Normális, hogy egy munkahelyen egy rövidebb távollétet is ilyen nehéz beütemezni?
Vendéglátásban vagyok már lassan egy éve. Önszántamból választottam, sok negatív dolgot hallottam róla, de eddig egyik se rázott meg. Simán dolgozok 6-7 napot is egyben, de volt már 8, meg egy 10 napos "hetem" is. Délután dolgozok, sokszor olyan műszakban hogy a délelőttöm meg az estém nagy része is elmegy, stb... Nem részletezem tovább, a lényeg, hogy tudom mivel jár a szakma, nem azon vagyok meglepődve, hanem ez az adott helyzet hagy most kérdéseket maga után.
Ebben az időben amit dolgoztam, nem volt olyan távollétem amit
1. Teljesen megaptam ahogy akartam
2. Könyörgés, győzködés, veszekedés, betegszabadság stb nélkül össze lehetett hozni.
És itt 3-4 napos (nem is feltétlen hétvégi) távollétekől is beszélek, meg hosszabb, egy hetes szabikról is. Nem volt sok ilyen, mint mondom alig egy éve dolgozok, sok kivételre váró szabadságom van, de azért nekem fura hogy eddig semmi nem ment zökkenőmentesen.
Normális ez, vagy csak ennyire nélkülözhetetlen lennék a munkahelynek? Vendéglátásban tényleg nem lehet soha időigényes programom, vagy tervem a jövőre? Vagy csak rossz helyet fogtam ki?
Havi hány órát dolgozol?
Van egy Munka törvénykönyve is, onnan tudod meg, mi törvényes a munkáltatódtól.
Határozatlan idejű munkaszerződésed van?
Már azt most mondom, hogy kötelező pihenőidők vannak meghatározva, azt olvasd el. Én nem is értem, hogy lehet ezek ismerete nélkül, vakon szerződni.
"Havi hány órát dolgozol?
Van egy Munka törvénykönyve is, onnan tudod meg, mi törvényes a munkáltatódtól.
Határozatlan idejű munkaszerződésed van?
Már azt most mondom, hogy kötelező pihenőidők vannak meghatározva, azt olvasd el. Én nem is értem, hogy lehet ezek ismerete nélkül, vakon szerződni."
Te se vendéglátóztál még, ez tisztán látszik, konkrétan l.szarják a munka törvénykönyvét.
Szerinted miért van ekkora munkaerőhiány szektorban? Elárulom, hogy ez is okként szerepel.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!