Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » B1 szintü német nyelvtudással...

B1 szintü német nyelvtudással és Magyarországon szerzett közgazdasági föiskolai diplomával milyen munkát kaphatnék Németországban?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint nem fogadják el Németországban a magyar diplomát, csak ha honosíttatom.

De én nem szeretném honosittatni. Igy milyen munkára számithatok? N/53

(A német nyelvet B1 szinten tudom használni, de dolgozom rajta, hogy jobb legyen.)



2022. okt. 21. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Betanított munkát.
2022. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Szakmámban dolgozom Németországban, nem kellett honosítanom a diplomámat, elfogadták. A férjemnek teljesen más a szakiránya, mint nekem, neki sem kellett honosítania egyik papírját sem, ő is a saját területén helyezkedett el.


Az interjún úgyis kiderül, hogy tényleg kompetens vagy-e az adott pozícióra vagy sem. B1 elég lehet, ha az a szint tényleg stabilan megvan.

A pénzügyi szakma pályaválasztók körében nem annyira népszerű itt, sok a betöltetlen hely. Simán lehet vele esélyed.

2022. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Csak kevés olyan diploma van, amit honosítattani kell.
2022. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Meki, Burger King, újságkihordás.
2022. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Az 1-es és a 4-es válasza ne tántorítson el, nekik valószínűleg csak ilyen tapasztalataik vannak.

Végzettség és nyelvtudás nélkül valóban nincs sok választása az embernek...


Diplomával és nyelv ismerettel, nyugodtan keresgélj a szakmád szerinti állást, nekem is sikerült ;)

2022. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
A B1nem nyelvtudás, hanem gagyogás. B2nagyon a minimum, hogy a szakmádban kapj munkát.
2022. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Ott a pont a 6-osnál. De ha pl Németo. déli része a cél, akkor kitörölheted a valagadat B2-vel is. Ez szintén elmondható Ausztriáról.
2022. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Miért?
2022. okt. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Itt van pl egy osztrák film, jó ha a felét értem felsőfokú ÖSD-vel, de azt is csak azért, mert látom, hogy miről szól a film:

https://www.youtube.com/watch?v=vo839yA3ESM

2022. okt. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9:De ennek mért Dél-Németországhoz vagy Ausztriához van köze?
2022. okt. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!