Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy vagy Nemzetközi...

Pénzügy vagy Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak? Melyikkel jobbak a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Az NGG-n több a makroökonómia, szóval nekem az szimpatikusabb

2022. máj. 26. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg nem bántani szeretnélek, de mesterre már illene tudnod, hogy mi érdekel, és már kellene legyen szakmai tapasztalatod, ami alapján látod, hogy milyen irányba kell menned. Azt mondom ezzel, hogy szerintem míg egy alapszaknál rendben van a bizonytalanság, de mesternél illene már egy kis magabiztosság.

Én pénzügyre jelentkeztem most.

2022. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Elnézést, lehet picit túlságosan is támadó hangvételű lett a válaszom, ne értsd félre, ez egy olyan oldal, ahol segítünk egymásnak, ész is azért vagyok itt, én is nagyon-nagyon sok hasznos tanácsot kaptam már.


Arra gondoltam a válaszomban, hogy nagyon nyitott a kérdésed, 21-22 évesen 3 év ba után már kellene látnod a dolgokat, és azt is látnád, hogy ez a két szak egyenértékű, ráadásul ha számodra tényleg fontos a makroökonómia, akkor nem ezekre mennél, hanem Közgazdasági elemző szakra.

A közgazdasági szakok között pedig tényleg hatalmas az átjárás, láttam már gazdmenes meg marketinges portfolió elemzőt is, és turizmust végzett könyvelő lányt (igaz, utóbbinál kérdéses, hogy az alapképzése mennyire járult hozzá a későbbi szakmai sikereihez).


Tudom, barmi nehéz, de nézd meg az álláshirdetéseket, és keress szenior állásokat, amik tetszenek, és amiről el tudnád képzelni, hogy éveket töltesz benne nap mint nap.

Ha ez megvan, válassz ehhez egy mestert, ami segít elérni a célod. Ne a mester alakítsa ezt :)


Mivel nincs konkrét elképzelésed, az NG egyébként jobb lehet, szerintem az fedi le a legszélesebb területet a szakok között, igaz, mesteren nem tudom milyen a mintatanterv.

2022. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Igazság szerint nem gazdasági alapszakra járok, így nincs nagy rálátásom. Kreditpótlással mennék gazdasági mesterre.

2022. máj. 26. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Arra menj amelyik szimpatikusabb. Mindkettő képzés piacképes. NGG-n jó azért, ha az ember beszél 2-3 idegen nyelvet magas szinten. Én is hasonló képzésre mentem ( igaz külföldön) és nem panaszkodhatok semmire, elég jól élek (Barcelona)
2022. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elemzőként szeretnék dolgozni
2022. máj. 27. 23:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez elég tág fogalom, 800 féle elemző létezik. Pontosan milyen?
2022. máj. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Makroökonómiával akarok foglalkozni
2022. máj. 28. 01:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont MNB Intézet NGG vagy Corvinus Közgazdasági Elemző mester. Persze van másik út is, de ezek kifejezetten ilyen fókuszúak.
2022. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!