Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a manuális tesztelő munka?

Milyen a manuális tesztelő munka?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam a pályaváltáson, és bár eddig az IT nem állt hozzám közel, de mivel ebben van a jövő ezért szeretnék erre a pályára váltani, illetve valamilyen szinten már érdekel is.

Láttam egy céges kisfilmet ahol olyan kollégákat mutattak be akik szintén pályaváltással lettek manuális tesztelők.

Hogyan lehetne belőlem is manuális tesztelő? Pontosan miről szól ez a meló?

Miket kell csinálni? És úgy összességében milyen munka ez?

Kezdőként és pár éves tapasztalattal milyen fizetéseket lehet elérni?

Kérem csak értelmes és segítőkész válaszokat adjatok.



2022. aug. 24. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Tegyel le egy sima ISTQB tanfolyamot, foundation level, tanuld be az anyagot es nezz utana interju kerdeseknek, sima ugy lesz. 2-3 honap alatt megoldhato. A melo arrol szol h tesztelsz es teszteket irsz. Peldaul ha a gyakori kerdesen teszteled h lehete kerdest kiirni. Akkor le van a tesztbe irva hogy emgnyitod az oldalt, belepsz, rakattintasz az uj kerdes kiirasa gombra stb stb... Mivel sikerult neked ezt a kerdest feltenni, mukodik ez a feature. Millio egy ilyen teszt eset van egy termeknel, es azokat kell osszevissza kattogtatni a tesztek alapjan, hogy megbizonyosodj arrol hogy a termek jol mukodik.


Jo munka, lehet home officeba csinalni idovel, persze termek fuggo. Fejlodesi lehetoseg hatalmas van benne, kicsit elkezdesz programozni, aztan meg tobbet es a vegen mar szinte programozo szintre emelkedik a fizetesed. ( legalabbis kb ~80 szazalekara )


Kezdokent olyan br 350-400 ra lonek, 1-2 ev tapasztalattal es esetleg keveske automatizalassal br 600 elerheto.


Nekem nem 1 automata tesztelo ismerosom van aki manualis tesztelokent kezdte es most contractorkent kulfoldi cegeknek szamlazva milliokat keresnek.

2022. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Az ISTQB ára azért elég borsos, szóval hacsak nincs fölösleges megtakarításod, amit erre el tudsz költeni, de van némi IT ismereted, esetleg dolgoztál már helpdesk jellegű munkát, lehet olyan céghez is pályázni, ahol az ISTQB nem feltétel, viszont biztosítanak képzési lehetőséget (ezek jellemzően nagyobb alkalmazotti létszámú cégek, nem mini sufnicégek), akkor a munkáltató iskoláz be és fizeti ki a képzés árát (nagy cégeknél van erre elkülönített keret). Nekem például így volt. A többiben az első hozzászólót meg tudom erősíteni.
2022. aug. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Borzaszto unalmas, kifejezetten magas monotonitastures kell hozza.
2022. szept. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 kicsit szerintem összefolyik itt a manuális, és az automation test engineer pálya.


Az első, ahogy a nevében is benne van full manuális, azaz végigpróbálsz mindent, ami maradjunk annyiba, hogy elég monoton és nem fizetnek halálra érte. Az a 400 brutto viszont szerintem nagyon alacsony.


A második teljesen más világ, mert ott konkrétan teszteket programozol, ami teszteli az adott terméket különböző szinteken. És mivel programozói munka ezért a pénz is ezt reflektálja

2022. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!