Miért mondják sokan, hogy drágaság van?
Tanulni kell és ezáltal kiválasztani egy olyan munkahelyet ahol megfelelő az igényeidnek a fizetés. Aztán bármit megvehetsz anélkül, hogy néznéd az árakat.
Erre még nem gondolt senki panaszkodás helyett?
Gondold át megegyzer. Egy héten milyen szolgáltatást veszel igénybe? Gondolom akarod hogy legyen boltos a ki kiszolgál vagy takarító aki kipucolja a munkahelyed irodáját.
Lehet kőzépső ujjat mutatni fél ország fele, de te is megszívod.
Ne dolgozz takarítóként szar bérért? Oke, akkor rohadjon meg koszban az ország
Én sem mondhattam volna szebben, mint a 25-ös. Te lennél a legjobban megsértődve, ha mindenki IT-s, mérnök, meg tököm sem tudja mi lenne. Megzabálna a mocsok, a saját szemeted, szennyvized, nem lenne vized, áramod, gázod, reggel friss kiflid, stb.
Megjegyzem mérnökök vagyunk a férjemmel és most sem kopik fel az állunk hó végére, de így is fáj, hogy mindennek ilyen ütemben megy fel az ára és egyre kevesebb cuccért hagyunk ott bevásárlásonként egyre több pénzt a boltban.
"Aztán bármit megvehetsz anélkül, hogy néznéd az árakat."
Hát nem tudom, mi jóval átlag fölött keresünk (ketten együtt nettó millió fölött, gyerek nélkül, mindezt az ország keleti felében kisvárosban) és mégsem érzem azt hogy ne kéne néznem az árakat.
Mert valóban drágaság van az itteni fizetésekhez képest!
Egy teljesen egyszerű dolgot látom egyesek nem képesek felfogni!
Lehet, hogy nyugatabbra sok minden még drágább, csak ott 3, 4, 5-ször annyi fizetésekért dolgoznak az emberek forintra átszámolva, mint itthon. Azon lehetne végletekig okoskodni, hogy a fizetéseket emeljék ilyen meg olyan pénzügyi és egyéb módszerekkel"nagyhirtelen" többszörösére, csak az gazdasági képtelenség lenne. Tehát az áraknak kellene sokkal jobban az itthoni normál, átlagpénzű emberek fizetéséhez igazodnia!
És igen, ezt tetézi a szolgáltatók, kereskedők, vendéglátósok, boltosok, üzemeltetők összetett kapzsisága!
#28 A szolgáltatóipar és kereskedelem nagyon el van szállva, ez tény. A kormány próbálkozik ezt kordában tartani. 2 baj van ezzel. Elkéstek és szarul csinálják. A kormányzat "most" kezdett el ténylegesen dolgozni és kormányozni, csak az elmúlt 10 évben okozott bődületes költségvetési hiányt nem lehet ilyen apróságokkal helyrehozni. Már lassan 20 éve az EU része vagyunk, az árak felzárkóztak, a gazdaság nem. Azért nem, mert szar a gazdaságpolitika. Egyébként vannak benne jó gondolatok, de úgy alapjaiban szar. Nem kellene, hogy az EU-s pénzektől függjön bizonyos ráncfelvarrások (különböző szektorok berfelzárkóztatása, infrastruktúra fejlesztése és karbantartása, stb.) időpontja és minősége, mértéke.
Az adórendszerünk is egy szar. A KATA-t eleve be sem kellett volna vezetni, az nem állapot, hogy a minimálbéren tengődő betanított munkás vagy pedagógus 1,5-2x annyit fizet be a közösbe egy évben, mint az 5-8x akkora profittal (!) dolgozó egyéni vállalkozó. Ez ment 10 évig, egy nagy réteg fel"csövesedett", egy még nagyobb réteg pedig elcsövesedett. Az egykulcsos adó bevezetése is eleve baromság volt (ebben az országban, ebben a gazdaságban, egyébként nem ördögtől való). Ez mind olyan döntés, amivel szavazatokat vettek maguknak.
Nincsenek szakértők a kormányzatban, hatalom és egyéni vagyonszerzés motiválta az egész vezetés. A másik oldal talán még rosszabb, ha ráültetünk egy idejétmúlt berendezkedésre (mind politikai, mind gazdasági szempontból) egy olyan réteget, akik nyíltan vállalják azt hogy szembemennek a lakossági és magyar állampolgári érdekekkel, abból katasztrófa lesz. Nagyobb katasztrófa, mint a 10 éve várt államcsőd.
Én egyre jobban azt látom, hogy amíg nem vásárolja fel az országot 1:1-ben egy nagyobb hatalom, addig itt változás nem lesz, csak tovább nő a szakadék a jövedelmek és az árak között. Akár addig, akik eddig szegénységben éltek mélyszegénységbe kerülnek, akik pedig alsó középréteg voltak ténylegesen szegénységbe tartoznak. Kétségbeejtő, hogy a lakossági érdekeket szolgáló vezetői réteg még csak nyomát sem mutatta az elmúlt 25 évben a magyar politikában. A magyar gazdaságban sem bukkant fel olyan személy, szervezet, akik kicsit pörgetnék a GDP-t. Persze ez már a szinte kontrollálhatatlan kapitalizmus, globalizáció és a geopolitikai adottságok következménye is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!