Aki klinikai kutatási munkatárs/monitor (CRA) szakmában dolgozik mi a véleménye róla?
Láttam kb. 10 évvel korábbi kérdéseket ezzel kapcsolatban, de érdekelne, hogy most 2022-ben mennyit keres egy pályakezdő monitor és mennyit keres már pár év tapasztalattal?
Milyen maga a munka, mennyire fárasztó vagy leterhelő?
Mennyire lehet kihasználni a munka rugalmasságát?
A képzéshez és később a munka során mennyire kell intenzíven használni az angol nyelvet?
Van esetleg, aki a záróvizsga után rögtön állásajánlatot kapott egy nagyobb cégnél és ha igen akkor mennyit ajánlottak?
Kevés saját tapasztalat található meg, remélem azért lesz aki szívesen megosztaná a tapasztalatait és a véleményét.
Keresethez nézd meg a Hays salary guide-t. netes keresés, ingyen letölthető email cím megadása kell hozzá.
Maga a munka egy nagyon precíz mindset-et igényel, tudnod kell a különböző guideline-okat, a GCP-t és a megfelelő irányelvek szerint nagyon részletesen, alaposan, nagy precizitással ellenőrizned kell a klinikai vizsgálati dokumentációkat, hogy megtalál és dokumentáld azokat a dolgokat, amelyek nem felelnek meg az előírásoknak. Van akinek ez agyon fárasztó, van akinek kevésbé.
Régebben ez a munka elég sok utazással járt, lehet, hogy mostanában változott, és sokkal több minden megy online, én évekkel ezelőtt voltam ilyen poziban.
A legtöbb cégnél valószínű hibrid munkavégzés van, ez bizony szerintem viszonylag nagy rugalmasságot eged meg, heti 2-3 nap home office, de ez is függ az adott cégtől.
Az angol nyelv NAGYON INTENZÍV HASZNÁLATA SZÜKSÉGES. Gyakorlatilag minden irányelv és klinikai dokumentáció angolul van és neked a jelentéseket is nagy részben angolul kell írnod. Legalábbis annál a cégnél, ahol voltam, ez így volt, nem hinném, hogy ebben nagy variáció lenne.
Néhány cég felvesz kezdőket is, általában valamilyen természettudományos diploma kell hozzá (BSc elég) és nagyon jó angol nyelvtudás.
Köszönöm a válaszodat!
Én most jelenleg gyógyszercégnél dolgozom kémia BSc diplomával a dokumentációs feladatok nekem egész hasonlónak tűnnek.
Az elmondásaid és egyéb utána olvasások után szerintem megéri elvégezni ehhez a képzést és ebben a pozícióban dolgozni, bár őszintén szólva az angolom, azért megkopott. Lehet érdemesebb a képzés előtt az angol tudást felhozni.
Fizetés és a hibrid munka is sokkal jobbnak tűnik, mint a legtöbb gyógyszeripari pozíciónál van.
Megkérdezhetem esetleg, hogy te miért nem dolgozol már monitorként?
A témához tartozik, ezért nem szeretnék új kérdést kiírni az oldalra:
A tanfolyam mennyire nehéz, miből tevődik össze? Mi az az angol szint amivel érdemes belekezdeni a tanfolyamba? Más nyelvi tudás is kell?
#2 "Megkérdezhetem esetleg, hogy te miért nem dolgozol már monitorként?" Egyszerű, mert már medical advisorként dolgozom egy másik cégnél, 2 évig nyomtam a monitorkodást, utána átnyergetem egy kicsit az iparon belül, jóval magasabbak ezek a fizuk. A CRA inkább egy ugródeszka, meg én pl. annyira nem bírtam a rengeteg utazást, repülést.
#3 "Mi az az angol szint amivel érdemes belekezdeni a tanfolyamba?"
Erős középfokú kell kezdésnek szerintem, legalábbis nekem ez volt, amikor belekezdtem. Főleg jó íráskészség kell, mert mindent írásban csinálsz, a minőségbiztosítás miatt ami nincsen leírva, az nem létezik.
Szóbeli kommunikáció angolul akkor fontos, ha (1) külföldi cégnél vagy, és jelenteni, telekonferenciázni kell velük vagy (2) ha külföldi klinikai site-okat látogatsz magyar cég megbízásából. Nekem pl. állandóan Londonba kellett repkednem annak idején, mert elég sok vizsgálatunk ott zajlott.
#1 voltam.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!