Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökinformatikusként milyen...

Mérnökinformatikusként milyen lehetőségeim lesznek szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Harmad éves Bsc-s Mérnökinformatikus hallgató vagyok, lassan az egyetem végéhez közeledek. De már korábban 1,5 éve is éreztem, hogy ez a képzés úgy sz* ahogy van. Szépen hangzik, meg minden de gyakorlatilag semmilyen konkrét tudással nem rendelkezem amit szerintem tudnék hasznosítani. Ugyanis a tárgyaim többsége, kényszerű sanyarú volt, amit sosem fogok használni, pl N dimenziós vektorterek matekból, Kalkulus nagyszerű analízisei, és sok felesleges alapozó tárgy. Szakmai szinten mindenből kaptam egy kicsit, programozás, C,JAVA,C# amit jelzek ki nem állok, mert nem vagyok jó benne, végigszenvedtem. Engem a hálózatok érdekelnek inkább, korábbról van egy Cisco CCNA képzésem, itt az egyetemen meg gyakorlatilag, megint csak tömör száraz elméletet kaptam amiben 0 gyakorlati jártasságot szereztem. A nyelv nem az erősségem alap fokon angol, német, de semmi több. És most ott tartok, hogy kilátástalannak tűnik az, hogy egyáltalán el tudok helyezkedni így. Hisz tudásom érzem, hogy nincs meg, és nem tudom mit kellene tennem, egyszerűn félek, hogy a lassan 9 éves informatikai elméleti képzésemmel kitörölhetem majd, és kínlódhatok havi 90-100 rongyért. Ti hogy látjátok ezt? Amikor bölcsész ismerőseimet nyelik befelé a nagy cégek, IT, British Telecom, NI, Microsoft, Nokia, hisz a nyelvet kiválóan tudják, de viszont a szakmai tudásuk nulla, és roppant módon elkeserít.


Köszi, véleményeket várok dögivel.

23/F


2010. szept. 18. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A hosszú szövegedet nem olvasom ha nem haragszol, de a főkérdésre válaszolva ne nagyon számíts jó dolgokra, annyira telített ez a szakma, hogy nem sok esélyt látok.
2010. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na látod én is ettől tartok :(!!
2010. szept. 18. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Párom idén végzett és egy egész jó cégnél dolgozik. (185 ezret kap kézhez, nem fekete a munka és kifejezetten kezdőket kerestek, most kinn van külföldön továbbképzésen, ami mindenkinek kötelező volt, Hollandia, 1 hónap) Programozik JAVA nyelven.

A lényeg, hogy ne add fel és tanulj otthon még!

2010. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nem volt protekció, túrta a netet ezerrel.
2010. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na programozó, éppen amit nagyon de nagyon nem csípek. Oké, hát akkor próbálkozni kell...
2010. szept. 18. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:
SZTE-TTiK-ra jársz, ha jól sejtem... :) Ciscot ott is felvehetted vna CCNA-s vizsgás résszel..
2010. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hmm...hmm... nyelvet kell tanulni ezerrel. 2 év alatt egy erős angol középfokot össze kell kalapálnod. (és ez muszáj... kb. ez jelenti a 90-100 rongy és a 3-500 rongy közötti különbséget) Másik: nekem ugyan közgáz diplomám van, de a használható tudás kevés volt. Ha van olyan téma, ami tetszik, akkor tessék elmélyedni benne, értsd: önszorgalomból. Ráadásul bátran meg lehet jelenni a munkaerőpiacon. Telefonos operátorként is lehet tapasztalatot/pénzt/kapcsolatot szerezni. Pláne jó, ha a választott célterületen tudsz gályázni.
2010. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!