Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Készenléti munkakörnél felmond...

Készenléti munkakörnél felmondási idő?

Figyelt kérdés

Recepciósként dolgozom egy helyen, határozatlan idejű munkaszerződésem van egy céggel, immár 5. hónapja vagyok náluk, de mint készenlétis recepciós. Ugyanúgy dolgozok 8 órában minden hétköznap. Most 5. hónap után a cseszegetések és szivatások után úgy döntöttem felmondok, és a főnököm szerint kötelezhető vagy a 30 napos felmondási idő kitöltésére. Készenlétis munkakörnél valóban van ilyen, hogy kötelezhet 30 nap kitöltésére? Én azóta találtam egy másik állást, ahova szeretném hogy felvegyenek, és úton is van a dolog, de így akkor nem fog menni. így az lenne a kérdésem, hogy mi van ha csak szimplán nem megyek be a munkahelyre, a közös megegyezéssel történt felmondásom pedig elvileg már érvényben van? Beperelhetnek, vagy bármi, ha nem megyek be, pedig jeleztem és meg van beszélve hogy közös megegyezés - felmondás? Ha kár éri őket, tehetnek jogilag ellenem valamit? Mivel ugye recepciós munkakörről van szó, tehát most még valakit találniuk kell a helyemre, nem tudnak egyből helyettesíteni.


Egy utolsó kérdésem az lenne, hogy egy külön oktatásra is el akartak küldeni, mert a gépen egy új programot betanulva jegyet (kellett volna) eladni, és a főnököm azt mondta, hogy munkaidőmön kívül erre az oktatásra is jó lenne ha elmennék, kötelezhet erre, vagy ezt jogom van átugrani/nem elmenni? Ez nem a munkaidőmbe tartozik, külön szabadidőt kéne rááldozni, de így felmondási idő alatt nem hiszem, hogy erre elmennék.


Kérlek, aki ért ehhez, legyen szíves válaszolni.


2022. szept. 13. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
30 nap a felmondási idő, de ha maradt időarányosan szabadságod, azt ki KELL adni a felmondási idő alatt. A maradékra meg elmehetsz táppénzre, ha szemét vagy, de becsülettel dolgozd le inkább.
2022. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi van? Ez teljesen független attól hogy készenlét vagy sem, ha letelt a próbaidőd, akkor a szerződésedben foglaltak szerint van felmondási idő. Ha más nincs kikötve, akkor a törvény szerint 30 nap. A szabadságot pedig nem "kell" kiadni, csak annyit, amennyivel a munkavállaló rendelkezik, a többit ki lehet (és kell is) fizetni pénzben.
2022. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat. :)


"Egy utolsó kérdésem az lenne, hogy egy külön oktatásra is el akartak küldeni, mert a gépen egy új programot betanulva jegyet (kellett volna) eladni, és a főnököm azt mondta, hogy munkaidőmön kívül erre az oktatásra is jó lenne ha elmennék, kötelezhet erre, vagy ezt jogom van átugrani/nem elmenni? Ez nem a munkaidőmbe tartozik, külön szabadidőt kéne rááldozni, de így felmondási idő alatt nem hiszem, hogy erre elmennék."


Erre a részre esetleg valaki?

2022. szept. 14. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha utasít, menned kell, de ha elmentél, neki meg fizetnie kell (a beosztástól függően rendes munkaidőt vagy túlórát). A túlórát bizonyos feltételek mellett vissza lehet utasítani, de ez némiképp szubjektív. Ha fizetős képzés (nem a cég tartja), akkor ő se akarja majd annyira hogy menj.
2022. szept. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!