Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan fogadjam el, hogy nem...

Hogyan fogadjam el, hogy nem vettek fel erre az állásra, amit mindennél jobban szerettem volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretném csak kiírni magamból az elkeseredettségemet.

Jelentkeztem egy állásra egy faluba, ahol nagyon szívesen élnénk a párommal. Ott élnek tesójáék, párom szülei is. Nagyon tetszik a vidék, de csak az, a környező faluk nem.

Boldogan értesültem arról, hogy kell oda egy óvó néni.

Jelenleg párommal albiban lakunk 25 km-re a falutól egy városban. Kiderült jelentkezett egy másik hölgy is, aki ugyancsak 25 km-re lakik egy másik városban.

Róla nem tudok semmit, csak hogy szimplán ismerőse van a faluban.

Én az interjún elmondtam magamról mindent, amit fontosnak tartottam és azt is, hogy mi amint lesz eladó ház, ami tetszik nekünk rögtön költöznénk, mert nagyon szeretnénk ott élni. Elmondtam azt is, hogy én nagyon boldog lennék, ha helyben lehetnék óvó néni, mert számomra annál nagyobb öröm nem is lett volna, hogy felnőni látom a gyerekeket magam mellett, akiket én nevelek és hogy helyben lakom és a leghitelesebben tudtam volna őket a hazai táj szeretetére nevelni, ami nekem is nagyon tetszik.

Én fiatal vagyok 24 éves, a hölgy 30 körül van.

Nyilván majd szeretnék gyermekeket, meg gondolom ő is, de erről nem volt szó.

Én azt hittem engem választanak majd, mert nagyon dicsértek. Olyanokat mondtak, hogy jó hallani, hogy itt akarunk lakni és hogy ilyen határozott elképzeléseim vannak. Mondták, ha le kellene rajzolni 1 óvó nénit engem rajzolnának le és hogy a jó isten is annak teremtett. A vezető még azt is mondta, hogy a fiatalkori énjét látja bennem. (Ő 60 éves) és 25 km-re lakik, ahol a másik jelentkező. A vezető is ebbe a faluba született és bevallotta bánja, hogy annó nem maradt itt lakni.

Végül felhívott a vezető, hogy a másik hölgyre esett a választása, amit neki nem kell megindokolnia, de nekem később jött be a pályázatom. Azonban, ha később jött be akkor nem értem miért hívtak el egyáltalán, vártam sokat és beleéltem magam. Erre ajánlott munkát, ahol ő meg az a hölgy lakik, akit felvett.

Ahol a hölgy meg ő lakik, abban a városban sok állás lehetőség van. Ahol én lakom kisvàros ott jelenleg nincs.

Szóval a vicc az egészben, hogy mindketten most be fognak járni abból a városból, ahol a sok munkalehetőség van a faluba, amelyik városba engem ajánlott kárpótlásul, hogy menjek oda. Mikor én szeretnék ott lakni és lennék ott életem végéig szívesen.

Sajnos környező faluk annyira nem jönnek számításba, elég sok a kisebbség, nem olyan szépek a települések. Ahova mentem volna ott nincs kisebbség, meg a városiba sincsen egyébként sok oviban, csak a többi faluban.

Nem tudom, hogy a vezető meg a hölgy ismerik -e egymást. A vezető új, ő annó ebbe a faluba dolgozott, majd a városba, ahol lakik és most nyugdíjasként visszament a faluba. A hölgynek és nekem is fél év tapasztalatunk van.

Szerintetek mi van -e mögött? Ha nem dicsértek volna, csak annyit mondanak köszönjük az is oké lett volna..így csak beleéltem magam.



2022. aug. 22. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

The second is the first looser, magyarul a másik jobb volt. Vagy pont ugyanolyan jó, de ő jelentkezett először.


Pont mindenki leszarja, hogy a szomszéd épületből jár át dolgozni az óvónő, vagy a legközelebbi városból. A bejárás a munkavállaló problémája, szóval a munkaadónak ezen nem kell agyalnia. Tanuld meg, hogy egy állásinterjún nem azt kell hangoztatni, hogy neked miért lenne jó ott dolgozni, hanem hogy nekik miért lenne jó, ha felvennének téged.

2022. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Van még rengeteg szép falu, hidd el. És sokan járnak be faluról a városba dolgozni. Aztán majd lesz még a falusi oviban üresedés.


Vagy rájössz, hogy az óvónők fizetése annyi, mint egy pesti tini havi zsebpénze és kersel rendes munkát.

2022. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Pedig nincs csúcs fizetés az ilyen helyeken, de tudom milyen ha elveszik az álmod.

Privátban mesélek róla szívesen, de én a suliban akartam tovább tanulni csak a felvételi bizottság sznob tagjai máshogy gondolták. Azóta teljesen magam alatt vagyok főleg, hogy mennyi munkám volt a jelentkezés beadásáig. Szóval nehéz érzés ez. Bár neked azért lehetnek még lehetőségeid. :)

2022. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Fognak még ott óvónénit keresni, leszel te még ott vezető óvónő is.
2022. aug. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én hangoztattam azt is nekik miért jó, ha felvesznek.

Elmondtam milyen embernek tartom magamat. Elmondtam, hogy tudok hegedülni, hogy gyógytesis papírom is meg van, azt tudnék tartani.

Vezető óvó néni nem leszek itt. Gyesen van a vezető, ahelyett van ez a nő egy évig. Sajnos ő döntött erről, nem a gyesen lévő, a gyesen lévő falubéli.

Pedig ő ha visszajön nyugdíjig dolgozhatott volna velem, egy helybélivel, de ő ott se volt az interjún.

A sima óvónői állásra talán lesz még lehetőség, majd egyszer.

2022. aug. 23. 03:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bérigényt kérdeztek? Ha igen, akkor a másik kevesebbet kért. Nem feltétlenül kell ezt mindig túlgondolni.
2022. aug. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Másik személy szimpatikusabb volt a vezetőnél, avagy korábban jelentkezett. Szerintem felesleges keresni a miértet, kiírtad magadból, fogadd el és keress máshol munkahelyet.
2022. aug. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha ennyire tetszik, tenyleg ez a vagyad, akkor ne add fel. 30 a masik, te 24 vagy. A kora miatt eleg valoszinu, hogy hamarabb akar majd gyereket vallalni, vagy vallalhattok ti is most, es mikor elmegy, akkor jelentkezhetsz te is oda. En irnek nekik, vagy felhivnam oket, megkoszonnem a lehetoseget, hogy egyaltalan behivtak, es megismerhetted oket. Es megkernem, hogy tartsak meg az adataimat, es ha szimpatikus voltal nekik, hivjanak, mert neked ez az almod, hogy abban a faluban ovoneni legyel.


Addig sem adnam fel, ha tenyleg ilyen jo falu, neznek addig ott masik munkat, vagy irtad a gyogytesis papirt, online is tarthatnal orakat, illetve vallalhatnal ott gyerekmegorzest. Nem kell a celodat feladni csak emiatt. Otleteljetek a ferjeddel, vagy ha 25 km-re laknak, es ajanlott masik varosban munkat, akkor is odakoltozhettek, te addig bejarsz a masik varosba, aztanamint meguresedik a hely mar tudni is fogsz rola, meg is ismernek addig, es konnyebben felvesznek.

2022. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj! Az ilyen helyeken elég nagy a fluktuáció az óvónők között. Közalkalmazotti fizetésért szerinted meddig fog napi 25 km-t munkába utazni?
2022. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!