Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire ciki fél évente...

Mennyire ciki fél évente munkát váltani, ha jön egy jobb lehetőség? (Magasabb fizu) Önéletrajzban nem mutat rosszul?

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 19:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
Vagány.
2022. okt. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyivel magasabb a fizu.
2022. okt. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon rosszul mutat.

Nálam így nézett ki:

1. munkahely: 3 év

2. munkahely: próbaidő alatti felmondás, ezt bele se írtam

3. munkahely: 2 év 8 hónap

4. munkahely: 11 hónap

5. munkaheky: 16 hónap


Most váltok és megyek a 6. munkahelyemre. Párszor rákérdeztek, hogy miért váltok ilyen sűrűn. 😅

2022. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (és tapasztalataim alapján) senkit nem érdekel.


Első cég: 3 hónap gyakornok

Második cég: 12 hónap gyakornok + 7 hónap főállás

Harmadik cég: 9 hónap

Negyedik cég: most vagyok itt 5 hónapja


Az első főállásban br. 540 000 Ft volt a fizetésem.

A másodiknál br. 800 000 Ft.

A jelenlegi pedig br. 1 120 000 Ft.


Az eleső főállásos helyem szerettem és a mostanit is. De már most tele van a LinkedIn inboxom br. 1.5M-nál kezdődő ajánlatokkal a szintemen. Az év végi emelést biztos megvárom, de nyitott opcióként mindig ott van, hogy bármikor átmehetek máshova többért.


Ha pedig megnézed, hogy a fizetésem milyen ütemben emelkedett, nem hiszem, hogy túl sok cég tudja ezt az emelést megadni. Legalábbis én egyről sem tudok. Lojalitás meg ott elbukik amikor 20% az infláció és a fizetés nem követi.


IT szektor, büszke jobhopper.

2022. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Azert váltasz ITskent ilyen sűrűn mert te a Hressel ellentétben megteheted ezt.
2022. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nettó 200 ezer forinttal lenne több a fizu.
2022. okt. 27. 20:44
 17/20 anonim ***** válasza:
akkor vállald be. az jelentős különbség :)
2022. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer oké, de utána megbízhatatlanságot sugall. Melyik munkáltatónak van kedve félévente új embert betanítani? Több jelentkező esetén én biztos nem azt választanám, aki mindenhonnan lelépett fél év múlva, még akkor sem, ha esetleg tapasztaltabb lenne.
2022. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen területen dolgozol, én nem adnék olyannak munkát, aki túl gyakran vált munkahelyet. Eddig se volt lojális, hozzám se lenne lojális. Miért fárasszam magam azzal, hogy fél évente/évente betanítok valakit, aki elmegy és kereshetek a helyére újat?

Munkavállalóként megértem, hogy a több fizetés motivál, munkaadóként viszont a fenti a véleményem.

2023. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2-3 évente a fiatal korosztàlyban sztem normális.
2023. nov. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!