A (néhány éve) szoftverfejlesztők tényleg ötszázezer és millió közt keresnek és napi néhány órát dolgoznak?
Annyi az értelmetlen megbeszélés, hogy tényleg csak pár óra jut munkavégzésre.
Aki motivált mindenki meg tudja tanulni de 1-2 év múlva sokan kiégnek és hagyják a francba.
"mint egy zárt világ, olyan ez nekem. Ezzel foglalkozni elég kiváltságos dolog."
Egy felől értem, miért írod, mert sokan nem látnak bele, sőt elképzelni, felfogni se tudják - sőt nem is nagyon veszik a fáradtságot, hogy megtegyék.
Másik oldalról hatalmas tévedés. Az egyik legjobban és leghozzáférhetőbben dokumentált terület. Elképesztő mennyiségű ingyen is hozzáférhető tudásanyaggal. Ha érdekel és foglalkozol vele, akkor akár nulláról is bárki meg tud szinte mindent tanulni. Jó tanárokkal és strukturált képzés keretei közt talán valamivel könnyebben és gyorsabban is.
Viszont, ha nem érdekel, nem foglalkoztat eléggé, hogy időt és energiát fektess bele, hogy kísérletezz és megkeresd a problémák megoldásait, akkor nem fogod semmire vinni benne.
Pontosan azért fizetnek érte olyan sokat, mert nagyon komoly és specializált tudásra van szükség, ami nagyon kevés embernek van meg és miközben egyre nagyobb a kereslet a programozókra (egyre több minden működik elektronikus vezérléssel, amiket le kell programozni), aközben lehetetlen elég megfelelően képzett szakembert találni. Ez pedig a kereslet-kínálat törvényei szerint még jobban felértékeli azoknak a tudását, akinek megvan. Ezért kénytelenek megfizetni.
Ez minden más munkával is így van. Amire sok a jelentkező, azért nem muszály olyan sokat fizetni, mert könnyű mást találni, aki elvégzi olcsóbban is. Amit viszont kevesen akarnak, vagy képesek csinálni, azt kénytelenek nagyon megfizetni, hogy találjanak valakit, aki bevállalja - akár a kevésbé jó fizetését feladva átmenjen máshova. Ha meg a régi munkahelye meg akarja tartani, akkor kénytelen ráígérni az új helyre, ami át akarná csábítani - ettől lesz versenyképes egy fizetés, hogy a munkahelyek versenyeznek a dolgozókért és nem fordítva, hogy a dolgozók versengenek érte, hogy a sok jelentkező közül ki kerül be egy állásba...
Ezek is fejlődnek, kb. mint ahogy a műszaki eszközök. Egy időben csak kétütemű, benzines autók voltak, aztán lettek négyüteműek, majd dízelek, majd gázosak, most elektromosak, stb.
A programozási nyelvek is így váltják le egymást. Egyik jó bizonyos dolgokra, de jönnek újabb igények, megközelítések és ezeket könnyebb, praktikusabb az újabb nyelvekkel megoldani.
Általában más nyelvek más dolgokra használhatóak a leginkább.
Pl C++ vagy C# nyelvek ha jól vannak megírva akkor nagyon gyorsak és hatékonyak tudnak lenni, viszont nagyon nagy a tanulási görbéje ezért a legtöbbször akkor használják ha nagyon fontos a sebesség pl tradeing.
Python a C nek az ellentéte, sokkal könnyebb megtanulni, de lassabban fut a kód maga, viszont sokkal könnyebb hatékonyan megírni és ezért akár gyorsabb lehet mint egy rosszul megírt C program. Főleg adatok analízisére használják.
Java kicsit a kettő keveréke, hatékony kódokat lehet írni és nem olyan vészes a tanulási görbéje.
Javascript is hasonló(Viszont csak a nevében Java a nyelv maga full más)
És vannak egyéb nyelvek is amik egy-egy dologra fókuszálnak inkább pl Swift és társai.
A nyelvek maguk nem változnak szerintem olyan gyorsan, inkább ahogy használjuk őket az változik. Plusz a keretrendszerek amik ezekre épülnek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!