Milyen munkakörökben lehet kábé 800.000-et keresni egy hónapban?
Nem Magyarországon élek, az itteni átlagkeresethez képest én keveset keresek, de átszámoltam mennyi lenne ez forintban. És érdekel, hogy otthon milyen legális munkákkal lehet ugyanennyit keresni.
Trollválaszok, olyan, mint "politikus" nem érdekelnek. Komoly kérdés.
Ha igaz is amit mondok, itt a cégnél ő a király, mindenki felnéz rá, a cégtulaj is barátként kezeli.
Amúgy meg irreálisnam gondolja, hogy diploma nélkül többet keressen...
Amúgy nem értem, miért kell támadni ezt a valaszolót. Értem, hogy segíteni akartok neki és bátorítani a férjét, hogy kaphat többet. De ne ilyen ellenségesen tegyétek, hogy lehülyézitek.
Abban egyetértek, hogy nem a diploma számít, ha érti a dolgát, megfizetik. Ne legyen kishitű magával szemben emiatt. Valóban fontos, hogy ismerje a saját értékét illetve a piaci helyzetet.
Amúgy meg a linkelt hirdetésekben elég szélesek a bérsácok, ez még nem segít belőni pontosan.
Hát, lássuk csak.
Tegyük fel, hogy nettó 800.000ről kérdeztél.
Állami szférában:
MÁV: Igazgatósági vezetők, területi vezetők, alapbérben megkeresik ezt.
Különféle plusz juttatásokkal (nem a cafeteria, hanem a premizált egyének prémiumjai, és egyéb jutalékok) a felső vezetésben javarészt mindenkinek összejön ennyi. (Ez összességében is nem túl sok fő, nem az állomási emberekre gondolok, hanem az öltönyös/kosztümös illetőkre, nagy hátszéllel és hosszú nyelvvel, de ez igaz lesz a továbbiakban más állami cégekre is)
Volán: mivel a voláncégek eléggé összevissza vannak, így nem ismerem mindegyiket, de javarészt itt is igaz, hogy a felsővezetés megkapja.
BKK-BKV: Itt jellemzően 4-500-as nettók vannak, amiket úgymond az átlag dolgozó maximum megkap. A középvezetők 600 körül, a nagyfőnökségnél a 800 ott is összejön.
Posta: nagyobb telephely vezetők, igazgatók, vagy bizonyos vezérigazgatóhelyettesek, illetve pár speciális csoport vezetői megkeresik ezt a bért.
Illetve bizonyos, főleg értékesítési plusszal számolva meg tudja keresni egy középrétegbeli is(nagy tudás, és szerencse esetén), de jellemzően így is kevés ember, aki megkapja.
Villamosművek-gázművek: Igazgatóságban garantált a jó poszt mellé a 800 nettó itt is. Középvezetőknek kicsivel itt jobb a helyzet, de az alsó csoportvezetők és egyszerű dolgozóknak esélytelen a 800.
Kórházak/egészségügy(állami!): A friss orvosival kezdők meg se közelítik. Viszont a főorvosi szintben eléggé sokak össze tudják ezt hozni. Persze lehet, hogy ez úgy, hogy két helyen dolgozik. Osztályos főorvos, ha jó területen van, meg tudja ezt keresni. Adjunktusoknál dettó ez a helyzet. Az ápolók, szakápolók, mentőtisztek, medikusok, frissen végzett szakorvosoknál több munkahellyel is néha esélytelen ezt összeszedni.
Oktatás: Alapoktatás, középfokú oktatás résztvevői közül talán egy-két igazgató van, akinek ennyi összejön. Felsőoktatásban össze lehet hozni, de csak jó ösztöndíjakkal és tudományos vagy más eredmények sorozatos produkciójával. A legtöbb rektor azért megkeresi ezt a pénzt, de a dékánok javarésze szerintem alatta van. A doktoranduszok, vagy szimpla óraadók meg felejtsék is el ezt a szintet.
Vannak még állami cégek, ahol magas posztban meg lehet kapni ennyit a zsebbe, de kevés ilyen van.
Politikában akad jócskán ilyen poszt.
Magánszférában teljesen más a helyzet.
Ott a közép és felsővezetés meg tudja ezt bőven keresni, sőt, egy alvezető is össze tudja hozni, ha jó csapata van, jó cégnél. Összességében ebből több van, mint az államiban, de még így sem sok.
Magánvállalkozóknál nem mindegy, hogy mit is csinál. Sok szakma van, amiben a havi nettó két milliót is simán megkeresed, de egyszerűen a vállalkozásodból adódik, hogy nem fogod, mivel nagyon sokat kell költened.
A fuvarosoknál össze lehet hozni, ha jó cégeknek dolgozol, jól tűröd a megaláztatást, erős és kitartó vagy. De nem könnyű. Keletebbre és nyugatabbra is könnyebb ezt a pénzt ebben a munkakörben megkeresni.
Bizonyos szépészeti dolgozók is könnyen megkeresik. Itt nem a panelkozmetikusra gondolok, hanem a híresneves fodrászokra, profi sminkesekre, kozmetikusokra. A tetoválók is meg tudják ezt keresni, ha ügyesek, jó a reklámjuk és jó szalonban vannak.
A magán EÜ-ben az orvosok simán keresik ezt a pénzt. A nem orvosi beosztásúak sem keresnek rosszul, de azért ezt nem érik el.
A fent már annyiszor megemlített IT... hát... állami rétegben közel esélytelen, de a versenszférában össze lehet hozni.
De ezt nézhetjük úgy is, hogy a versenyszférában majdnem minden szakmával össze lehet hozni ezt, amennyiben van rá kereslet és túl kevés a kínálat.
Ezek a hiányszakmák. Szakemberekből sok van, aki ezt meg tudja keresni. Tény, ahhoz eléggé sokat is kell menniük, de sajnos ma már nem hihetetlen a nettó 800.
Csak abba gondolj bele, hogy húsz éve a nettó 800 álom volt, ma már ennek a fele lassan a szükség lesz... legalábbis, ha az infláció így megy tovább...
Van árokásó ismerősöm, ő havi 5-600-at keresi meg. Targoncás ismerősömnek szintén ennyi a nettója. Heggesztő haver közelíti néha a 8 kilót. Bútorasztalos millió felett keres. De tanár ismerősöm minden pótlékkal 250-t is csak alulról karcolja. Tény, ők még fiatalok, sokat túlóráznak. De a volt párom németországban takarítóként 1400 eurót kap, a volt osztálytársan pultosként kétezer fontot kapar össze havi szinten és állítja, nem szakad bele.
Szóval ez, amit én tudok/látok/tapasztalok. De a legtöbb ismerősöm a 200-300 közötti sávban van és sajna akad, aki minimálbérért gürizik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!