél vagy nyár, ilyesmi. A klímánál is legalább ennyi dolog befolyásolhatja az eredményt, ami kWh-ban van megadva. Ez azért lényeges, mert a kW, az csak a teljesítményét jellemzi, az energiafogyasztáshoz ezt be kell szorozni az üzemidővel, azaz mennyi ideig áll fenn ez a teljesítmény. Az ebből kapott érték lesz az amit majd mutat a villanyóra mint növekményt.
Kedves lepontozóbarom:
“ A langyos pangó víz veszélyes lehet
A bojlerek esetén nem szabad megfeledkezni egy szintén fontos szempontról, a legionella-veszélyről. Ahhoz, hogy az a vízben élő baktérium a szervezetet meg tudja támadni, a felső légutakba, a tüdőbe kell bejutnia. Ez akkor történhet meg, ha a legionellákat tartalmazó víz páraszerűen van jelen. Veszélyforrások lehetnek egyes légtechnikai berendezések (felületi hűtő, nedvesítő kamra, hűtőtorony, nedves mosó), zuhany, pezsgőfürdő, porlasztós párologtató. A legionella-veszély és a vízmelegítés között azért van kapcsolat, mert ez a kórokozó a langyos vízben szaporodik. Ha nagyon kevés melegvizet használunk el, és sokáig pang a víz a bojlerünkben, reális veszély a baktérium elszaporodása, aminek a legnagyobb az esélye 32 és 42 Celsius fok között.”
( [link]
Vagy kimásoljam a releváns mondatokat, hátha sok ez így egyben?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!