Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomásként külföldre mennék...

Diplomásként külföldre mennék takarítani. Hogyan írjak ebben a helyzetben önéletrajzot? Ti miket írtatok bele?

Figyelt kérdés
2 diplomám van, a szakmámban dolgoztam pár évet, majd vállalkozó lettem pár éve. A szakmámba nem szeretnék visszamenni, a vállalkozásom annyit termel, hogy itthon jobban élek, mint az átlag, de külföldön már nem elég. Külföldre szeretnék költözni, és szívesen vállalnék teljesen alap melót is, amíg kitalálom a hogyan továbbot. Ilyen esetben hogyan érdemes önéletrajzot írni? Kihagyjam a diplomához köthető részeket? Vagy beleírhatom őszintén? Ti hogyan csináltátok?
2022. júl. 7. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy sulis ismerősöm Győrben végzett közlekedésmérnökként, ma Ausztriában takarít átszámolva nettó 620 nettóért havonta, ezelőtt a Volánbusznál volt alig 200 nettóért.


Írd bele a diplomád, mert sok értelmes fiatal inkább Ausztriában mosogat, takarít, mint idehaza végezzen értelmiségi munkát. Sajnos idehaza az állami szektor nem akarja megfizetni a munkavállalókat azok meg lépnek.

2022. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is mérnök vagyok, csak gépész. Az itthoni munkahelyeim után kicsit kiábrándultam a szakmámból (nemcsak a fizetés miatt), de nem szeretnék emiatt hátránnyal indulni külföldön egy nem értelmiségi munkánál. Tehát szerinted érdemes beleírni?
2022. júl. 7. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Több ismerősöm takarít vagy mosogat kint, akiknek IT-n kívüli diplomájuk van. Egyikük sem készített önéletrajzot, FB csoportban ráírtak az álláshirdetőre, 1-2 hét múlva már kint dolgztak.
2022. júl. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De sok értelmes nő, és férfi haverom Ausztriába kiment dolgozni, targoncázni, volt aki mesterdiplomával szintén közlekedés mérnökként, felelősségteljes mérnöki munkáért cimbim 200 nettót kapott, amikor napi több ezer emberéletért felel, elképesztő terhelés alatt, szóval nem csak a tanárok, rendőrök, tűzoltók vannak alul fizetve. Hanem nagyon sokan az állami szektorban, csak rólunk nem szólnak a hírek.


Mondjuk én is azt tervezem kijárok Ausztriába, dolgozni, MÁVnál vagyok én is közlekmérnök, 220 ezer nettóért, kint szakmával 800 nettót havonta össze lehet szedni, autószerelő felé kacsingatok. Mert 220 nettóból még egy garzonom se lesz Győrben. Sok közlekes aki idehaza maradt, azért maradt itthon ,mert a szülei tudják támogatni, meg pénzelni.


Több osztálytársam aki érettségi után sehova nem tanult tovább többet keres a szalagon, pénztárban ,mint én forgalmi üzemmérnökként, elég komoly munkáért.

2022. júl. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hű, pont facebookos csoportban találtam olyan hirdetést, ahol önéletrajzot kértek. De ez jó hír, hogy nem kell mindenhol!


Utolsó: teljesen megértelek, nekem is komoly melóm volt. Energetikai, korábban autóipari területen voltam gépészeti tervezőmérnök. De sem a fizetés, sem a munkakörülmények nem voltak a legjobbak... Nem az első munkahelyem volt, ami szar volt, szóval inkább pályát módosítottam. Igazából a vállalkozás szuper lenne, élvezem és szeretem, viszont riasztó ami történik a választások óta. Na meg a vállalkozásokra is ki tudja, mi vár még.. kezd elegem lenni.

2022. júl. 7. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Beleírhatod.
2022. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem írnám bele.
2022. júl. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7. Mit írnál a helyére? Nekem munka+egyetem kb 10 év volt... 1-2 éves lyukat még ki lehetne magyarázni, de 10et nem gondolom :/
2022. júl. 8. 08:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
bekamuznám, hogy takarítottam.
2022. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. júl. 8. 10:51

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!