Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni ténylege...

Mennyit lehet keresni ténylegesen Ausztriában CNC gépkezelőként?

Figyelt kérdés

Amit magyar csoportokban látok álláshirdetések ott feszt írják, hogy nettó 15 euró / hó. Általában.

Ha magyar hirdetőt nézek, gyakran írják hogy lehet túlórázni.

Viszont ha Osztrák oldalon nézem (pl. karriere.at) ott ez az összeg inkább bruttóban van. A jellemző az 2400-2600 euró / hó bruttóban! Nem nettóban. Magyar közvetítő hogy ad nettó 15 eurót? Egyébként én el is hittem hogy jól.lehet keresni Ausztriában, de inkább az Osztrák hirdetésnek hiszek mint sem a magyarnak... Jó persze a bruttó 2400-2600 se rossz a magyarhoz képest. De tényleg ez az átlag? A magyar közvetítő bejelent magyar minimálbérre azért több úgy a nettó?

Nem értem. Nem értem hogy a magyar közvetítő miért órabért ír, az Osztrák meg miért havi bért. Csak a magyart túl9ráztatják? (magyar közvetítőn keresztül)?

Hát szóval nem értem.



2022. jún. 15. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit az osztrák hirdetésekben olvasol az a kötelező minimálbér az ágazati kollektív szerződés szerint. Mindenhol ez a duma van:

"Kollektivvertraglicher Mindestlohn EUR 2500,00 brutto pro Monat. Überzahlung auf Grund von Qualifikation und Berufserfahrung möglich."

A kulcsszavak: Mindestlohn = legalacsonyabb bér (tehát erről indul a bértárgyalás)

Überzahlung = tapasztalat, papírok stb alapján megegyeztek, hogy mennyi az annyi.


Én más területen dolgozok, de általában elmondható, hogy amik magyar fb csoportban röpködnek nettók azt megkapod. Betanított munkákra, egy műszakban, nulla nyelvtudással lehet nettó 1500 Eurot keresni, szakmunka szigorúan 2000 Euro netto fölött, leginkább 2500 körül (évente 14x)!

2022. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Igen, tudom, hogy adnak 13-14. havit is. Aha jó kicsit jobban kellene elolvasni :D
2022. jún. 15. 23:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha tényleg azt írja, hogy "tól".
2022. jún. 16. 00:10
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Szar fizetések vannak Ausztriában, mérnökként is nettó 2500-akat adnak nagyobb cégek, kisebbek még kevesebbet. Szerintem CNC-sként meglehet az a 2500 nettó, mert ott is egymásra torlódtak a szakmunkás-diplomás bérek, de szerintem azért túlórázni kell. Túlóra nélkül meg kb. 2000 nettót adhatnak.
2022. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kedves első. Ausztriában nincsen minimálbér
2022. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért mert a magyar oldalakon hirdetők adnak Auslöse-t amit külön kiemelnek vagy nem. Ez más néven “napidíj”. Minden ledolgozott nap után jár. Ha szabin vagy akkor asszem nem. Ha kint van a fő lakcímed a Hauptwohnsitz akkor bukod az Auslöset is és egyből kevesebbet keresel. Normális hirdetők úgy szokták írni, hogy pl br.14€+nettó 5€. Nettós bér azért hülyeség mert ha van gyerek egyből más a béred. Németországban meg ott vannak a különböző adóosztályok. Van neten olyan hogy “brutto-netto rechner”. Ott ki tudod számolni,hogy mire számíthatsz kb.

Ja és azért tudnak ennyi bért adni mert ők az adójukból sok mindent le tudnak írni. Ha átvesz a cég rendesen akkor is valószínüleg kevesebbet fogaz keresni. Pénzt szeretni jó ez a dolog ingyen szállással. De letelepedés családdal így macerás hogy bukod ezeket a dolgokat. Ha valakinek van tapasztalata akkor lehet megcáfol engem de a lényeg hogy az Auslöse miatt tudnak ennyit adni. Aztán ez kijátszható Nebenwohnsitzel tudtommal de passz :)

2022. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!