Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért csak úgy lehet gazdagnak...

Miért csak úgy lehet gazdagnak lenni, hogy valahol csal az ember?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek van több hotelja, meg sok cége. És eléggé gazdag. És néha mikor beszélgetünk olyanokat mond, hogy nem lenne haszna, ezért csalni lehet itt-ott, nem fizet rendesen, adót, meg alkalmazottaknak.(Szóval nem vallotta, be, hogy Igen, nem fizetek adót, vagy ilyesmi, csak mondta, hogy nem lenne haszon, csak kiadás, ha nem "segít" magán...) Beszéltem egy-két emberrel aki dolgozott neki, és mondták, hogy mindent megcsináltak egy ember csinált mindent, és tök keveset kaptak.
2010. szept. 16. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell feltétlenül csalni ahhoz, hogy meggazdagodj.

Unokaöcsém például gombát termeszt. Először kicsiben kezdte, majd egyre többet és többet termelt és adott el. Rengeteg munkája van benne de elég jól él.

Sok ember máról holnapra akar meggazdagodni, és ehhez nem biztos hogy a legális út a legegyenesebb.

2011. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a baj, hogy mindenki, vagy sokan gazdagok akarnak lenni. Így mivel van akinek sikerül, a többi embernek kevesebb jut. Mivel ha pénz lenne is korlátlanul, de javak pl. ház nincsenek. Így ha pl. valakinek van 2-3 háza, amibe esetleg albérlők élnek valakinek nem jut.

Vagy ugyanígy bármivel.


Én nem akarok gazdag lenni, csak szeretnék jól élni.

Szeretnék egy otthont magamnak, illetve családot, akit el tudok tartani. Szeretném, ha a fizetésemből, ha lesz,

biztonsággal ki tudnám majd fizetni a rezsimet, kajámat, és félre tudnák tenni probléma esetére, ha a majdani gyerekemet biztonsággal tudnám taníttatni, és emellett lenne pénzem egy két egyéb dologra, pl. magyarországi kirándulás, néha málna, néha egy finomabb sajt.


E mellé már autóra nem vágyok, meg külföldi nyaralásra.


De ha valaki a fentebb kettőt még szeretné is. Szerintem többre már nincs nagyon értelme vágyni anyagilag.


Így ha senki nem vágyna többre több pénze lenne mondjuk az államnak, vagy civil szervezeteknek.


Pl. ha senki nem csalna adót, lehet kevesebb lenne a munkára rakódó adó, mert mindenki kivenné a részét belőle, és több pénze lenne az államnak.(persze ha az állam se akarna csalni és meggazdagodni)



Így hogy viszont valakik mások rovására gazdagodnak meg.


Én is ismerek olyat, aki bár ki tudná fizetni az adót, de nem akarja, ezért ügyeskedik.


Én ha tehetném, és saját cégem, illetve több pénzem lenne nem csalnám el az adót, mert fontosnak tartom, azt, hogy abból az állam fentartsa az iskolákat, kórházakat, megvédjen a bűnözőktől, árvizektől stb.


De ez, hogy mások is így gondolják, illetve az állam is ezt akarja úgy tűnik, csak egy álom.

2011. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Mert nincs munkahely, se pénz.
2011. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
az nem csalás,ha mondjuk sokat örökölsz. VAgy nyersz...a lottón pl
2011. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindig van pozitív példa.

Havonta 140.000.-nettót utalunk 18 embernek, mindenki teljes munkaidőben van bejelentve, van cafeteria, ezen belül kérhet üdülési csekket, kajajegyet,internet hozzáférést, adunk iskolakezdési utalványt, közeli hozzátartozó halála esetén 30.000.-gyorssegélyt, fizetett szabi is van, és a havi tiszta hasznom meghaladja az 5 millát.

2011. máj. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!